Kdo je šťastnější? Mámy, nebo tátové? Více v pohodě jsou muži!

Kdo je šťastnější? Mámy, nebo tátové? Více v pohodě jsou muži!
...
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
15. října  2016 
 06:00

Je to tak – z nové studie Science Daily vyplývá, že matky jsou méně spokojené než jejich partneři. Vědci z University of Minnesota zkoumali přes deset tisíc rodičů, kdy testovali jejich aktivity a taky individuální pohodu při provádění těchto činností. Mámy z toho vyšly jako poražené.

Dobrou zprávou je, že přestože matky skončily „hůře“ než otcové, obecně si obě pohlaví ráda se svými dětmi užívá. Špatnou zprávou je, že mámy méně než tátové, protože jak ženy během výzkumu uvedly, dělají v domácnosti více práce a méně zábavných rodičovských úkolů – na rozdíl od mužů. Připadá vám to povědomé? Zřejmě ano. I když ne pro všechny ženy je rodičovství stresující, většina to pociťuje stejně jako ženy z výzkumu.

...

Studie také ukázala, že i tátové se účastní domácích prací, a to mnohem aktivněji než kdysi. Rodičovské role se začínají přibližovat, v roce 1965 strávily matky denně se svými dětmi v průměru 54 minut a muži „jen“ 16 minut denně. V roce 2012 to bylo 104 minut denně ve prospěch matek a 59 minut ve prospěch otců.

Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

Bude čahoun nebo spíše drobek? Pokud právě teď spekulujete právě nad tím, pak by vám mohly pomoct jednoduché testy, díky kterým to lze odhadnout. Pravda,…celý článek

I nadále ovšem nesou hlavní nápor na svých bedrech mámy. Kromě toho se také během studie ukázalo, že děti daleko častěji volají ze spánku matky než otce. Výsledkem je častý přerušovaný spánek žen, což nevyhnutelně způsobuje stres a taky nespokojenost. Jak tedy „opravit“ tuhle nerovnováhu? Podle výzkumníků by se ženy neměly stydět říct si o pomoc nebo některé aktivity vynechat (prádlo se může vyžehlit o den později, nákupy může obstarat partner nebo si objednáte potraviny přes internet atd.).

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

Proč jsem ráda, že mám dítě až po čtyřicítce, i když je to náročné

"Starý lidi by neměli mít malý děti," řekla onehdy moje známá, když asi po sté sundavala dvouletého syna z knihovny. Bylo jí pětačtyřicet a tvrdila,…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku