Dětství snů: Působivé snímky sourozenců, kteří vyrůstají na venkově bez školy a elektroniky

Spousta zvířat
Foto: Nikiboonphotos.com
Sdílej na facebooku
13. července  2018 
 06:00

Novozélanďanka Niki Boon vyrůstala coby malá na venkově a stejné dětství, jak dodneška vzpomíná, se rozhodla dopřát i svým čtyřem dětem. I v dnešní době vyrůstají bez eletroniky a uprostřed přírody, obklopeny domácími zvířaty. Jejich matka to zachytila na působivých černobílých snímcích. 

"Je to trochu dřina i proto, že máme domácí zvířata, o která se musíme starat, ale vlastně nás to všechno baví," říká Niki Boon, původní profesí fyzioterapeutka. Fotografovaní a také cestování nicméně byly vždy jejími koníčky. Kdysi pracovala ve Skotsku, ale pak se rozhodla vrátit se na Nový Zéland, kde s rodinou žije na desetiakrovém hospodářství. 

FOTOGALERIE: ŠŤASTNÉ DĚTSTVÍ NA NOVÉM ZÉLANDĚ

A hlavně, podle ní je takový život skvělý pro její potomky, kteří tak pochopí, co je to práce, učí se, jak získat jídlo, vidí, jak se zvířata rodí i umírají. Fotografie zveřejňuje na svém webu a zároveň je vždycky dává svým čtyřem dětem k narozeninám.  

"Děti nechodí do školy a žijí bez televize a další moderní elektroniky. Náš životní styl může vypadat neobvykle," připouští autorka působivých snímků, která se na fotkách snaží zachytit, jak říká, život sám."Myslím, že pro moje děti je tohle to nejlepší, když jsou celé od bláta a celé dny běhají venku," píše na svých webových stránkách. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku