6 rodičovských přikázání, která byste měli dodržovat | Supermámy

6 rodičovských přikázání, která byste měli dodržovat

 • ...
  ...
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  31. října  2016 
   06:00

  Kde hledáte rady, jak se svými dětmi vycházet a jak je vychovávat? V knihách, na sociálních sítích, v ordinaci vašeho dětského lékaře nebo u kamarádek? Ano, ti všichni mají dobré úmysly, pokud jde o rady. Ale jen málokteré z nich můžete v reálném životě použít. Tyhle by ale měly fungovat.

 • Přikázání první

  ...

  Nikdy nedávejte dětem nic k jídlu, když na ně neuvidíte. Jakmile to porušíte, buďte si jistí, že během chvilky bude jídlo na jejich tričku, kalhotách, stole a na zemi. Hlavně jim bez vašeho dozoru nedávejte špagety a párky v rohlíku!

 • Přikázání druhé

  ...

  Klidně jim oblečte oblečení, které jim koupila v dobré víře babička pod stromeček, i když jim nepadne, je ošklivé – nebo jsou na svetru úplně vpředu vyšité veverky. Dětem je v útlém věku jedno, co mají na sobě, takže to udělejte a překonejte odpor k tomu dárku od babičky. Nebudete muset jedenáct let poslouchat její výčitky, že trvalo celý den a vyžadovalo to návštěvu pěti obchodů, než ho sehnala.

 • Přikázání třetí

  ....

  Buďte chytří a dělejte všechno diplomaticky tak, aby děti ani netušily, že po nich něco chcete. A udělejte to třeba ve chvíli, když vás nepozorují. Možná se vám bude zdát, že to nejde, ale jde. Prostě vy buďte chytřejší a hledejte cesty, jak děti nenásilně přinutit, aby něco udělaly.

 • Přikázání čtvrté

  ...

  Ticho znamená katastrofu, tedy obvykle. S výjimkou noci, kdy děti spí, a dětí mladších osmi let. Pokud se vám zdá, že je v pokoji až moc ticho, je na čase se jít přesvědčit, co ti malí darebáci asi dělají. Ticho je prostě podezřelé, to si zapamatujte!

 • Přikázání páté

  ....

  Chcete-li si zachovat zdravý rozum, aspoň jednou týdně opusťte váš byt či dům a děti nechte napospas chůvě, babičce nebo komukoli, komu důvěřujete. Tohle přikázání neignorujte, protože je důležité, abyste čas od času přišli na jiné myšlenky.

 • Přikázání šesté

  ....

  Dávejte si pozor na úklid dětského pokoje, když děti nejsou doma. Hlavně pozor na nepoužívané hračky, které v dobré víře, že to trošku pročistíte, hodíte do koše. Nic nikam raději neházejte a hračky, se kterými si děti momentálně nehrají, jen někam schovejte. Třeba si na ně dítě ani za tři měsíce nevzpomene, ale třeba je bude chtít hned druhý den poté, co je hodíte do odpadků. Amen.

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku