Hrozí jí smrtí! Za to, že kojí pětiletou dceru a nehodlá přestat

Melissa hodlá s kojením přestat, až o to děti samy ztratí zájem
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
31. prosince  2019 
 08:00

Laktační poradkyně Melissa Ostroth (34) z Toleda v Ohiu v USA dostala už několik výhrůžek smrtí. Pár lidí ji rovněž obvinilo ze zneužívání vlastních dětí. Důvod? Stále kojí pětiletou dceru. Melissa tvrdí, že žádná maminka by se neměla za něco takového stydět. Zároveň prohlásila, že potomky hodlá kojit až do doby, kdy o to sami ztratí zájem. 

Skoro pětiletá Emilia a dvouletá Wrenley se mohou napít mateřského mléka od své matky, kdykoli mají chuť. Melissa Ostroth věří v přirozené odstavení, což znamená, že nechá rozhodnutí, kdy skončit s kojením, na dětech. Jejím vzorem byla vlastní matka, která před Melissou kojila její bratry. 

Ale ne každému se ženin přístup líbí. Svůj příběh a své rozhodnutí sdílela na Instagramu, tam jí ale přišlo už několik výhrůžek smrtí, která ji čeká, pokud s kojením velkých dětí nepřestane. 

Vytvoří přes šest a půl litru mateřského mléka denně! Co s ním dělá?

Vytvoří přes šest a půl litru mateřského mléka denně! Co s ním dělá?

Odsávání mateřského mléka je jako olympijský sport, říká třicetiletá Elisabeth Anderson-Sierra, která je v této disciplíně opravdu jednička. Sama vyprodukuje…celý článek

Melissa už jednou s kojením přestala, starší holčičce přestalo její mléko na čas chutnat, když podruhé otěhotněla. Ale přestávka trvala jen tři měsíce. Od té doby se Emilia kojí na požádání kdykoli. Šestkrát až desetkrát denně. 

Její matka doufá, že se stane inspirací pro ostatní matky, které by se podle ní neměly stydět či jakkoli omlouvat za kojení dětí, kterým už je více než jeden rok. 

Dělám to i kvůli imunitě dětí, říká

„Mateřské mléko dodává dětem všechny imunoglobuliny, které jejich vyvíjející se imunitní systém potřebuje. To jinak trvá asi pět let," vysvětluje s tím, že pro lidi jako druh je přirozené, aby byli kojeni několik let. "Navíc kojení není jen jídlo, je také pohodlné, slouží jako přirozená obrana před úzkostí, zlepšuje spánek a přináší zdravotní výhody."

Melissa přiznává, že vyrovnat se s některými výhrůžkami, které jí chodí přes sociální sítě, není zrovna snadné a příjemné, ale zároveň zažívá i pozitivní odezvu. 

"Společnost má tendenci si kojení starších dětí sexualizovat nebo soudí, že to matka z nějakého důvodu dělá kvůli sobě, ale tak to není," tvrdí Melissa. Podle ní je dlouholeté kojení naprosto v pořádku. 

Vtipný otec čtyř dcer taky uvízl v karanténě. Co ho vážně zaskočilo?

Vtipný otec čtyř dcer taky uvízl v karanténě. Co ho vážně zaskočilo?

Brit Simon Hooper, otec čtyř dcer, je už nějakou dobu hvězdou internetu. Teď na Instagram dává fotky ukazující, jak jeho rodina zvládá karanténu kvůli…celý článek

Co o vás prozradí, že už jste starší máma? Tohle budete dělat!

Co o vás prozradí, že už jste starší máma? Tohle budete dělat!

Herečka Brigitte Nielsen porodila loni koncem června své páté dítě. Nebylo by na tom nic tak divného, snad jen maličkost: Brigitte bylo tehdy čtyřiapadesát…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku