Tohle nikdy neříkejte otci svých dětí. Nevyplatí se to! Proč?

 • Mezi partnery to občas zaskřípe. Nejdůležitější je určitě respekt a důvěra.
  Mezi partnery to občas zaskřípe. Nejdůležitější je určitě respekt a důvěra.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  11. prosince  2017 
   06:00

  Na výchovu dětí jsou většinou dva. A dva lidé, to jsou dva odlišné názory na věc. V některých rodičovských otázkách to prostě každý vidí jinak. Co teď? Jak to vybalancovat? Nejdůležitější ve vztahu je určitě respekt a důvěra. Pak je také dobré dávat si pozor na pusu. Tady je několik vět, které byste neměla říkat svému partnerovi (a otci vašich dětí).

 • Říkala jsem ti to!

  Partnerovi nic nevyčítejte.

  I když jste třeba měla pravdu, není dobré to muži neustále připomínat a při každé příležitosti mu to doslova vmést do tváře. Také není nutné neustále zdůrazňovat, že vy víte vše nejlíp a on je ten, který dělá chyby. Obzvláště před dětmi si na to dejte pozor. Mohly by pak mít pocit, že váš partner dělá vše špatně.

 • Nedával jsi pozor!

  Nehody se stávají. Není to nikoho vina. Stalo by se to i vám.

  Nehody se stávají. A to i těm nejostražitějším rodičům. Místo toho, abyste se obviňovali navzájem, zkuste si pohovořit o tom, na co je dobré si dávat pozor a jak nehodám předcházet. Pokud budete partnera neustále z něčeho obviňovat, bude z toho nervózní a třeba i bude uzavřenější.

  12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

  12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

  Nepodporujeme výchovu, která dětem nic nedovolí z obavy, aby se jim nic nestalo. Zrovna tak jim nechceme zakazovat, aby zkoušely nové věci. Na druhou…celý článek

 • Tohle se mnou nikdy nedělají

  Děti s tatínky víc řádí.

  Je to tak! Děti jsou různé a také různě reagují. To, že s vámi jsou vzorné, hodné a tiché, neznamená, že váš partner dělá něco špatně. Buďte více nad věcí. Místo téhle fráze spíš zkuste pomoci nebo se snažte zjistit, proč to tak je. 

 • Nechováš se výchovně

  Mezi partnery to občas zaskřípe. Nejdůležitější je určitě respekt a důvěra.

  Jistě jste přečetla spoustu knížek a publikací o správné výchově, a proto partnera neustále poučujete, jak se má k dětem chovat. To, že on je nečetl, neznamená, že je špatný rodič. Věřte trochu jeho intuici. Nemusí jet přece podle manuálu. Dobrý vztah je o důvěře a přece i on chce pro vaše děti jen to nejlepší. 

 • Kamarádky manžel dělá to a ono

  Nesrovnávejte ho s ostatními muži. Možná neumí vařit, jako manžel vaší kamarádky, ale zase si víc hraje s dětmi.

  Ještě horší než porovnávání výchovných metod s profesionály je srovnávání partnera s partnery vašich přítelkyň. Třeba váš partner nevaří, ale zase si hraje více s dětmi. Nebo naopak. Nemůžete chtít všechno. Važte si i maličkostí.

 • Moje máma říkala, že bychom měli zkusit...

  Co by prarodiče neměli dělat? Poučovat, moralizovat a plést se rodičům do výchovy.

  Myslíte si, že maminky mají patent na správné rodičovství? To, že si tím kdysi prošly, neznamená, že vše vědí nejlépe. A od té doby, co měly malé děti, se přece jen leccos změnilo. Třeba se nedoporučuje dávat miminka spinkat na bříško. I když vaše matka bude tvrdit opak... A co si budeme povídat, není mnoho mužů, kteří by se chtěli celý život řídit radami tchyně.

  10 vět, které říkají prarodiče našim dětem, a my je za to nesnášíme

  10 vět, které říkají prarodiče našim dětem, a my je za to nesnášíme

  "Tak to já bych to dělala jinak! A tohle bych prostě nedovolila!" Jakmile se babičky nahlas pustí do podobných úvah, nálada zhoustne. Prarodiče si…celý článek

 • Opravdu to potřebují?

  Táta se synem hrají počítačové hry.

  Váš partner dovolil dětem se koukat na televizi nebo hrát počítačové hry. Případně jim koupil něco, o čem vy nejste přesvědčená, že to potřebují. Pokud do toho začnete šťourat a ptát se, jestli si myslí, že je to dobrý nápad a zda to skutečně potřebují, podkopáváte jeho autoritu. Pobavte se o možnostech, ale v soukromí, nikoliv před dětmi.

  Válení se po zemi a vztek: když dospělý muž předvádí, co všechno dokáže batole:

  Válení se po zemi a vztek: Když dospělý muž předvádí, co všechno dokáže batole • VIDEO: 

 • Nikdy bych jim to nedovolila / Byly s tebou naposledy

  S tatínky si děti užijí mnohdy více zábavy.

  Věřte svému partnerovi. Zná své děti a ví, co si může dovolit. Vzal je na atrakci, která vám nahání strach? Vrátili se zvenku celí promočení a mají pár škrábanců nebo modřin? Třeba potomci zažili něco, co by s vámi nikdy nepodnikli. Chce to trochu víc důvěry.

   

  Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

  Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

  K osmnáctinám dostala od svého táty ten nejúžasnější dárek. Natočil každý moment jejího dětství a dospívání. Od narození až do plnoletosti. Záběry…celý článek

  Tohle si užijte, když zůstanete sama s dětmi. Jednou se vám po tom bude stýskat

  Tohle si užijte, když zůstanete sama s dětmi. Jednou se vám po tom bude stýskat

  Někoho tenhle článek možná naštve. Ale sama jsem si prošla rozvodem a dobou, kdy jsem s dětmi zůstala sama. Vím, o čem píšu, když říkám, že tohle období…celý článek

  Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

  Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

  Tenhle tatínek ví, co znamená rodičovská dovolená a co všechno obnáší. A možná by jako mnozí vyškrtl označení dovolená. Protože tu si každý představuje…celý článek

   

/
Autor: kog
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku