20 vět, které byste měli říkat své babičce každý den. Zaslouží si to!

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  30. ledna  2017 
   06:00

  Ať už máte babičku, která bydlí s vámi, vedle vás, ve stejném městě nebo pět set kilometrů daleko, určitě miluje z celého srdce vaše děti – své vnuky a vnučky. Já jsem své dvě babičky taky milovala a dnes lituji, že jsem jim některé věci nestihla říct. Neudělejte stejnou chybu a řekněte jim to co nejdřív.

 • První pětka

  ...

  1. Jsem ráda, že máš pořád schované ty věci, které jsem jako dítě pro tebe vyrobila nebo jsem ti je nakreslila. A vážím si toho, že je máš pořád v krabici, která se nesmí nikdy vyhodit, je to důkaz, že ti na mně záleželo (a záleží).

  2. Moc ráda vzpomínám na to, když jsem byla u tebe na víkend nebo na prázdninách a mohla jsem spát u tebe. Bylo to pro mě dobrodružství.

  3. Ty jsi ta, která vždycky stála na mé straně, když bylo potřeba. Vždycky jsi mě bránila, a i když jsi mnohokrát opakovala, co nemám dělat, vždy jsem byla tvoje holčička.

  4. Vždy jsem tě obdivovala za to, co všechno stihneš a zvládneš, že vstáváš brzo ráno, abys nám připravila snídani a oběd a pak ses nám dětem věnovala.

  5. Milovala jsem na tobě i to, že jsi mě rozmazlovala tím babičkovským způsobem, jak to rodiče nikdy nemůžou dělat.

   

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  Ať už jste tatínkova holčička nebo stále pracujete na vzájemném vztahu, jedno je jisté: mužský element ve výchově dívek je nepostradatelný. Tátovská…celý článek

 • Druhá pětka

  Podle výzkumu může nucení dětí líbat prarodiče vést až k zvětšení náchylnosti k sexuálnímu zneužívání.

  6. Tvoje láska ke mně ze mě udělala člověka, jaký jsem dnes. To ve mně zůstane navždy. Moje důvěra v sebe sama pochází z toho, jak moc jsi věřila ty mně a podporovala jsi mě ve všem, co jsem dělala (a někdy jsi šla i proti mým rodičům).

  7. I když už jsem velká a mám sama svou rodinu, pořád spoléhám na tvé rady. Naučila jsi mě laskavosti k ostatním a vždycky na tebe pomyslím, když si píšu poznámky, co bych měla udělat.

  8. To, co jsi mě naučila, ve velké míře předávám i svým dětem. Někdo může říct, že tvoje názory jsou staromódní, ale obě víme, že slušnost a úcta nikdy nevyjdou z módy.

  9. Možná jsem někdy řekla, že moje fotky po celém tvém bytě nebo domě jsou trapné, ve skutečnosti jsem za to šťastná. Je krásné vědět, že sis o mně myslela, že jsem atraktivní, i když jsem nosila rovnátka a brýle.

  10. Když jsem nemocná nebo onemocní moje děti, často používám tvoje „babičkovské“ recepty, aby nám bylo líp. Kloktám dodnes vodu se solí, mažu si česnek na topinku nebo používám Priesnitzův zábal na krk. Díky, babi! Funguje to pořád stejně skvěle.

 • Třetí pětka

  ...

  11. Nevím, jak to děláš, ale pořád vypadáš nadčasově. Kdybych tak měla tolik šarmu a elegance jako ty, až mi bude sedmdesát!

  12. Vím, že ses mračila a zlobila, když jsi mi něco vyprávěla o době, kdy jsi byla malá, a já vypadala, že mě to nezajímá – ale věř mi, že tvoje staré dobré časy nešly skrze mě a moc dobře si všechno pamatuji.

  13. Díky za spoustu věcí, díky kterým jsem lepší máma.

  14. I když jsi mi kolikrát řekla „ne, nesmíš“, vím, že jsi to myslela dobře, a jsem za to vděčná.

  15. Nikdy jsem nevyhodila ten náramek, který jsi mi dala. Ano, tenkrát mi připadal nemoderní, ale teď ho ráda vyndám ze šperkovnice a často ho nosím.

   

  Mámy a synové: Jak je vychovat, aby z nich vyrostli skuteční muži a ne bačkory

  Mámy a synové: Jak je vychovat, aby z nich vyrostli skuteční muži a ne bačkory

  Vzpomínám si, co mi kdysi řekla moudrá babička. Jestli budeš mít někdy syny, vychovávej je tak, jak by sis sama přála, aby se jako muži jednou k tobě…celý článek

 • Čtvrtá pětka

  ...

  16. Děkuji, že o mně před svými přáteli a sousedy tak hezky mluvíš, že se chlubíš, co všechno jsem dokázala. Lichotí mi to a díky za to.

  17. Nikdy jsi nezapomněla pochválit i ten sebemenší úspěch, kterého jsem dosáhla. Nedělala jsi rozdíly mezi velkými činy a malými, všechny jsi dokázala ocenit.

  18. Děkuji, že jsi mi dávala sílu, abych pokračovala a pokusila se realizovat svoje sny a touhy. Díky za to, že jsi mi nikdy nepřestala věřit.

  19. Je mi líto, že jsem u tebe nemohla být, když jsi onemocněla a byla v nemocnici. Teď už vím, že být po tvém boku, kdykoli to jde, je to, co si zaslouží každá babička.

  20. Miluji tě víc, než si dokážeš představit!

   

   

  5 projevů dětského chování, které bychom neměli dětem nikdy vyčítat

  5 projevů dětského chování, které bychom neměli dětem nikdy vyčítat

  Možná vám leze krkem, když vaše dítě pořád fňuká nebo se vás pořád na něco vyptává, ale některé dětské projevy jsou dány tím, jak děti rostou a vyvíjejí…celý článek

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Dva příběhy babiček: Jedna nesmí své vnouče ani vídat, druhé zůstala vnučka na krku

  Pavla čekala na první vnouče. K překvapení všech se ale na roli babičky těšila zbytečně. Snacha jí totiž odmítla vnoučátko půjčovat. To Blanka má opačný…celý článek

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku