Tahle jídla dětem nedávejte! Proč jim škodí?

Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
2. října  2017 
 06:00

Co by děti neměly nikdy jíst a pít? Nebo pokud možno výjimečně? Pokud vás napadá pizza, hranolky, pak máte určitě pravdu, ale těch potravin, které do dětského jídelníčku nepatří, je mnohem víc. A když budete jen chvíli přemýšlet, přijdete na ně sami. Které to jsou? 

Nepotřebujete žádné moudré knihy na to, abyste věděli, co by mělo vaše dítě jíst, stačí selský rozum. Desatero zdravé výživy je jasné: pravidelně snídat, a to vydatně, mezi jídly žádné uždibování ani upíjení, denně na talíři čerstvé ovoce a zelenina, konzumace tuků rostlinných i živočišných, žádné slazení (a to ani řepným cukrem nebo medem), žádné sladkosti, minimum smažených jídel a hlavně minimum potravin s "éčky", konzervanty a dochucovadly. Podívejte se do naší fotogalerie na potraviny, které by se neměly na talíři dětí objevovat. Souhlasíte nebo byste některé ještě přidali?  

 

Které potraviny obsahují moc soli a pro děti se nehodí? Podívejte se na VIDEO:

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Video se připravuje ...
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy