VIDEO: Podívejte se, jak koupat novorozence v kyblíku

Jak koupat novorozence v kyblíku?
VIDEO: YouTube/doman_filmy
Sdílej na facebooku
5. ledna  2018 
 06:00

Už je to pár let, co se coby pomůcka ke koupání nejmenších dětí rozšířily speciální plastové kyblíky. Mnoho rodičů je nadšeně pořizuje, protože novorozencům a kojencům se v nich – až na výjimky – líbí a koupání je snazší než při používání vaničky. Tedy – teoreticky. V praxi nemálo rodičů kyblík zavrhne, protože si nejsou jisti tím, jak vlastně dítě držet a podobně. Našli jsme pro vás video, z kterého se to dá krásně pochopit. 

V kyblíku zvaném taky tummy jsem postupně koupala tři děti. Jen s nejstarším jsem se trápila s klasickou vaničkou. 

Koupání v kyblíku mě bavilo, protože miminkům se v něm líbí. Navíc stačí natočit jen trochu vody – na rozdíl třeba od koupání ve vaničce, s níž se navíc hůře manipuluje. Kyblík s vodou je lehký, bez potíží ho unesu a postavím do obývacího pokoje. Kolem rozložím všechny propriety, je to vlastně docela hezký rituál, díky kterému se dítě uklidní a časem pochopí, že tohle je činnost, po které už se jen jí a jde se spát. 

Dcera se koupe
Dcera se koupe
Přiznávám ale, že jsem si po narození dcery zase nebyla jistá, jak přesně dítě držet, aby se mi snadno dávalo do vody i vyndávalo z vody. Vyžaduje to přece jen určitou zručnost, protože dítě samo tělo ani hlavičku nijak neudrží, a vy proto musíte dát pozor, aby se mu do obličeje nedostala voda. Sice by se dost možná nenapilo, protože má ještě reflex, který tomu brání, ale na to se mi spoléhat nechce.

Takže jsem hledala a našla video, které mi pomohlo: je na něm dobře vidět, jak nahé dítě vzít a šoupnout do vody, držet během koupání a zase ho vyndat. Ověřila jsem to a funguje to.

Neuvěřitelné koupání novorozenců. Podívejte se na dojemné video!

Neuvěřitelné koupání novorozenců. Podívejte se na dojemné video!

Není pravda, že se novorozenci a malí kojenci musí každý den koupat, ačkoli někteří zdravotníci to ještě stále tvrdí. Ale na druhou stranu právě koupání…celý článek

Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

Vyhozené peníze! 15 zbytečností pro péči o miminko, které jsme nikdy nepoužili

Když je žena těhotná nebo má malé miminko, je mimořádně špatně odolná vůči tomu, aby nekoupila všechno, o čem jí výrobce tvrdí, že je to báječné a…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku