10 důvodů, proč jsou páry s dětmi ve skutečnosti šťastnější než páry bez dětí

 • Foto: istock
  Sdílej na facebooku
  25. prosince  2019 
   06:00

  Možná se domníváte, že když nemáte děti, jste mnohem svobodnější, a tak nějak si to víc užíváte. Ovšem jsou bezdětné páry šťastnější? Podle odborníků jsou páry s dětmi ve finále mnohem spokojenější, přestože bezdětné mají méně finančních omezení, méně povinností a více času jeden pro druhého. Proč?

  Neumím si představit rodinný život bez našich tří dětí. I když už jsou velké, pořád mám pocit, že s nimi je doma tak nějak veseleji a šťastněji. Jaké další důvody vedou k tomu, že jsou manželské páry s dětmi ve skutečnosti více šťastné?

 • Páry s dětmi mají fantazii

  Autor: iStock

   

  „Zatímco páry bez dětí mohou cestovat po světě bez plen a kočárků v závěsu, páry s dětmi mohou zase naslouchat snům svých dětí a plnit je. Spolu s nimi mohou létat na vzdálené planety, setkávat se s přátelskými dinosaury a mluvit s postavami v jazycích velmi odlišných od jazyků, které slyší v každodenním reálném světě. Mít děti je skvělý způsob, jak být součástí většího vesmíru plného svobody – světa snů a fantazie,“ říká psycholožka Mary Alice Long.

   

  5 nebezpečných chyb, které jako rodiče děláte. A možná si to ani neuvědomujete!

  5 nebezpečných chyb, které jako rodiče děláte. A možná si to ani neuvědomujete!

  Většiny přešlapů a omylů se v roli rodiče dopustíme z lásky. Divné? Ani trochu. Jsme totiž přesvědčeni, že děláme všechno pro to, aby se naše děti…celý článek

 • Páry s dětmi se často ušpiní, přesto jim to nevadí

  Autor: iStock

   

  „Páry bez dětí si mohou dovolit koupit nejnovější módní výstřelky, každý rok nové auto a jezdit na drahou dovolenou. Páry s dětmi mohou být špinavé a taky skoro pořád jsou. Ať už si s dětmi malují prsty vodovkami, kopou díru do země plnou bahna od deště – mít děti je skvělý způsob, jak se v okamžiku hry vrátit k základům a obyčejnému nadšení,“ říká Mary Alice Long.

 • Páry s dětmi se více vracejí do dětství

  Autor: iStock

   

  „Páry bez dětí mohou budovat kariéru, úspěch a slávu. Páry s dětmi si často díky svým vlastním dětem pamatují, s čím si jako děti hrály. Mnohokrát jim takové hraní poskytuje vodítko k tomu, jak vytvářet život, který v současnosti žijí, a to jak osobně, tak profesionálně. Mít děti je skvělý způsob, jak se ponořit do hry a najít způsob, jak přivést hravého ducha do života,“ domnívá se psycholožka Mary Alice Long.

   

  Nikdo mě nemá rád! Říká to váš školák nebo předškolák? Víme, co s tím

  Nikdo mě nemá rád! Říká to váš školák nebo předškolák? Víme, co s tím

  Možná jste to už taky zažili. Vaše dítě přišlo ze školky nebo ze školy a se smutkem a slzami v očích vám sdělilo, že „ho nikdo nemá rád“. Můj nejmladší…celý článek

 • Páry s dětmi sdílejí příběhy se svými dětmi

  Autor: istock

   

  „Páry bez dětí se mohou zaměřit na intelektuální a osobní rozvoj tím, že se učí ve své profesi. Páry s dětmi transformují svůj vlastní život a životy svých dětí prostřednictvím lásky a hodnot, které jim předávají a které slouží lepšímu prospěchu: od čtení příběhů před spaním po sdílení rodinných příběhů. Mít děti je skvělý způsob, jak sdílet životní lekce, které jsou klíčem k budoucnosti,“ říká Mary Alice Long.

 • Páry s dětmi komunikují

  Autor: istock

   

  „Páry, které se snaží vybudovat láskyplný a pečující vztah se svými dětmi, mají lepší vzájemnou komunikaci a pozitivnější pohled na život. Rodiče, kteří se snadno spojí s pocity a potřebami svých dětí, jsou rodiče, kteří jsou lépe spojeni se svými vlastními vztahy. Díky dětem rodiče neustále rozvíjejí a posilují svou sociální inteligenci, která zase poskytuje dětem efektivní komunikační model a pomáhá jim stát se sociálně inteligentními dospělými, kteří uspějí ve společnosti,“ říká psycholožka Cristina Wood.

   

  Mami, teď jsi mě fakt naštvala! Co všechno děti trápí?

  Mami, teď jsi mě fakt naštvala! Co všechno děti trápí?

  I předškoláci mají svá trápení a starosti. Většinou za ně mohou rodiče, kteří nechápou jejich svět a často jim zkazí všechnu legraci. Tady je hned…celý článek

 • Páry s dětmi pravidelně zažívají skutečné štěstí

  Autor: istock

   

  „Výzkum je jasný: štěstí neznamená, že budete mít pro sebe více volného času nebo více peněz. Jde o to, jak využijete svůj konkrétní talent ke zlepšení života někoho jiného. Každý den rodiče zažívají radost z toho, jak vidí své děti vyrůstat,“ domnívá se psychoterapeutka a rodinná poradkyně Pat Love.

 • Páry s dětmi sdílejí ty největší vášně

  Autor: istock

   

  „Nejjednodušší a nejmocnější způsob, jak si pár může zlepšit svůj vztah, je sdílet aktivitu, která je vášnivá pro oba. Vychovávat děti společně, sledovat je, učit je způsobům života, užívat si s nimi jejich činnosti, milovat je a prožívat s nimi chvíle nadšení, to vše vytváří silné vztahové pouto, které se nedá nikde jinde získat,“ tvrdí Pat Love.

   

  Holení nohou: Kdy by s tím vaše dcery měly začít?

  Holení nohou: Kdy by s tím vaše dcery měly začít?

  "Je mi 11 let a mám černé chloupky na nohou. Ostatní ve třídě se mi smějí. Mámy jsem se jednou zeptala, jestli bych se neměla začít holit, ale prej…celý článek

 • Odměny dostáváte denně, ne čtvrtletně

  Autor: istock

   

  „Pohled na tvář vašeho dítěte, když spí, radost z vítězství jeho týmu ve škole, radost, když přijde domů, objetí nebo polibek, hrdost, kterou cítíte, když vaše dcera získá cenu za cokoli, vzpomínky, které každý den získáváte, s vámi zůstávají celý život. Je to každodenní odměna,“ tvrdí psycholožka Pat Love.

 • Mít děti vás nutí, abyste si vážili více času, který strávíte sami dva

  Autor: iStock

   

  „Děti berou rodičům hodně času. V běžný den to je dokonce většina volného času. Kvůli téhle náročné poptávce se čas, který strávíte společně jen sami dva, stává mnohem vzácnějším a drahocennějším. Vychutnáváte si každý okamžik v ložnici. A je tu navíc bonus ukázat vašim dětem, jak vypadá zdravý vztah. Jít příkladem je stále to nejlepší, co můžete dětem dát!“ (Pat Love)

   

  Proč je pro dítě i pro vás důležité objímání? 6 výhod, které uznávají i odborníci

  Proč je pro dítě i pro vás důležité objímání? 6 výhod, které uznávají i odborníci

  Objímání má spoustu výhod a je velmi důležité pro dětský vývoj. Co o objetí říkají vědecké výzkumy a jaký význam mu přisuzují odborníci? Bez objímání…celý článek

 • Děti zabraňují tomu, abyste se ve vztahu nudili

  Autor: istock

   

  „Nuda ve vztahu je realita, ale zřídka k tomu dochází v rodinách s dětmi. Všichni se totiž baví, poskytují si vzájemně obohacení. Děti přinášejí do vašeho života každý den nové a nové nápady. S dětmi se rozhodně nebudete nikdy nudit.“ (Pat Love)

   

  Školáci podle horoskopu: Štíři mají problém s autoritami, Vodnáři s pozorností

  Školáci podle horoskopu: Štíři mají problém s autoritami, Vodnáři s pozorností

  1. září se kvapem blíží! Ať už si za ruku vedete vůbec poprvé do školy prvňáčka nebo se váš puberťák právě připravuje na další životní krok v podobě…celý článek

  10 slavných osobností, které jsou vegani a vychovávají tak i své děti!

  10 slavných osobností, které jsou vegani a vychovávají tak i své děti!

  Veganství je v poslední době velmi populární. Podle FoodRevolution.org došlo jen v USA v posledních třech letech k 600procentnímu nárůstu lidí, kteří…celý článek

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku