Pravda o kuřecích nugetách: Proč je dětem raději nedávat, ačkoli je tak milují

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
19. února  2019 
 06:00

Zkusili jste někdy dětem udělat malé domácí kuřecí řízečky, abyste jim předvedli, že jsou mnohem lepší než kuřecí nugety z fast foodu nebo ty, které domů koupíte mražené, a ony vás s nimi poslaly do háje? A přiznaly, že jim nugety chutnají prostě více? Nebo potomci moc nestojí o maso a vy se utěšujete tím, že si ho dopřejí alespoň z fast foodu? Tak si přečtěte tohle. 

Takže, není pravda, že se kuřecí nugety dělají z odpadu. Ale taky není pravda, že je v nich spousta masa. Tvoří ho až na výjimky sotva z poloviny. A to není moc, pokud byste snad chtěli použít nugety jako zdroj bílkovin. Platí to přitom jak pro ty z fast foodu, tak pro ty, které koupíte domů zmrazené coby polotovar.   

Puberta? Zkuste naučit dospívající děti jíst zdravě • VIDEO: 

Na webu popsugar.com nás zaujal článek, kde vysvětlovali, proč vlastně dětem nugety tak chutnají, že jim nezřídka dají přednost před něčím, co je podle nás chutnější. Pozvaný odborník to vysvětlil složením nuget, přičemž smažení v tom zase takovou roli nehraje. 

Novinářka Jenna Wolfe, která se zaměřuje na potraviny, jejich složení a kvalitu, objevila jednu zásadní věc. "Mnoho těchto výrobků obsahuje cukr, který zvyšuje závislost na takovém jídle, o kterém si většinou myslíme, že je prostě slané," uvedla. Jasně, není tam třeba vyloženě řepný cukr, ale najdete tam třeba glukózo-fruktózový sirup nebo kukuřičný sirup. 

Navíc je v nich mnohem méně masa, a tudíž i bílkovin, i když tady byly samozřejmě mezi jednotlivými výrobky rozdíly. A je jasné, že čím více tvarovaný výrobek, tím méně masa v něm bude, jinak by těžko držel pohromadě. 

Jak se doopravdy vyrábí baby mrkev • VIDEO: 

A věřte tomu, že nevýhody – olej ze smažení, přidaný cukr a nakonec i trochu moc éček (ačkoli jejich obsah splňuje normy) převažují nad výhodou, totiž tím, že tak do dítěte dostanete i trochu bílkovin. 

Článek se sice zabývá nugetami zámořskými, ale tady to není lepší, stačí se podívat na etikety výrobků – některé najdete v GALERII. Kuřecí nugety jsou k mání například v řetězci McDonald's, který před časem pozval novináře, aby jim ukázal, jak se vlastně jeho nugety vyrábějí. Chtěl tak vyvrátit podezření, že jsou z kuřecího separátu, tedy namletých zbytků. To sice nejsou, ale i tak obsah masa v nich činí necelou polovinu. Firma je dělá z kuřecích prsou, do kterého se přidává koření a sůl, odmítla však prozradit, co všechno je v trojobalu. 

Nejhorší jídla pro děti: Víte, co vadí víc než fast food?

Nejhorší jídla pro děti: Víte, co vadí víc než fast food?

Bylo by laciné říkat, že nejhorším jídlem, které můžete svým potomkům dát, jsou pokrmy z fast foodu. Nejsou zdravé, ale když si je dají výjimečně,…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články