Děti vzkazují: Mami, tati, tyhle naše fotky na web fakt nedávejte!

 • Některé fotky by naši potomci nikdy nezveřejnili. Kdyby ovšem do toho mohli mluvit.
  Některé fotky by naši potomci nikdy nezveřejnili. Kdyby ovšem do toho mohli mluvit.
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  30. prosince  2017 
   06:00

  Fotografie na webu žijí vlastním životem. Cokoliv bylo publikováno, může být použito proti vám. I když to smažete. Určitě byste nezveřejnila fotku z doby, kdy jste měla vyrážku přes celý obličej nebo jste si po třech dnech konečně došla na záchod. Zajímavé je, že u dětí takové fotky zveřejňujeme bez mrknutí oka. Nemusí z nich být v budoucnosti zrovna prezidenti na to, aby jim jednou bylo trapně nad fotografií, na níž jsou na nočníku nebo s vyrážkou. Jaké další fotky dětí by se nemusely zveřejňovat a proč?

 • Fotky z koupání

  Bazén potěší hlavně děti
  Nahé děti za žádných okolností! Ať se vám zdají ještě malé nebo se vám zdá fotografie dostatečně zdálky, ať byla dovolená sebebáječnější a vy se chcete pochlubit nebo máte pocit, že album navštěvuje jen rodina – ne a ještě třikrát ne! Nahé dítě na web nepatří, leda by vám nevadilo, kdyby se dostalo do rukou lidí, kteří s ním budou nakládat jako s pornografií – ať jako překupníci nebo jako klienti. Fotoalba z dovolených na veřejných úložištích jsou velice často zneužívána zájemci z těchto řad. Obezřetně nakládejte i s fotografiemi dětí v plavkách.
 • Fotky na nočníku

  děti na nočníku
  Možná máte neskutečnou radost z toho, že se vaše dítě naučilo sedět na nočníku, a cítíte potřebu se podělit s kamarádkami. Nebo alespoň s rodinou, vždyť vaše maminka s tím doslova otravuje už půl roku. Ale opravdu si myslíte, že dítě bude jednou rádo, když na něj vypadne fotka s popiskem "Karlíčkovo první hovínko"?

 • Směšné fotky

  dítě usnulo na kreslení
  Někdy se dítě dostane do trapné a směšné situace a jako rodiče máme co dělat, abychom projevili dostatečnou empatii a neranili ho svým smíchem. Může ošklivě upadnout, může se zamazat kravincem, může usnout na chlebu s marmeládou. Klidně si to vyfoťte, jednou se tomu třeba zasmějete společně. Ale neztrapňujte ho tím, že se mu bude smát celá rodina a později třeba školní třída.
 • Potenciální nebezpečí

  dítě strká žehličku do zásuvky
  Dítě s lahví od piva, dítě za volantem zahradního traktoru, dítě s podezřelým předmětem u zásuvky. A pod tím popisek: "Copak ten náš malej elektrikář zase provádí?" A pro jistotu pár smajlíků. Co naplat, že jste ho ihned od zásuvky odtáhla a pivo v lahvi bylo možná tak před týdnem. To už nikomu nevysvětlíte. Nemusíte se hned bát soudružky Zubaté ze sociálky a jejího postihu: ono stačí, když tyhle fotky někdo vytáhne ve chvíli, kdy budete žádat o místo učitelky nebo řešit péči o děti během rozvodu. Mnoho rodičů už zažilo perné chvilky.
 • Fotky nemocných

  ...
  Stojíte o to, aby vás někdo viděl zbídačené po celonoční střevní viróze nebo s nosem červeným od rýmy? Případně aby někdo sdílel obrázky vaší vyrážky, neštovic nebo ekzému s komentářem typu "podívejte, kam až se to malému rozlezlo"? Buďte empatičtí a věřte, že ani děti se něčím podobným chlubit nechtějí.

 • Fotky skupin

  ...
  Možná stojíte o to, aby ostatní viděli, jak jde vaše dítě do první třídy vystrojené, jak koleduje, jak sbírá borůvky. Možná o to ale nestojí rodiče jeho kamarádů, kteří s ním na fotkách jsou. Každý má hranici toho, co chce zveřejnit, jinou. Určitě se proto s rodiči ostatních dětí domluvte, je to slušnost.

  Neuvěřitelně dojemné: Dívky našly pod stromečkem adoptovaného bratra

  Neuvěřitelně dojemné: Dívky našly pod stromečkem adoptovaného bratra

  Předčasný, ale mimořádně vítaný dárek nalezly pod vánočním stromečkem tři malé sestry z amerického Dallasu. Rodiče jim tam položili malého bratra,…celý článek

  Matkou ve 40: Tohle vám bude komplikovat život!

  Matkou ve 40: Tohle vám bude komplikovat život!

  Je jedno, jestli máte po čtyřicítce benjamínka ke starším dětem nebo prvního potomka. Některé věci jsou zkrátka komplikovanější, než když rodiče mají…celý článek

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku