Ptejte se odborníka: Co když dítě jí moc nebo málo? Vadí palmový olej aneb co dětem raději nedávat?

Co dávat dětem k jídlu, aby rostly tak akorát a byly zdravé?
Co dávat dětem k jídlu, aby rostly tak akorát a byly zdravé?
Foto: profimedia.cz
Sdílej na facebooku
17. listopadu  2015 
 06:00

Mnoho potravin obsahuje látky, které sice splňují normy, ale více či méně škodí lidskému zdraví, zvláště pokud jich my nebo děti jíme příliš mnoho. V poslední době hodně kritiky schytává palmový olej a glukózo-fruktózový sirup, problematických surovin a nezdravých jídel je však spousta. Na otázky týkající se zdravé výživy dětí bude ve středu 18. listopadu od 13 do 14 hodin on-line odpovídat Pavel Suchánek z Institutu klinické a experimentální medicíny.

Je dobře, když rodiče dětem nedávají jídlo a nápoje, po kterých tloustnou. Ale nestačí to. Protože nejde jen o kalorický příjem. Rozhodně se vyplatí dívat se i na to, z čeho jsou potraviny, které kupujeme, vyrobené, jaké obsahují složky, a snažit se případně vyhnout těm, které jsou nejproblematičtější. 

...
Jak to vidí odborník na výživu? A co radí rodičům dětí, které chtějí jíst jen sladkosti nebo které nechtějí jíst skoro nic, a otec s matkou tak jsou rádi, pokud do nich vůbec něco dostanou? 

Co mají dělat rodiče dětí, které už trápí nadváha, či dokonce obezita, když na rozdíl od dospělých nesmějí držet žádné diety? Ptejte se odborníka na chatu webu Supermámy. 

Otázku můžete položit prostřednictvím on-line formuláře, nemusíte udávat e-mail ani jiný kontakt, odpovědi najdete ve středu na našem webu.

ONLINE CHAT

Co by měla obsahovat dětská svačina? • VIDEO: 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku