To je proměna! Neuvěřitelné, jak muže změnilo, když se z nich stali tátové

Federico Grillo, 34 let, Greenwich. "Když se syn narodil a opadl adrenalin, cítil jsem, jak se čas zpomaluje. Nastal klid. Moje otcovství je mou motivací."
Foto: Boredpanda.com
Sdílej na facebooku
8. března  2020 
 08:00

Rodičovství člověka změní. Ale je to vidět hned? Ze snímků londýnského fotografa Toma Oldhama by se rozhodně zdálo, že ano! Strávil mnoho hodin v porodnici, kde zachycoval různé emoce, které prožívají muži před narozením dítěte a potom, co se stali otci.

Zatímco porodní fotografové se snaží zachytit průběh příchodu dítěte na svět, Tom Oldham přišel do univerzitní nemocnice v Lewishamu s jiným nápadem. Fotil nastávající otce v momentě, kdy se porod rozbíhal, a pak znovu potom, co bylo dítě na světě. 

"Portréty zachycují opravdu silný moment v životě těchto mužů," uvedl fotograf o svém projektu. Má pravdu, na prvních snímcích se muži snaží být klidní, ale jsou napjatí, zatímco druhé je zachycují uvolněné, trochu překvapené, šťastné a zároveň odhodlané. 

Tracy Thomasová, vedoucí porodní asistentka lewishamské nemocnice, projekt hodnotí velice kladně, protože podle ní se otcové v souvislosti s porodem někdy trochu přehlížejí, přitom i pro ně je to obrovská změna. "Snímky jejich přeměnu skvěle zachycují," míní. 

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku