Designové vychytávky pro děti, hudební tvůrčí dílny či vědecká show? Kam vyrazit s rodinou

 • Designové vychytávky pro děti, hudební tvůrčí dílny či vědecká show? Kam vyrazit s rodinou
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  5. dubna  2016 
   15:00

  Jaro sice láká k výletům do přírody, ale občas chcete dětem i sobě zpestřit zážitky něčím jiným. Žádný problém. Možná vám pomohou i naše tipy. 

 • Minifestival aneb design pro rodiče i děti

  ...

  Milujete nápaditý design dětských potřeb a hraček? Pak byste neměli minout první ročník dětského prodejního festivalu ve stylu “mini”, který představí nejžhavější novinky i generacemi ověřené ikony. Nabídne hračky, nábytek, oblečení, publikace a další doplňky pro děti i jejich rodiče vybrané od českých designérů a firem a z obchodů působících na domácím trhu. Uskuteční se od 6. do 10. dubna 2016 ve Ville Pellé v pražské Bubenči. “V poslední době jsme svědky boomu přehlídek s nápaditým a stylovým designem a potřebami určenými dětem,” říká ředitelka festivalu Tereza Bruthansová. "Vystavovatele jsme pečlivě vybírali tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy jsme zasadili do kontextu několika výrazných zahraničních zástupců," dodala. Součástí programu jsou mimo jiné hlídání dětí, tvůrčí dílny, ukázková hudební školička yamaha, montessori dílna a filmy či divadlo pro děti. 

  Více včetně registrace na program pro děti na festivalmini.cz

 • Festival staré hudby pro děti

  ...

  Že k sobě děti a stará hudba nepatří? Klidně ano a může je to bavit, ovšem musí se jim to podat zábavnou formou. Takovou, jakou nabízí třeba minifestival Piccoli pořádaný Letními slavnostmi staré hudby – koná se v neděli 22. května v pražském Clam-Gallasově paláci. Pojítkem všech dílen letošního ročníku bude motiv létajícího lva, což je odkaz k Benátkám, které okřídlenou šelmu mají ve znaku.

  V programu benátského reje se setká Antonio Vivaldi s Claudiem Monteverdim, malí muzikanti a tanečníci spolu se zkušenými lektory a špičkovými profesionálními interprety nahlédnou do starých kancionálů, budou naslouchat lidovým písním i dechberoucím příběhům mořeplavců a objevitelů. S Benátčany vzdají hold vodnímu živlu a zatančí si s piráty a korzáry za doprovodu skutečného orchestru, s Harlekýnem a Kolombínou zase nahlédnou do divadelního světa commedie dell’arte. A ti nejmenší z nejmenších rozehrají kulinářskou symfonii s vařečkami. Hudební i divadelní aktivity doplní výtvarné dílny, které dětem poodhalí tajemství kaligrafie či řezbářského řemesla.

  Registrace na taneční a tvůrčí dílny a program najdete na webu minifestivalu.

 • Za vědeckou show pod Ještěd

  Show v libereckém vědeckém parku IQ Landia • VIDEO: 

  Pokud máte potomky spíše technického zaměření, pak se minimálně ve dny, kdy prostě venku není dost hezky, nabízí návštěva libereckého vědecko-technického parku IQ Landia. Zaměřují se především na školáky, ale takový vodní svět nadchne i děti podstatně mladší, stejně jako třeba expozice věnovaná vesmíru. A hlavně – na všechno se tu smí sahat, lze mačkat tlačítka, rozsvěcet a zhasínat exponáty. Zážitkem je jak 3D planetárium, tak vědecká show. Počítejte s tím, že méně než půl dne tu nestrávíte. 

  Více informací na www.iqlandia.cz

 • Pivovar, kde můžete přespat ve vagonu

  ...

  Už jste někdy spali ve vagonu? Jestliže by vaše děti ocenily zrovna takový zážitek, nemusíte kupovat vlakovou jízdenku na celonoční jízdu, ale zajeďte si do Varnsdorfu, kde v místním pivovaru Kocour nabízejí přesně tenhle zážitek. Zdejší pivovar disponuje i vlastní železniční zastávkou. Poslední dubnovou sobotu, tedy 30. dubna, pořádají další ročník již tradičního festivalu nakuřovaných piv a všeho uzeného a kouřem řádně provoněného!

  Více na webu pivovaru.

 • Bazárek v zahradě

  ...

  Děti rychle rostou, malé a nenošené oblečení plní skříně. Pojďte si dětské oblečení jednoduše vyměnit či ho prodejte ostatním maminkám. Děti mezitím budou tvořit, u toho srkat kakao a hrát si. Příjemné dopoledne v klidném prostředí blízko Prokopského údolí v nově otevřené Zahradě Bubec u sochařského ateliéru Čestmíra Sušky odstartuje pravidelná setkávání maminek a jejich ratolestí.

  Více na webu Zahrady Bubec  

/
Autor: red
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku