Fotografka zachytila své čtyři děti, které vyrůstají na venkově a nechodí do školy | Supermámy

Dětství snů: Působivé snímky sourozenců, kteří vyrůstají na venkově bez školy a elektroniky

Spousta zvířat
Foto: Nikiboonphotos.com
Sdílej na facebooku
13. července  2018 
 06:00

Novozélanďanka Niki Boon vyrůstala coby malá na venkově a stejné dětství, jak dodneška vzpomíná, se rozhodla dopřát i svým čtyřem dětem. I v dnešní době vyrůstají bez eletroniky a uprostřed přírody, obklopeny domácími zvířaty. Jejich matka to zachytila na působivých černobílých snímcích. 

"Je to trochu dřina i proto, že máme domácí zvířata, o která se musíme starat, ale vlastně nás to všechno baví," říká Niki Boon, původní profesí fyzioterapeutka. Fotografovaní a také cestování nicméně byly vždy jejími koníčky. Kdysi pracovala ve Skotsku, ale pak se rozhodla vrátit se na Nový Zéland, kde s rodinou žije na desetiakrovém hospodářství. 

FOTOGALERIE: ŠŤASTNÉ DĚTSTVÍ NA NOVÉM ZÉLANDĚ

A hlavně, podle ní je takový život skvělý pro její potomky, kteří tak pochopí, co je to práce, učí se, jak získat jídlo, vidí, jak se zvířata rodí i umírají. Fotografie zveřejňuje na svém webu a zároveň je vždycky dává svým čtyřem dětem k narozeninám.  

"Děti nechodí do školy a žijí bez televize a další moderní elektroniky. Náš životní styl může vypadat neobvykle," připouští autorka působivých snímků, která se na fotkách snaží zachytit, jak říká, život sám."Myslím, že pro moje děti je tohle to nejlepší, když jsou celé od bláta a celé dny běhají venku," píše na svých webových stránkách. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Děti, které necvičí, budou celý život ty nešikovné! Jak často by…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku