Test cereálií pro děti. Jaké byste jim k snídani dávat neměli?

Žádný z testovaných výrobků nesplňuje odborná doporučení pro dětskou výživu
Žádný z testovaných výrobků nesplňuje odborná doporučení pro dětskou výživu
Foto: archiv firem
Sdílej na facebooku
3. září  2015 
 06:00

Naservírovat dětem k snídani cereálie je tak jednoduché. Stačí vybrat příchuť. Raději si to ale dobře rozmyslete. Jak ukázal test mezi dětmi tak oblíbených křupínek, který připravil web Supermámy.cz spolu s iniciativou Vím, co jím, naprostá většina nemá o moc lepší složení než třeba sušenky. 

Jednou z příčin hrozivě narůstající obezity dětí může být i nevhodná snídaně, jakou představují dětské cereálie. Tušili jsme, že obsahují příliš mnoho cukru, a že v nich naopak nebude nic moc přínosného pro dětský organismus, ale výsledky, které přinesl test webu Supermámy.cz, nás i tak překvapily. Které cereálie jsou nejhorší? Nekupujete je svým dětem náhodou i vy? Podívejte se ZDE

 

I malá třicetigramová porce cereálií – více by děti k snídani nikdy jíst neměly – obsahuje většinou v přepočtu jednu až dvě, ale také téměř tři kostky cukru. 

Test cereálií: Většina z nich se pro děti vůbec nehodí, obsahují moc cukrů i tuků

Test cereálií: Většina z nich se pro děti vůbec nehodí, obsahují moc cukrů i tuků

Nechali byste děti, aby si k snídani jen tak mezi řečí daly skoro tři nebo taky pět šest kostek cukru? Asi těžko. Ale pokud si po ránu dopřávají oblíbené…celý článek

Příliš mnoho cukru, příliš velké porce

"Pojem cereálie může u mnoha lidí vzbuzovat dojem, že jde o něco zdravého. Cereální však znamená pouze vyrobený z obilovin. Uvnitř výrobků se však často skrývá nálož cukrů, tuků i soli s minimálním obsahem vlákniny," říká Alexandra Košťálová z iniciativy Vím, co jím, která výrobky porovnávala. Podle ní navíc děti často konzumují mnohem více než doporučenou porci. 

 

Který výrobek je nejhorší? Přečtěte si celý test a jeho výsledky na www.supermamy.cz, článek najdete ZDE

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku