Může můj táta do nebe, i když nevěřil v Boha? Malý kluk dojal papeže

"Je můj otec v nebi?" ptá se malý chlapec papeže
VIDEO: Youtube
Sdílej na facebooku
4. února  2019 
 08:00

Malý kluk Emanuel před časem přišel o tátu. Jeho otec zemřel a syna trápilo, jestli se dostal do nebe, když nebyl věřící. A zeptal se na to přímo papeže Františka. Podívejte se, co mu odpověděl. 

„Nedávno mi zemřel táta. Nebyl věřící, ale všechny své čtyři děti nechal pokřtít. Byl to dobrý muž. Je v nebi?“ nějak takhle se chtěl před pár dny zeptat malý Emanuel hlavy katolické církve na pravidelném setkání papeže s dětmi a dospívajícími v Římě. 

Nahlas to však nakonec neřekl, přemohla ho nervozita a do mikrofonu promluvit nedokázal, ačkoli ho k tomu povzbuzovalo okolí – i sám papež. 

František nakonec chlapce pozval až k sobě a poprosil ho, aby mu svou otázku pošeptal. Děti se na tomhle setkání obvykle ptají třeba na to, jak se papež cítil po svém zvolení, nebo na to, jak vypadá jeho běžný den. Ale Emanuelův dotaz byl jiný. 

Zeptal se na osud svého otce po smrti. Papež František se zeptal, zda může chlapcovu  otázku říct nahlas, a když chlapec souhlasil, udělal to. A ještě k tomu řekl něco navíc. 

"Je to krásné svědectví o synovi, který zdědil sílu svého otce, který měl odvahu plakat před všemi. Když dokázal takhle vychovat své děti, pak je to pravda: byl to dobrý muž," řekl papež František, zatímco malého Emanuela přemohlo dojetí a rozplakal se.

A pozor! Ještě stále hledáme Maminku roku! Přihlašovat se můžete už jen do konce května, tak raději neváhejte: Už se těšíme, až budeme vybírat finalistky, které mohou vyhrát ceny za celkem 700 tisíc korun. 

Hledáme skvělé maminky hrdinky, blogerky nebo podnikatelky - nejste to právě vy, nebo třeba vaše sestra, švagrová či kamarádka? Přihlásit můžete sama sebe nebo někoho, kdo si podle vás ocenění zaslouží. Všechny potřebné informace k soutěži Maminka roku najdete TADY

Maminka roku 2018.
Maminka roku 2018.
Autor: Časopis Maminka
 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku