Dcera si chce vzít rozvedeného muže, zkazí si tím život?

Dcera si chce vzít rozvedeného muže, zkazí si tím život?
Julie plánuje svatbu a nevadí ji, že její nastávající je rozvedený a má dítě
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
17. října  2015 
 06:00

Julie brzy oslaví osmadvacáté narozeniny. Zároveň si vybírá svatební šaty, protože se začátkem příštího roku chce vdávat a založit rodinu. Její matka Jana z toho má rozpačité pocity – jediná dcera si chce vzít o dost staršího rozvedeného muže, a ona má tak pocit, že to není dobré rozhodnutí. 

Nikdy jsem neplánovala, že budu mít jen jedno dítě, ale nakonec se to tak semlelo, že Julie je naším jediným potomkem. Samozřejmě o to více si představuji, jak by její život měl vypadat, ale snažím se jí do toho moc nemluvit. 

Nikdy jsem tak nekritizovala její koníčky, školu, kterou si vybrala, nebo partnery. Až ten poslední se mi moc nezdá, bohužel, právě toho si Julie chce vzít. Její celkový postoj se mi přitom líbí – vystudovala vyšší odbornou školu, pracuje jako zdravotní sestra a vždycky říkala, že nechce mít dítě ve čtyřiceti, ale nejvýše kolem třicítky. To mi přijde rozumné, ani já moc neholduju modernímu trendu starších matek. 

Co líná matka neřeší aneb Ne, děti nepotřebují režim!

Co líná matka neřeší aneb Ne, děti nepotřebují režim!

Dělám si věci po svém. Teď mám na mysli zejména věci týkající se péče o malé dítě. Právě to je oblast, na kterou jsou snad všichni odborníci. Uniknout…celý článek

Jenže dcera si chce vzít svého přítele, kterému bude už pětačtyřicet let. Vlastně je věkem blíže mně a manželovi než jí, ačkoli samozřejmě není tak usedlý, cestuje, miluje moderní techniku, pracuje jako projektový manažer v nějakém vydavatelství. Dceři hodně imponuje a problémy si nepřipouští. 

Jenže já vidím i to, že její partner je už jednou rozvedený a že má čtrnáctiletou dceru, moje dcera se tak zavazuje k něčemu, co si ani neumí představit. Bude nevlastní matkou dívce, kterou vlastně moc nezná. A za pouhých dvanáct let, až jí bude čtyřicet, bude mít na krku skoro šedesátiletého manžela.  

Copak nenajdeš nikoho lepšího? 

puberťačka, pokojíček
Dcera si to samozřejmě nenechá vymluvit a já jí určitě svatbu nezakážu, navíc si ji s přítelem celou platí sami, stejně jako si sami vyřídili bydlení. V tomhle nemám starosti. 

Ale maluje si třeba, jak přivede na svět dítě, o které se jeho starší nevlastní sestra bude zajímat a starat, a to mi přijde hodně naivní. 

Když jsem zkusila přivést řeč na to, že snad není třeba se hned vdávat a zakládat rodinu, Julie namítla, že právě tohoto muže si vzít chce, protože je ten pravý. 

Ideální věk pro těhotenství? Biologicky 20 let, sociálně ale později

Ideální věk pro těhotenství? Biologicky 20 let, sociálně ale později

Příroda v tom má jasno: těhotenství je ideální mezi 18. a 23. rokem. Málokterá žena v dnešní společnosti je ale v tomto věku zralá sociálně a má také…celý článek

Tvrdí mi, že mezi vrstevníky si nevybere, protože ti jsou jak malí kluci a rodinu nechtějí. A že když je naopak nějaký čtyřicátník nezadaný a nemá rodinu, je to určitě nějaký podivín. 

Je hodně zamilovaná. Nakonec i její přítel je sympaťák a vypadá to, že ji má rád. Ale co když si ona sňatkem s ním zkazí život? Co když ji muž opustí a ona už bude stará na to, aby našla někoho lepšího? Ptám se, protože už to přece jednou udělal, ačkoli podle Julie za rozpad manželství mohla jeho žena. 

Jana, Pardubice

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku