Prázdniny si děti mají užít! Nestrašte je školou, nedávejte jim úkoly | Supermámy

Prázdniny si děti mají užít! Nestrašte je školou, nedávejte jim úkoly

Foto: shutterstock
Sdílej na facebooku
29. června  2019 
 06:00

Bojíte se, že během dvou měsíců vaše ratolesti zapomenou, co se za minulý rok naučily? Je potřeba s nimi probranou látku o prázdninách opakovat, nebo si mají dopřávat pouze odpočinek? Pravidlo číslo jedna zní: Potřebují volno, nechte je vydechnout. 

Stejně jako si dospělí užívají zaslouženou dovolenou po vykonané práci, tak i děti potřebují volno po celoročním snažení. Prázdniny by si tedy měly především užít a měly by si odpočinout od školy, učení a povinností.

Školu však zcela nevypusťte!

Nemělo by to ovšem znamenat, že hodí školu za hlavu. Pro snaživější děti je možným řešením psát si prázdninový deník, a to tím způsobem, že každý den prázdnin napíší jednu dvě nebo několik vět o tom, co ten který den dělaly, prožily či navštívily. Závěrem prázdnin je možné si celé vyprávění shrnout a zhodnotit v delším slohovém útvaru. Nenásilnou formou si takto děti cvičí sloh, pravopis, písmo a úpravu.

Jak naplánovat léto dítěti z rozvedené rodiny? Nepředhánějte se!

Jak naplánovat léto dítěti z rozvedené rodiny? Nepředhánějte se!

Zatímco mnoho rodin řeší, jak se o prázdninách prostřídat, aby se měl kdo starat o potomky, děti z rozvedených rodin nemají ani minutu na to, aby se…celý článek

Zopakujte s nimi učivo předchozího ročníku!

Koncem prázdnin, asi tak týden nebo dva před zahájením školní docházky, by si měly děti zopakovat celkové učivo předcházejícího ročníku, a to především z matematiky, českého jazyka a cizích jazyků. K tomuto účelu existují různé publikace, doplňovačky i s klíčem, které snadno seženete v knihkupectvích. Je možné si také zopakovat učivo na internetu nebo ze sešitů z loňského školního roku.

Přistupujte k dětem individuálně!

Ovšem každé dítě je jiné a vyhovuje mu i jiný způsob přípravy. Některé na úkor odpočinku raději pracují o prázdninách průběžně, jiné volí formu přípravy koncem prázdnin a některé vůbec, což nepokládám za správné. Jelikož každý rodič své dítě zná, měl by volit tu formu, která nejvíce vyhovuje jeho dítěti.

Takže? Co by měl o prázdninách dodržovat každý školák?

  1. Psát či kreslit si deník.
  2. Lehce a přirozenou cestou si opakovat učivo předchozího ročníku.
  3. Číst si.

15 rodičů přiznalo, kterých výchovných chyb nejvíc litují. Tohle už by nedělali!

15 rodičů přiznalo, kterých výchovných chyb nejvíc litují. Tohle už by nedělali!

Je dávno prokázáno, že budoucí život dětí ovlivňuje především výchova. Spisovatel Antoine de Saint-Exupéry dokonce řekl: "Všichni dospělí byli kdysi…celý článek

Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

Snažíte se své dítě v kočárku chránit před slunečními paprsky? Možná děláte víc škody než užitku. Pokud patříte mezi ty maminky, které občas přehodí…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku