Jak se cítit šťastnější už za čtvrt hodiny. 5 tipů, které fungují

Jak se cítit šťastnější už za čtvrt hodiny. 5 tipů, které fungují
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
31. května  2018 
 06:00

Existuje mnoho cest, jak se lépe cítit ve svém těle. Většina přináší výsledky až po týdnech či měsících. Někdy ale potřebujeme okamžitou vzpruhu. Známe tipy, díky kterým se vaše tělo bude cítit lépe hned! A poradíme vám, kde vás naučí, jak můžete se svým časem nakládat jinak. Dopřejte si “pomalé” odpoledne s časopisem Moje psychologie s přednáškami a workshopy: Back to Spirit.

Nadechněte se

Dýchání doslova je nejsnazší způsob, jak dobít energii. Posaďte se rovně se zavřenýma očima, pomalu vdechujte a počítejte do šesti. Potom zadržte dech, než napočítáte do tří, a přitom napněte všechny svaly v těle. Potom opět počítejte do šesti, vydechujte a přitom svaly uvolněte. Opakujte několikrát.

Projděte se, ideálně venku

Desetiminutová procházka rychlou chůzí vám dodá energii navíc na další dvě hodiny! Můžete to vyzkoušet i v pracovní době. Pozitivně vás ovlivní nejen samotný pohyb, ale i to, že se vystavíte slunečnímu světlu, které ve většině kancelářských budov chybí.

Pokud nemůžete jít ven, zkuste alespoň každou hodinu vstát a udělat pár rychlých kroků nebo si poskočit. Cévy mají přirozenou tendenci se při nečinnosti stahovat, a tím způsobují, že se cítíte unavení, i když nejste nevyspalí. Uvidíte, že se dostanete do skvělé nálady, ani nebudete vědět jak.

Napijte se

Nedostatek tekutin je  jednou z nejčastějších příčin únavy. Všichni to víme, ale stejně to během dlouhého pracovního dne často ignorujeme. Zkuste vodu s citronem. Vůně citronu je považována za velmi stimulující a pozitivně ovlivňující náladu.

Smějte se

Najděte si něco, čemu se můžete zasmát, i když vám do smíchu není. Studie prokazují, že přirozený úsměv a smích podporují vyplavování „hormonů štěstí“ a zlepší vám náladu i na několik hodin. Pokud opravdu nevíte, čemu se zasmát, najděte si na youtube rozhovor Karla Nešpora s Janem Krausem. Jeho "lišácký úsměv" vás rozesměje na sto procent.

Nechte se obejmout

A myslíme tím opravdu upřímné, vřelé objetí, kdy se k tomu druhému skutečně přitisknete. Dodá vám to dávku hormonu štěstí oxytocinu a bude vám radostněji. Nemáte-li nikoho na objímání po ruce (protože odtažité a chladné objetí se nepočítá), můžete obejmout i svého psa.

A pokud víte, jak se ve svém těle cítit lépe, jen čekáte, "až na to budete mít víc času", možná by stálo za to jít na to jinak. “Víc času” nebudete mít nikdy. Týden má pořád jen 168 hodin a je jenom na nás, jak s nimi naložíme.

Inspirujte se, jak můžete se svým časem nakládat jinak. Dopřejte si “pomalé” odpoledne s Mojí psychologií s přednáškami a workshopy Back to Spirit. Možná zjistíte, že spoustu věcí, které “musíte” dělat, děláte jen proto, že si myslíte, že to od vás někdo jiný čeká. Začněte žít pomaleji a podle svého.

Kdy? 14. 6. 2018 Art Restaurant Mánes

Více o programu a vstupenkách najdete ZDE

Sdílej na facebooku
Autor: redakce Ženy.cz, redakce Moje psychologie

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku