Hektická rána? 7 triků, jak dostat děti do školy dřív a bez nervů | Supermámy

Hektická rána? 7 triků, jak dostat děti do školy dřív a bez nervů

 • Také se vašim dětem nechce vstávat a rána jsou pak hektická? Tady je 7 tipů, jak to změnit.
  Také se vašim dětem nechce vstávat a rána jsou pak hektická? Tady je 7 tipů, jak to změnit.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  24. října  2017 
   06:00

  Máte děti? Tak asi víte, jak jsou s nimi rána náročná a zdlouhavá. Vzbudit je, vstát z postele, umýt se, vyčistit zuby, obléknout se, připravit snídani...v tento moment už nervózně koukáte na hodiny a popoháníte děti, ať se s tím toastem tolik neloudají. Nastávají další zmatky, najít batoh, boty, klíče. V tuto chvíli už možná zamykají brány vaší školy. Chcete, aby vaše rána probíhala v klidu a v pohodě? Zkuste tyto triky. 

 • 1. Nachystejte se už večer

  Připravte si všechno už večer.

  Tohle je opravdu osvědčená metoda mnoha rodičů. Aby se vyhnuli ranním zmatkům, připraví věci dětem do školy už den předem. Někteří chystají oblečení, jiní už po večeři připraví stůl na snídani a mnozí dělají dětem svačinové balíčky. Také je dobré večer zkontrolovat, zda-li mají děti nachystané všechny potřeby ve školní tašce. A zeptat se jich, jestli něco nepotřebují, ať to horko těžko nesháníte ráno. A nezdržujete se ráno hledáním knoflíků, bavlnek či odstřižků látek (teda upřímně, některé věci nenajdete ani večer, ale i tak).

  20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

  20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

  Jaká je první otázka, kterou položíte svému dítěti, když se vrátí ze školy? Jestli je to obligátní "jak to dnes šlo?", jen těžko můžete očekávat jinou…celý článek

 • 2. Zaveďte si rutinu a řád

  Zaveďte rutinu a pravidelný řád.

  Ranní rutina pomáhá. Opravdu. Zaveďte si pevný "jízdní řád" a dělejte věci přesně ve stejném pořadí, jak jste zvyklí. Budete mít navíc jistotu, že jste na nic nezapomněli. A nebudete se muset vracet pro zapomenuté věci, jak se děje často v domácnostech, kde ráno vládne chaos a zmatky. 

 • 3. Uspořádejte závod

  Uspořádejte závod.

  Děti soutěžení milují. A takový závod je dokáže "nakopnout". Budete se až divit. Sama teď každé ráno počítám do deseti, aby moje čtyřletá dcera přidala na tempu. A kupodivu to funguje. Můžete zkusit i jinou fintu: "Slíbila jsem dceři muffin z pekárny, která je poblíž školy, ale jedině, když odejdeme z domu včas," říká Stephanie Dolgoff, editorka serveru Goodhousekeeping.com.

  Retro: Tohle už naše děti nikdy nezažijí, ačkoli pro nás to bylo normální

  Retro: Tohle už naše děti nikdy nezažijí, ačkoli pro nás to bylo normální

  Syn měl před pár dny virózu, a tak jsem mu chtěla pustit nějaký film. Volba padla na starší českou dětskou klasiku Ať žijí duchové. Ještě dřív než…celý článek

 • 4. Vyvoďte důsledky (a dodržte je)

  ...

  Neříkáme, že máte dětem vyhrožovat, ale hned několik maminek se svěřilo, že děti udržují v tempu tím, že jim lehce pohrozí zákazem televize nebo přidáním nějaké práce. Pokud děti dostávají kapesné a pravidelně neodchází z domu včas, můžete jim pohrozit, že se jim za každý pozdní odchod kapesné sníží. 

 • 5. Investujte do budíků, bzučáků a zvonků

  Kupte budík a nastavte různá upozornění.

  Kupte si budík nebo stopky a nastavte odpočítávání. "15 minut do odjezdu autobusu, 5 minut...Čas jít!" I tahle ranní strategie se osvědčila mnoha rodičům. Někteří šli dokonce dál a svým dětem nainstalovali do pokoje domovní zvonek se zvukem gongu a nebojí se ho ráno použít. Dokonce opakovaně. 

  Když se dítěti ve škole nedaří, řešení neodkládejte 

  Když se dítěti ve škole nedaří, řešení neodkládejte. • VIDEO: 

 • 6. Přiznejte i svou chybu

  Dávejte si věci na stejné místo, vyhnete se zmatkům.

  Děti už jsou přichystané, ale vy hledáte klíče, mobil, peněženku? Udělejte si ve svých věcech pořádek a pravidelně je umisťujte na jedno místo. Taková obyčejná polička dokáže divy. Pokud děti dovážíte do školy autem, ještě večer se přesvědčte, že nádrž vašeho vozu je plná, vyhnete se rannímu tankování. Už takhle vás pravděpodobně zdrží kolony! S těmi je také dobré počítat a dát si časovou rezervu. 

 • 7. Neponocujte a choďte spát brzy

  Maminka ukládá chlapce ke spánku.

  Asi to bude znít jako klišé, ale pokud se v noci dobře vyspíte, budete všechny ranní povinnosti zvládat mnohem lépe a radostněji. A potvrzují to i někteří rodiče. Pokud jejich děti zalehnou do postele dřív, často se ráno probudí i samy a odpadá klasické nepříjemné buzení a dohady, ať už konečně vylezou z postele. 

  Neposlouchá? Je to normální! 4 fígly, jak to zvládnout bez křiku

  Neposlouchá? Je to normální! 4 fígly, jak to zvládnout bez křiku

  Rodiče dohání k šílenství. Kdo? Tříleté a čtyřleté děti. Můžete je volat dvacetkrát a ony vás ignorují nebo neposlouchají. Slyší, ale prostě se rozhodnou,…celý článek

  40 otravných hlášek vůči puberťákům, které by si rodiče měli odpustit

  40 otravných hlášek vůči puberťákům, které by si rodiče měli odpustit

  Dokud tě živím, budeš mě poslouchat! Tady mám poslední slovo já! Mlč, teď mluvím já! Přesně tyhle hlášky rodičů jsme v pubertě nenáviděli. A vlastně…celý článek

  Děti natěšené do školy, zklamané po návratu. Takový byl první školní den!

  Děti natěšené do školy, zklamané po návratu. Takový byl první školní den!

  První školní den na fotografiích je plný úsměvů a rozzářených očí. Jenže pár hodin po vyučování už je všechno jinak – děti vypadají zdrchaně,…celý článek

/
Autor: kog
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Proč jsou matky nevyspalé? Noční video odhaluje pravdu!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku