Takže Ludvík! Královský syn dostal jméno po dědečkovi. Jaké?

Královští rodiče si z porodnice odvážejí novorozeného syna
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
27. dubna  2018 
 12:00

Kate a William konečně prozradili jméno svého třetího dítěte. Princ dostal jméno Louis Arthur Charles, oznámil to královský palác. 

Královská rodina si dala na čas. Se jménem váhala čtyři dny. Až dnes přišla dlouho očekávaná zpráva: „Vévoda a vévodkyně z Cambridge s radostí oznamují, že pojmenovali svého syna Louise Arthura Charlese. Miminko bude známé také jako Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge,“ oznámil Kensingtonský palác na Twitter.

Louis má i českou verzi, je to prostě Ludvík. Německou variantou je Ludwig.

Kate a William se při výběru jmen svých dětí dosud vždy inspirovali dějinami. Princ George, celým jménem George Alexander Louis, odkazuje na šest předchozích králů. Jeho sestřička, princezna Charlotte, celým jménem Charlotte Elizabeth Diana, ctí matku a babičku svého otce.

Podívejte se na potomky Kate a Williama v galerii:

Opět se očekávalo, že upřednostní něco tradičního. Britští bookmakeři v roce 2013 správně odhadli jméno George. V případě jeho sestřičky Charlotte se ale sekli, tipovali Alici.

Tentokrát se nejčastěji skloňovalo jméno Arthur (Charlesovo a Williamovo prostřední jméno), dále Henry, Albert, Alfred, Philip. Sázkaři tipovali i jména Frederick a James. 

Nejste náhodou MAMINKA ROKU? Pokud se příhlásíte do naší soutěže, můžete se jí stát. Hledáme největší hrdinky, skvělé bloggerky a podnikatelky. Všechno o soutěži najdete ZDE. Přihlásit můžete sama sebe nebo třeba svou kamarádku. Těšíme se na vás. 

Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko

Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko

Je to tady! Vévodkyně Kate porodila chlapce. Oznámil to královský palác. Třetí potomek Kate a Williama přišel na svět v 11 dopoledne a vážil kolem…celý článek

Kate a William představili třetí dítě! Vévodkyně v jasně červených šatech

Kate a William představili třetí dítě! Vévodkyně v jasně červených šatech

Dopoledne se narodil, navečer se svými rodiči opustil porodnici. Třetí potomek vévodkyně Kate a jejího manžela prince Williama se narodil v pondělí…celý článek

Jak vypadá hypnoporod, kterým rodila Kate? Můžete si ho dopřát i v Česku!

Jak vypadá hypnoporod, kterým rodila Kate? Můžete si ho dopřát i v Česku!

Pouze sedm hodin po porodu vystoupila Kate před porodnici. V červených šatech, s dítětem v náručí a s Williamem po boku byla opět okouzlující. Celý…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku