Jak se jmenuje vaše dítě? Vyberte dobře, může to mít vliv na jeho osobnost i chování

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
18. srpna  2018 
 06:00

Výběr křestního jména bývá původcem hádek a konfliktů. Ne vždy se totiž představy otce a matky sejdou. A někdy do výběru mluví i prarodiče. Proč se ten kluk nebude jmenovat po dědečkovi? A proč ne holčička po babičce? Panebože, vy jste se snad zbláznili, dát mu jméno po tom fotbalistovi! Ať se nakonec rozhodnete jakkoli, jméno má velký vliv na to, jak se bude dítěti jednou dařit.

Nejnovější studie, které byly publikovány, naznačují, že děti se snadno vyslovitelnými jmény vytvářejí lepší dojem, dosahují vyšších pracovních pozic v budoucnu a mají taky lepší vztahy. „Jméno může dítě vyzdvihnout, nebo naopak zcela vyloučit ze společnosti. Jméno vytváří integraci všeho,“ tvrdí psycholog García Soriano. Správně vybrané jméno dokáže rezonovat a dodat energii. Při vyslovení jména se totiž může zesílit osobnost toho, kdo ho nosí, nebo naopak se může jeho život zcela pohřbít.

7 známek, že váš vztah s dcerou či synem není zdravý! Na co si dát pozor?

7 známek, že váš vztah s dcerou či synem není zdravý! Na co si dát pozor?

Jakmile se dítě dostane do puberty, vztah s rodiči by se měl poněkud změnit. Zejména matky se musí naučit, jak podporovat své potomky, aby se z nich…celý článek

Je samozřejmě jasné, že ne každé dítě, které se bude jmenovat Kevin, se stane hercem. A ne každá dívka, která se jmenuje Diana, se stane princeznou. Ale jméno bude jedním z mnoha faktorů, které mu pomohou utvářet jeho osobnost. „Jméno je vlastně kůží, první věc, která vyvolá řadu očekávání. Obsahuje řadu impulzů, podle nichž ostatní něco očekávají od osoby toho jména. Spolu s naším vzhledem a našimi způsoby chování je jméno naší vizitkou,“ dodává psycholog.

 

A jaké čtyři důsledky může mít jméno, které jste dítěti vybrali? Jsou to tyhle!

• Když vyberete moc běžné jméno, které nosí třeba padesát dalších dětí ve školce, může se stát, že mu dají nějakou přezdívku, a ta nemusí být milá. Třeba: Prťavý Pavlík nebo Zrzavá Anička. Tyhle nálepky pak dítě můžou pronásledovat celý život. Jméno, které není běžné, bude poukazovat na jinakost a dítě na něj bude hrdé.

• Trváte na tom, že se bude váš syn jmenovat po tátovi, dědečkovi a pradědečkovi? Pokračování v rodinné tradici je sice chvályhodné, ale může v rodině (i jinde) vyvolat zmatek. Radši si to promyslete.

 

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Je to kluk, nebo holka? Děti celebrit, které se oblékají jako opačné pohlaví

Některé zahraniční celebrity si rozhodně nelámou hlavu s tím, jestli mají doma kluka, který se obléká jako holka, nebo holku, která vypadá spíš jako…celý článek

• Líbí se vám módní jména? Každé desetiletí má své módní jméno a existuje spousta rodičů, kteří se rozhodnou ho použít. Není lepší inovovat osobnost dítěte jiným jménem?

• Chcete dát synovi nebo dceři jméno po nějakém vašem idolu? Nepromítejte do dětí své neuskutečněné sny ani své záliby a koníčky. Vůbec nevíte, co bude jednou bavit právě je. Takové jméno se může stát pro dítě doslova břemenem a zátěží.

 

 

Předčasná puberta u dívek před osmým rokem života? Čím dál častější

Předčasná puberta u dívek před osmým rokem života? Čím dál častější

Začala vaší holčičce, které ještě není osm let, růst prsa nebo jste si všimla ochlupení v podpaží či jinde? Zřejmě ji postihla předčasná puberta, a…celý článek

Jak obohatit slovní zásobu dítěte? Tohle rozhodně dělejte každý den!

Jak obohatit slovní zásobu dítěte? Tohle rozhodně dělejte každý den!

Řada studií prokázala, že nejlepší způsob, jak rozvíjet u dětí jazykové schopnosti, je prostřednictvím dialogu. Sledováním dětských pořadů v televizi…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku