10 mateřských lží: Tohle říkáme okolí, ale děláme to jinak

 • 10 mateřských lží: Tohle říkáme okolí, ale děláme to jinak
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  4. března  2017 
   06:00

  Samantha Rodman je klinická psycholožka a matka tří dětí, která má svůj blog a taky neustále zásobuje Facebook postřehy ze svého života. A jak trefně říká, jednou z nejrychleji rozvíjejících se dovedností matek je schopnost lhát bez mrknutí oka. Proč by mělo vaše okolí vědět, že do posilovny fakt nechodíte, manžel je fakt nepoužitelný a vaše děti jsou fakt nesnesitelné?

 • Jaké mateřské lži vyslovujeme nejčastěji?

  ...

  Nemám sice blog jako ona, ale stejně jako ona jsem stihla porodit tři děti, takže některé její postřehy týkající se mateřských lží jsem zcela stoprocentně odsouhlasila a rozšířila o pár dalších. No ano, mateřské lži jsou pro mnohé z nás přirozenější než dýchání. Ušetříme tak ostatním čas a částečně si zachováme svou tvář před těmi matkami, které jsou na rozdíl od nás perfektní ve všem, takže lhát nepotřebují. Jaké nejčastější lživé fráze vyslovujeme? Tyhle!

 • 1. Nočník? Trošku nám to dalo zabrat, ale už je bez plínky!

  ...

  Překlad: Nočník? Tragédie. Náš Honzík čurá po celém bytě do každého rohu. V noci se pořád počurává. Zkoušela jsem všechny formy podplácení, ale bezvýsledně. Jakmile dorazím domů, hned objednám další tréninkové plenky a smířím se s tím, že Honza bude pravděpodobně maturovat s plenkou.

   

 • 2. Můj manžel je skvělý, opravdu mi moc pomáhá

  ...

  Překlad: Mám ho moc ráda, ale že by mi pomáhal? Když po něm něco chci, zvládne maximálně jednu věc, a to ještě když mu to desetkrát připomenu. Neumí ohřát mléko, natož aby dceru vykoupal. Jinak je to ale fakt miláček.

 • 3. Nesnáším matku svého manžela, je fakt hrozná

  ...

  Překlad: I když je hrozná, miluje naše děti, a když potřebujeme přes noc hlídání, vždycky přijde a zadarmo pohlídá. Tu její povahu nějak přežiju.

 • 4. Když odvedu děti do školky a do jeslí, hned jedu do posilovny

  ...

  Překlad: Dokud nechodím do práce, raději celé dopoledne strávím doma v posteli nebo u televize. Cpu se oříšky a tetelím se blahem, že jsem konečně na chvíli sama!

   

 • 5. Miluji svou práci, ale jsem raději doma s dětmi

  ...

  Překlad: Panebože, kdyby to jen trochu šlo, už jsem zpátky ve firmě. K tomu, že budu doma s dětmi, jsme došli po manželské diskusi, kdy jsme analyzovali náklady a výnosy, takže ještě jeden rok musím počkat.

 • 6. Náš David vůbec na mladšího brášku nežárlí, bezmezně ho miluje!

  ...

  Překlad: Jo, kdybyste to u nás doma viděli. Nenávidí se a je to mezi nimi doslova na nože. Každou chvíli je od sebe musím odtrhávat.

   

 • 7. Valentýna a podobné blbosti neslavíme

  ...

  Překlad: Popravdě závidím kamarádkám, kterým manžel přinese na Valentýna kytku nebo jim koupí čokoládu. Nebo je dokonce vytáhne na večeři. Můj manžel tenhle svátek nesnáší, považuje jej za agresivní a má na něj pouze špatné vzpomínky kvůli bývalé přítelkyni, která mu dala kdysi dávno kopačky právě na Valentýna. No a co? Já jsem jeho žena a chtěla bych to slavit!

 • 8. Miluji společné dovolené

  ...

  Překlad: Je to pro nás vždycky strašný stres a velké vydání. Obvykle se skoro zadlužíme a celou dovolenou prožijeme ve stresu. Navíc se pokaždé děsně pohádáme!

 • 9. Ano, Terezka je vážně v těch šatičkách roztomilá, tak ráda ji oblékám

  ...

  Překlad: Je to dnes poprvé, co po dlouhé době konverzuji s dospělou osobou, takže je mi celkem fuk, co má Tereza na sobě. Fakt se nestarám o její šaty. Nejsem si vlastně v tuto chvíli ani jistá, jestli se díváme na moji Terezku, přece jen, konečně mluvím s někým, kdo nemá pocákané tričko od jogurtu a mezi vlasy zbytek oběda.

 • 10. Samozřejmě, i my rádi chodíme s dětmi do divadla a do muzea

  ...

  Překlad: Panebože, kdo by chodil s čtyřletými dětmi rád do muzea nebo dokonce na prohlídku zámku? Vždyť tomu stejně ještě nerozumí, radši je vezmu do cukrárny na zmrzku nebo do kina na pohádku.

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku