10 mateřských lží: Tohle říkáme okolí, ale děláme to jinak

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  4. března  2017 
   06:00

  Samantha Rodman je klinická psycholožka a matka tří dětí, která má svůj blog a taky neustále zásobuje Facebook postřehy ze svého života. A jak trefně říká, jednou z nejrychleji rozvíjejících se dovedností matek je schopnost lhát bez mrknutí oka. Proč by mělo vaše okolí vědět, že do posilovny fakt nechodíte, manžel je fakt nepoužitelný a vaše děti jsou fakt nesnesitelné?

 • Jaké mateřské lži vyslovujeme nejčastěji?

  ...

  Nemám sice blog jako ona, ale stejně jako ona jsem stihla porodit tři děti, takže některé její postřehy týkající se mateřských lží jsem zcela stoprocentně odsouhlasila a rozšířila o pár dalších. No ano, mateřské lži jsou pro mnohé z nás přirozenější než dýchání. Ušetříme tak ostatním čas a částečně si zachováme svou tvář před těmi matkami, které jsou na rozdíl od nás perfektní ve všem, takže lhát nepotřebují. Jaké nejčastější lživé fráze vyslovujeme? Tyhle!

 • 1. Nočník? Trošku nám to dalo zabrat, ale už je bez plínky!

  ...

  Překlad: Nočník? Tragédie. Náš Honzík čurá po celém bytě do každého rohu. V noci se pořád počurává. Zkoušela jsem všechny formy podplácení, ale bezvýsledně. Jakmile dorazím domů, hned objednám další tréninkové plenky a smířím se s tím, že Honza bude pravděpodobně maturovat s plenkou.

   

  Jak reagovat, když vám dítě řekne: "Nenávidím tě!"

  Jak reagovat, když vám dítě řekne: "Nenávidím tě!"

  Děláme pro ně to nejlepší, bezmezně je milujeme, a pak nám najednou vmetou do obličeje, že jsme "ta nejhorší máma na světě" a že "nás nenávidí". Jestli…celý článek

 • 2. Můj manžel je skvělý, opravdu mi moc pomáhá

  ...

  Překlad: Mám ho moc ráda, ale že by mi pomáhal? Když po něm něco chci, zvládne maximálně jednu věc, a to ještě když mu to desetkrát připomenu. Neumí ohřát mléko, natož aby dceru vykoupal. Jinak je to ale fakt miláček.

 • 3. Nesnáším matku svého manžela, je fakt hrozná

  ...

  Překlad: I když je hrozná, miluje naše děti, a když potřebujeme přes noc hlídání, vždycky přijde a zadarmo pohlídá. Tu její povahu nějak přežiju.

 • 4. Když odvedu děti do školky a do jeslí, hned jedu do posilovny

  ...

  Překlad: Dokud nechodím do práce, raději celé dopoledne strávím doma v posteli nebo u televize. Cpu se oříšky a tetelím se blahem, že jsem konečně na chvíli sama!

   

  Spočítejte si, jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké. Přeroste vás?

  Spočítejte si, jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké. Přeroste vás?

  Výška dítěte se až na výjimky odvíjí od výšky rodičů. Sami si můžete vypočítat, jak bude jednou vysoký váš potomek. Není to tak  složité a navíc, většinou…celý článek

 • 5. Miluji svou práci, ale jsem raději doma s dětmi

  ...

  Překlad: Panebože, kdyby to jen trochu šlo, už jsem zpátky ve firmě. K tomu, že budu doma s dětmi, jsme došli po manželské diskusi, kdy jsme analyzovali náklady a výnosy, takže ještě jeden rok musím počkat.

 • 6. Náš David vůbec na mladšího brášku nežárlí, bezmezně ho miluje!

  ...

  Překlad: Jo, kdybyste to u nás doma viděli. Nenávidí se a je to mezi nimi doslova na nože. Každou chvíli je od sebe musím odtrhávat.

   

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  30 důležitých vět, které by měli tátové říkat svým dcerám každý den

  Ať už jste tatínkova holčička nebo stále pracujete na vzájemném vztahu, jedno je jisté: mužský element ve výchově dívek je nepostradatelný. Tátovská…celý článek

 • 7. Valentýna a podobné blbosti neslavíme

  ...

  Překlad: Popravdě závidím kamarádkám, kterým manžel přinese na Valentýna kytku nebo jim koupí čokoládu. Nebo je dokonce vytáhne na večeři. Můj manžel tenhle svátek nesnáší, považuje jej za agresivní a má na něj pouze špatné vzpomínky kvůli bývalé přítelkyni, která mu dala kdysi dávno kopačky právě na Valentýna. No a co? Já jsem jeho žena a chtěla bych to slavit!

 • 8. Miluji společné dovolené

  ...

  Překlad: Je to pro nás vždycky strašný stres a velké vydání. Obvykle se skoro zadlužíme a celou dovolenou prožijeme ve stresu. Navíc se pokaždé děsně pohádáme!

 • 9. Ano, Terezka je vážně v těch šatičkách roztomilá, tak ráda ji oblékám

  ...

  Překlad: Je to dnes poprvé, co po dlouhé době konverzuji s dospělou osobou, takže je mi celkem fuk, co má Tereza na sobě. Fakt se nestarám o její šaty. Nejsem si vlastně v tuto chvíli ani jistá, jestli se díváme na moji Terezku, přece jen, konečně mluvím s někým, kdo nemá pocákané tričko od jogurtu a mezi vlasy zbytek oběda.

 • 10. Samozřejmě, i my rádi chodíme s dětmi do divadla a do muzea

  ...

  Překlad: Panebože, kdo by chodil s čtyřletými dětmi rád do muzea nebo dokonce na prohlídku zámku? Vždyť tomu stejně ještě nerozumí, radši je vezmu do cukrárny na zmrzku nebo do kina na pohádku.

   

   

   

  6 zásad líného rodiče: Naučte se je také, protože to se vážně vyplatí

  6 zásad líného rodiče: Naučte se je také, protože to se vážně vyplatí

  Snažíte se dětem od rána do večera vymýšlet program, aby se nenudily a něco se naučily? Nebo si naopak vyčítáte, že pro ně kolikrát v tomto ohledu…celý článek

  5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

  5 vět, které stačí říct, a dítě se přestane vztekat a stále něco chtít

  Zastavit blížící se záchvat vzteku je umění. Zkuste to s těmito pěti jednoduchými větami. Prý jsou naprosto spolehlivé a děti po nich přestanou plakat…celý článek

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku