Pravda o kuřecích nugetách: Proč je dětem raději nedávat, ačkoli je tak milují

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
19. února  2019 
 06:00

Zkusili jste někdy dětem udělat malé domácí kuřecí řízečky, abyste jim předvedli, že jsou mnohem lepší než kuřecí nugety z fast foodu nebo ty, které domů koupíte mražené, a ony vás s nimi poslaly do háje? A přiznaly, že jim nugety chutnají prostě více? Nebo potomci moc nestojí o maso a vy se utěšujete tím, že si ho dopřejí alespoň z fast foodu? Tak si přečtěte tohle. 

Takže, není pravda, že se kuřecí nugety dělají z odpadu. Ale taky není pravda, že je v nich spousta masa. Tvoří ho až na výjimky sotva z poloviny. A to není moc, pokud byste snad chtěli použít nugety jako zdroj bílkovin. Platí to přitom jak pro ty z fast foodu, tak pro ty, které koupíte domů zmrazené coby polotovar.   

Puberta? Zkuste naučit dospívající děti jíst zdravě. • VIDEO: 

Na webu popsugar.com nás zaujal článek, kde vysvětlovali, proč vlastně dětem nugety tak chutnají, že jim nezřídka dají přednost před něčím, co je podle nás chutnější. Pozvaný odborník to vysvětlil složením nuget, přičemž smažení v tom zase takovou roli nehraje. 

Novinářka Jenna Wolfe, která se zaměřuje na potraviny, jejich složení a kvalitu, objevila jednu zásadní věc. "Mnoho těchto výrobků obsahuje cukr, který zvyšuje závislost na takovém jídle, o kterém si většinou myslíme, že je prostě slané," uvedla. Jasně, není tam třeba vyloženě řepný cukr, ale najdete tam třeba glukózo-fruktózový sirup nebo kukuřičný sirup. 

Navíc je v nich mnohem méně masa, a tudíž i bílkovin, i když tady byly samozřejmě mezi jednotlivými výrobky rozdíly. A je jasné, že čím více tvarovaný výrobek, tím méně masa v něm bude, jinak by těžko držel pohromadě. 

Jak se doopravdy vyrábí baby mrkev • VIDEO: 

A věřte tomu, že nevýhody – olej ze smažení, přidaný cukr a nakonec i trochu moc éček (ačkoli jejich obsah splňuje normy) převažují nad výhodou, totiž tím, že tak do dítěte dostanete i trochu bílkovin. 

Článek se sice zabývá nugetami zámořskými, ale tady to není lepší, stačí se podívat na etikety výrobků – některé najdete v GALERII. Kuřecí nugety jsou k mání například v řetězci McDonald's, který před časem pozval novináře, aby jim ukázal, jak se vlastně jeho nugety vyrábějí. Chtěl tak vyvrátit podezření, že jsou z kuřecího separátu, tedy namletých zbytků. To sice nejsou, ale i tak obsah masa v nich činí necelou polovinu. Firma je dělá z kuřecích prsou, do kterého se přidává koření a sůl, odmítla však prozradit, co všechno je v trojobalu. 

Nejhorší jídla pro děti: Víte, co vadí víc než fast food?

Nejhorší jídla pro děti: Víte, co vadí víc než fast food?

Bylo by laciné říkat, že nejhorším jídlem, které můžete svým potomkům dát, jsou pokrmy z fast foodu. Nejsou zdravé, ale když si je dají výjimečně,…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy