To je proměna! Neuvěřitelné, jak muže změnilo, když se z nich stali tátové | Supermámy

To je proměna! Neuvěřitelné, jak muže změnilo, když se z nich stali tátové

Federico Grillo, 34 let, Greenwich. "Když se syn narodil a opadl adrenalin, cítil jsem, jak se čas zpomaluje. Nastal klid. Moje otcovství je mou motivací."
Foto: Boredpanda.com
Sdílej na facebooku
8. března  2020 
 08:00

Rodičovství člověka změní. Ale je to vidět hned? Ze snímků londýnského fotografa Toma Oldhama by se rozhodně zdálo, že ano! Strávil mnoho hodin v porodnici, kde zachycoval různé emoce, které prožívají muži před narozením dítěte a potom, co se stali otci.

Zatímco porodní fotografové se snaží zachytit průběh příchodu dítěte na svět, Tom Oldham přišel do univerzitní nemocnice v Lewishamu s jiným nápadem. Fotil nastávající otce v momentě, kdy se porod rozbíhal, a pak znovu potom, co bylo dítě na světě. 

"Portréty zachycují opravdu silný moment v životě těchto mužů," uvedl fotograf o svém projektu. Má pravdu, na prvních snímcích se muži snaží být klidní, ale jsou napjatí, zatímco druhé je zachycují uvolněné, trochu překvapené, šťastné a zároveň odhodlané. 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Tracy Thomasová, vedoucí porodní asistentka lewishamské nemocnice, projekt hodnotí velice kladně, protože podle ní se otcové v souvislosti s porodem někdy trochu přehlížejí, přitom i pro ně je to obrovská změna. "Snímky jejich přeměnu skvěle zachycují," míní. 

Otec nafotil idylické léto, které malí synové strávili na venkově

Otec nafotil idylické léto, které malí synové strávili na venkově

Možná je to kýč. Nebo spíš určitě je. Ale snímky, které nafotil před několika lety v létě fotograf Adrian C. Murray, jsou taky hodně působivé, plné…celý článek

Branky, body, kokoti: Češi milují mamahotel! A navíc kardinální prasák!

Branky, body, kokoti: Češi milují mamahotel! A navíc kardinální prasák!

Pětina českých třicátníků stále bydlí u maminky! A víte proč? Můžou za to feministky! Alespoň podle slavného sexuologa Zvěřiny. Ale mohlo by být i…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Proč jsou matky nevyspalé? Noční video odhaluje pravdu!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku