Hrozí jí smrtí! Za to, že kojí pětiletou dceru a nehodlá přestat

Melissa hodlá s kojením přestat, až o to děti samy ztratí zájem
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
31. prosince  2019 
 08:00

Laktační poradkyně Melissa Ostroth (34) z Toleda v Ohiu v USA dostala už několik výhrůžek smrtí. Pár lidí ji rovněž obvinilo ze zneužívání vlastních dětí. Důvod? Stále kojí pětiletou dceru. Melissa tvrdí, že žádná maminka by se neměla za něco takového stydět. Zároveň prohlásila, že potomky hodlá kojit až do doby, kdy o to sami ztratí zájem. 

Skoro pětiletá Emilia a dvouletá Wrenley se mohou napít mateřského mléka od své matky, kdykoli mají chuť. Melissa Ostroth věří v přirozené odstavení, což znamená, že nechá rozhodnutí, kdy skončit s kojením, na dětech. Jejím vzorem byla vlastní matka, která před Melissou kojila její bratry. 

Ale ne každému se ženin přístup líbí. Svůj příběh a své rozhodnutí sdílela na Instagramu, tam jí ale přišlo už několik výhrůžek smrtí, která ji čeká, pokud s kojením velkých dětí nepřestane. 

Melissa už jednou s kojením přestala, starší holčičce přestalo její mléko na čas chutnat, když podruhé otěhotněla. Ale přestávka trvala jen tři měsíce. Od té doby se Emilia kojí na požádání kdykoli. Šestkrát až desetkrát denně. 

Její matka doufá, že se stane inspirací pro ostatní matky, které by se podle ní neměly stydět či jakkoli omlouvat za kojení dětí, kterým už je více než jeden rok. 

Dělám to i kvůli imunitě dětí, říká

„Mateřské mléko dodává dětem všechny imunoglobuliny, které jejich vyvíjející se imunitní systém potřebuje. To jinak trvá asi pět let," vysvětluje s tím, že pro lidi jako druh je přirozené, aby byli kojeni několik let. "Navíc kojení není jen jídlo, je také pohodlné, slouží jako přirozená obrana před úzkostí, zlepšuje spánek a přináší zdravotní výhody."

Melissa přiznává, že vyrovnat se s některými výhrůžkami, které jí chodí přes sociální sítě, není zrovna snadné a příjemné, ale zároveň zažívá i pozitivní odezvu. 

"Společnost má tendenci si kojení starších dětí sexualizovat nebo soudí, že to matka z nějakého důvodu dělá kvůli sobě, ale tak to není," tvrdí Melissa. Podle ní je dlouholeté kojení naprosto v pořádku. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku