Vytvoří přes šest a půl litru mateřského mléka denně! Co s ním dělá?

Sdílej na facebooku
27. ledna  2018 
 06:00

Odsávání mateřského mléka je jako olympijský sport, říká třicetiletá Elisabeth Anderson-Sierra, která je v této disciplíně opravdu jednička. Sama vyprodukuje více než šest a půl litru mateřského mléka za den. Odsáváním, balením a distribucí mléka stráví neuvěřitelných deset hodin denně. Vše ale dělá pro dobrou věc: mléko dodává mléčným bankám, které ho potřebují pro nedonošená miminka. 

Elisabeth žije s manželem Davidem Sierrem ve městě Beaverton v americkém Oregonu. Mají spolu dvě dcery, starší Isabellu, které budou tři roky, a roční Sophii.

Elisabeth byl diagnostikován hyperlaktační syndrom, což znamená, že se jí tvoří daleko více mléka, než je obvyklé. I díky tomu může pomáhat druhým. Jak sama říká, už nakrmila tisíce miminek. Především ta předčasně narozená miminka, jejichž maminky mají problémy s kojením, a kojence, které vychovávají náhradní rodiče nebo homosexuální páry. 

"Je to způsob, jak můžu být užitečná svému okolí. Tohle je má "laboratoř lásky"," říká Elisabeth a ukazuje na čtyři obrovské mrazáky naplněné mlékem. To je samozřejmě pečlivě zabaleno, popsáno a zamrazeno. Z jejích zásob čerpají jak mléčné banky, které mléko rozváží po celém státě, tak místní maminky a rodiny v okolí. 

Za každou unci (0,03 litrů) dostane Elisabeth od mléčné banky jeden dolar, což je přibližně 34 dolarů za litr mateřského mléka (tedy asi 700 korun za litr). Peníze však jdou zpátky do odsávaček, hygienických sáčků na mléko a mrazniček. 

Jak sama říká, je to velice náročná činnost. Za tři roky neměla Elisabeth ani jeden den volna. Odsáváním stráví tak čtyři až pět hodin denně. Další čas jí zabere balení, popisování a distribuce mléka. Ale manžel i rodina ji v jejím rozhodnutí plně podporují. 

"Kdyby každý myslel na ostatní, svět by byl lepším místem pro život," říká obětavá dárkyně mléka. 

VIDEO: Takhle kojenci sají mateřské mléko. 7 důvodů, proč se kojení vyplatí

VIDEO: Takhle kojenci sají mateřské mléko. 7 důvodů, proč se kojení vyplatí

O kojení jste toho nejspíš slyšela už mnoho. Takže určitě víte, že má mnoho výhod nejen pro dítě, ale také pro matku. A ač není občas snadné, je tou…celý článek

Vzkaz zoufalé kojící mámy: stačila láhev umělého mléka a syn mohl žít

Vzkaz zoufalé kojící mámy: stačila láhev umělého mléka a syn mohl žít

Jillian Johnson musela projevit velikou odvahu. Celých pět let se odhodlávala zveřejnit svůj smutný příběh. Ale nakonec to udělala. Aby pomohla…celý článek

Radost, nebo utrpení? 9 známých žen prozradilo, jak bojovaly s kojením

Radost, nebo utrpení? 9 známých žen prozradilo, jak bojovaly s kojením

Problémy s kojením mají slavné ženy úplně stejné jako ty neznámé. Také ony zažívají všelijaké pochybnosti, neúspěchy a potýkají se s kritickými reakcemi…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku