Může můj táta do nebe, i když nevěřil v Boha? Malý kluk dojal papeže

"Je můj otec v nebi?" ptá se malý chlapec papeže
VIDEO: Youtube
Sdílej na facebooku
4. února  2019 
 08:00

Malý kluk Emanuel před časem přišel o tátu. Jeho otec zemřel a syna trápilo, jestli se dostal do nebe, když nebyl věřící. A zeptal se na to přímo papeže Františka. Podívejte se, co mu odpověděl. 

„Nedávno mi zemřel táta. Nebyl věřící, ale všechny své čtyři děti nechal pokřtít. Byl to dobrý muž. Je v nebi?“ nějak takhle se chtěl před pár dny zeptat malý Emanuel hlavy katolické církve na pravidelném setkání papeže s dětmi a dospívajícími v Římě. 

Nahlas to však nakonec neřekl, přemohla ho nervozita a do mikrofonu promluvit nedokázal, ačkoli ho k tomu povzbuzovalo okolí – i sám papež. 

5 let ze života jedné rodiny: 50 dojemných obrázků, které nás dostaly

5 let ze života jedné rodiny: 50 dojemných obrázků, které nás dostaly

Jistý muž jménem Pete Duffield se rozhodl zachytit na svých ilustracích pět let života se svou přítelkyní a později i jejich dcerkou. Kreslit je začal,…celý článek

František nakonec chlapce pozval až k sobě a poprosil ho, aby mu svou otázku pošeptal. Děti se na tomhle setkání obvykle ptají třeba na to, jak se papež cítil po svém zvolení, nebo na to, jak vypadá jeho běžný den. Ale Emanuelův dotaz byl jiný. 

Zeptal se na osud svého otce po smrti. Papež František se zeptal, zda může chlapcovu  otázku říct nahlas, a když chlapec souhlasil, udělal to. A ještě k tomu řekl něco navíc. 

"Je to krásné svědectví o synovi, který zdědil sílu svého otce, který měl odvahu plakat před všemi. Když dokázal takhle vychovat své děti, pak je to pravda: byl to dobrý muž," řekl papež František, zatímco malého Emanuela přemohlo dojetí a rozplakal se.

A pozor! Ještě stále hledáme Maminku roku! Přihlašovat se můžete už jen do konce května, tak raději neváhejte: Už se těšíme, až budeme vybírat finalistky, které mohou vyhrát ceny za celkem 700 tisíc korun. 

Hledáme skvělé maminky hrdinky, blogerky nebo podnikatelky - nejste to právě vy, nebo třeba vaše sestra, švagrová či kamarádka? Přihlásit můžete sama sebe nebo někoho, kdo si podle vás ocenění zaslouží. Všechny potřebné informace k soutěži Maminka roku najdete TADY

Maminka roku 2018.
Maminka roku 2018.
Autor: Časopis Maminka
 

7 věcí, které vám teenageři nikdy neřeknou

7 věcí, které vám teenageři nikdy neřeknou

"Náš Martin a cigarety? To nehrozí, on nekouří," tvrdila mi jednou sousedka, jejíž syn si dával cigaretu s kamarády při každém čekání na vlak cestou…celý článek

7 kroků, jak za jediný týden zkrotit dítě, které fňuká a vzteká se

7 kroků, jak za jediný týden zkrotit dítě, které fňuká a vzteká se

Možná tomu nebudete věřit, ale prý se to dá zmáknout během jednoho týdne. Jestli vaše děti patří k těm, které sebou plácnou uprostřed obchodu na zem…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku