Kdo je šťastnější? Mámy, nebo tátové? Více v pohodě jsou muži!

...
...
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
15. října  2016 
 06:00

Je to tak – z nové studie Science Daily vyplývá, že matky jsou méně spokojené než jejich partneři. Vědci z University of Minnesota zkoumali přes deset tisíc rodičů, kdy testovali jejich aktivity a taky individuální pohodu při provádění těchto činností. Mámy z toho vyšly jako poražené.

Dobrou zprávou je, že přestože matky skončily „hůře“ než otcové, obecně si obě pohlaví ráda se svými dětmi užívá. Špatnou zprávou je, že mámy méně než tátové, protože jak ženy během výzkumu uvedly, dělají v domácnosti více práce a méně zábavných rodičovských úkolů – na rozdíl od mužů. Připadá vám to povědomé? Zřejmě ano. I když ne pro všechny ženy je rodičovství stresující, většina to pociťuje stejně jako ženy z výzkumu.

...

Studie také ukázala, že i tátové se účastní domácích prací, a to mnohem aktivněji než kdysi. Rodičovské role se začínají přibližovat, v roce 1965 strávily matky denně se svými dětmi v průměru 54 minut a muži „jen“ 16 minut denně. V roce 2012 to bylo 104 minut denně ve prospěch matek a 59 minut ve prospěch otců.

Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

Bude čahoun nebo spíše drobek? Pokud právě teď spekulujete právě nad tím, pak by vám mohly pomoct jednoduché testy, díky kterým to lze odhadnout. Pravda,…celý článek

I nadále ovšem nesou hlavní nápor na svých bedrech mámy. Kromě toho se také během studie ukázalo, že děti daleko častěji volají ze spánku matky než otce. Výsledkem je častý přerušovaný spánek žen, což nevyhnutelně způsobuje stres a taky nespokojenost. Jak tedy „opravit“ tuhle nerovnováhu? Podle výzkumníků by se ženy neměly stydět říct si o pomoc nebo některé aktivity vynechat (prádlo se může vyžehlit o den později, nákupy může obstarat partner nebo si objednáte potraviny přes internet atd.).

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

"Starý lidi by neměli mít malý děti," řekla onehdy moje známá, když asi po sté sundavala dvouletého syna z knihovny. Bylo jí pětačtyřicet a tvrdila,…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku