Matka vše dezinfikuje a na hřišti dítě obaluje polštářem. Přehání to?

Dva typy matek: Přehnaně úzkostná versus pohodářka
Foto: Facebook/Story of this Life
Sdílej na facebooku
29. března  2017 
 16:00

Tohle video nás pobavilo. Samozřejmě trochu přehání, ale stejné typy matek známe ze svého okolí taky. Na jedné straně jsou ty přehnaně úzkostné, které se bojí každého bacilu i toho, že se dítě někde trochu praští, na straně druhé ty, které neřeší ani to, když dítě sní něco ze země, a myslí si, že nějaký ten pád k dětství patří. Jak jste na tom vy? 

Je to parodie, ale zase tak daleko od reality to není. Schválně – patříte spíše k matkám, které mají pocit, že by měly celý svět prolít dezinfekcí, než do něj vpustí dítě? Nebo nehysterčíte, ani když potomek do pusy strčí vajgl, jen mu ho vyndáte a jinak nějakou tu špínu neřešíte? 

Jaká jste matka: Líná, lesana, generálka, ochranářka nebo biomatka? Poznejte se!

Jaká jste matka: Líná, lesana, generálka, ochranářka nebo biomatka? Poznejte se!

Stačí se ponořit třeba do hloubi webových diskusí, aby bylo jasné, že existují různé a poměrně odlišné druhy matek. Zatímco některé přísahají na neustálé…celý článek

Nebo u jídla: povzbuzujete dítě, aby jedlo rukama, nebo ho raději krmíte, hlavně aby se neušpinilo ani dítě, ani okolí – a ani vy sama? A co když se batole dostane do nějaké více či méně nebezpečné, ale možná jen legrační situace? Jedna z matek ve videu si to jde nafotit, zatímco druhá vytáčí číslo na záchranku. A co vy? Přiznejte se.  

Dva typy matek: Přehnaně úzkostná versus pohodářka • VIDEO: 

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Lidé se jí ptali, jak se žije se třemi malými dětmi. Tak jim to vyfotila!

Jak přežít mateřskou? Není to lehké, jak ukazují snímky, které doma nafotila Janet Gorman. Newyorčanka, profesí výtvarnice a portrétní fotografka,…celý článek

Neuvěřitelné koupání novorozenců. Podívejte se na dojemné video!

Neuvěřitelné koupání novorozenců. Podívejte se na dojemné video!

Není pravda, že se novorozenci a malí kojenci musí každý den koupat, ačkoli někteří zdravotníci to ještě stále tvrdí. Ale na druhou stranu právě koupání…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku