Takže Ludvík! Královský syn dostal jméno po dědečkovi. Jaké?

Královští rodiče si z porodnice odvážejí novorozeného syna
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
27. dubna  2018 
 12:00

Kate a William konečně prozradili jméno svého třetího dítěte. Princ dostal jméno Louis Arthur Charles, oznámil to královský palác. 

Královská rodina si dala na čas. Se jménem váhala čtyři dny. Až dnes přišla dlouho očekávaná zpráva: „Vévoda a vévodkyně z Cambridge s radostí oznamují, že pojmenovali svého syna Louise Arthura Charlese. Miminko bude známé také jako Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge,“ oznámil Kensingtonský palác na Twitter.

Louis má i českou verzi, je to prostě Ludvík. Německou variantou je Ludwig.

Kate a William se při výběru jmen svých dětí dosud vždy inspirovali dějinami. Princ George, celým jménem George Alexander Louis, odkazuje na šest předchozích králů. Jeho sestřička, princezna Charlotte, celým jménem Charlotte Elizabeth Diana, ctí matku a babičku svého otce.

Podívejte se na potomky Kate a Williama v galerii:

Opět se očekávalo, že upřednostní něco tradičního. Britští bookmakeři v roce 2013 správně odhadli jméno George. V případě jeho sestřičky Charlotte se ale sekli, tipovali Alici.

Tentokrát se nejčastěji skloňovalo jméno Arthur (Charlesovo a Williamovo prostřední jméno), dále Henry, Albert, Alfred, Philip. Sázkaři tipovali i jména Frederick a James. 

Nejste náhodou MAMINKA ROKU? Pokud se příhlásíte do naší soutěže, můžete se jí stát. Hledáme největší hrdinky, skvělé bloggerky a podnikatelky. Všechno o soutěži najdete ZDE. Přihlásit můžete sama sebe nebo třeba svou kamarádku. Těšíme se na vás. 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku