Jak naplánovat léto dítěti z rozvedené rodiny? Nepředhánějte se!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  17. června  2019 
   11:46

  Zatímco mnoho rodin řeší, jak se o prázdninách prostřídat, aby se měl kdo starat o potomky, děti z rozvedených rodin nemají ani minutu na to, aby se zastavily. Dva týdny s mámou, dva s tátou, do toho chtějí svůj čas babičky z obou stran, a navíc 14 dnů tábora.

  Chcete dětem udělat hezké prázdniny, ale možná jste to trochu přepískli... Tatínek se těší, že ho vezme na 14 dnů na Korfu, maminka chce cestovat 14 dnů po Itálii, do toho skautský tábor na dva týdny a mezitím už slzí obě babičky, že si vnoučky vůbec neužijí…

  Jak na to? Aby se dítě z té péče doslova nezbláznilo? Opravdu si ho chcete předávat na letišti v Mnichově, aby hned po příjezdu z Řecka mohlo letět s maminkou do Benátek? Možná se zastavte a dejte šanci se nadechnout i dítěti. Jak naplánovat prázdniny jedináčkovi rozvedených a pečujících rodičů?

 • Domluvte se

  ..

  Pokud máte dobrou vůli, určitě si dokážete na jaře sednout a prázdniny naplánovat. Jede na začátku prázdnin na tábor? Tak pak by možná potřebovalo alespoň týden válení se. Možná na chalupě, klidně u moře, ale asi nebudete stát o to, aby jezdilo po italských kempech a poznávalo tuhle jinak čarokrásnou zemi.

 • Vysvětlete to babičkám

  ...

  Zatímco u sousedovic babičky v chatařské osadě na Sázavě je celé prázdniny plno, protože její vnoučata jsou v předškolním věku a nemají rozvedené rodiče, ta vaše je ráda za týden, který u ní vnučka stráví, protože se všichni spravedlivě dělí. Vysvětlete babičce, že se nedá nic dělat, že je opravdu dobře, když jsou děti s tatínkem.

 • Nepředhánějte se

  Slunce, moře, prázdniny? Ano!

  Tatínek bere dceru do čtyřhvězdičkového hotelu, vy objednáte pětihvězdičkový. A nebo naopak: on jede do pětihvězdičkového, vy budete ve stanu a vařit na vařiči, ať to dítě ví, že peníze nejsou nejdůležitější. Ano, je to strategie, ale možná nemusíte dělat naschvály.

 • Buďte praktičtí

  Cestování s dětmi nemusí být o nervy

  Vedle toho, že musíte dítě několikrát za měsíc sbalit, myslete také na to, že dítě nesmí zapomenout pas, a pro jistotu si ještě pořiďte potvrzení, že druhý rodič s vycestováním dítěte souhlasí. I když by většinou samotný pas měl stačit, bude lepší mít ještě i podepsaný dokument, který potvrzuje, že rodiče jsou s jeho cestou obeznámeni a že s ní souhlasí. Jinak se totiž automaticky předpokládá, že dítě je v zahraničí bez souhlasu rodičů, a jedná se tedy o únos.

 • Seznamte se

  Hodíte se k sobě?

  Chystáte se na dovolené seznámit dítě s vaším novým partnerem? A nechcete to raději promyslet, nebylo by lepší, aby se seznámili předtím? Přece jenom není snadné být týden na chalupě na samotě s někým, koho vidíte poprvé. Možná bude lepší nějaký zkušební víkend, aby z toho nebylo drama.

 • Vyprávějte si

  ...

  Vrátil se vám potomek od tatínka a chce vám vykládat, co všechno zažil a co mu tatínek koupil? Poslouchejte ho a odpusťte si komentáře typu: "To víš, tatínek na to má..." Dítě s vámi chce své zážitky sdílet, a pokud s něčím zásadně nesouhlasíte, řekněte to bývalému partnerovi sama a bez dítěte.

 • Předejte si informace

  ...

  Pokud je dítě malé, je dobré si po návratu z dovolené navzájem zavolat, probrat, jak si prázdniny užilo a co nového se naučilo. Příkladem může být zkušenost jedné mé známé. Tatínek jejich dceru naučil jezdit na kole, neřekli si ale, že zatím jen na rovině a že brzdit neumí…

  Díky, mami, za prázdniny! Děti osamělých matek mohou mít hezké léto i díky vám

  Díky, mami, za prázdniny! Děti osamělých matek mohou mít hezké léto i díky vám

  Po úspěšné vánoční kampani #dikymamizavanoce, ve které se vybralo přes půl milionu korun pro matky samoživitelky a jejich děti, spustil e-shop Bonami.cz…celý článek

  Tyhle hvězdy čekají dítě! Komu se už letos potomek narodil a jak se jmenuje?

  Tyhle hvězdy čekají dítě! Komu se už letos potomek narodil a jak se jmenuje?

  Zdá se, že v Hollywoodu i mezi zdejšími celebritami pokračuje babyboom. Za posledních několik let se hvězdné rodiny rozrostly o desítky nádherných…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku