Je to kluk! Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko

Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko
Foto: Twitter
Sdílej na facebooku
23. dubna  2018 
 14:00

Je to tady! Vévodkyně Kate porodila chlapce. Oznámil to královský palác. Třetí potomek Kate a Williama přišel na svět v 11 dopoledne a vážil kolem 3,8 kilo, jméno prozatím není známo. 

William, který byl přímo u porodu, o narození syna podle tradice nejprve pomocí kódované telefonní linky informoval královnu Alžbětu II., která se má dozvědět zprávu jako první, následně i svého otce Charlese a bratra Harryho. Veřejnost si informaci o narození chlapečka  - na svět přišel přesně v 11.01 - může přečíst i na stojanu před Buckinghamským palácem a palác novinku zveřejnil také na svém Twitteru. 

Kate po porodu vypadá zase fantasticky! Co všechno obnášel porod?

Kate po porodu vypadá zase fantasticky! Co všechno obnášel porod?

Dnes v 11.01 se v londýnské St. Mary´s Hospital narodil v pořadí třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate. Jméno malého bratříčka George zatím…celý článek

Dá se čekat, že Kate půjde z porodnice ještě dnes, pokud poběží vše hladce – i v případě prvních dvou porodů šla domů po pár hodinách. Objevila se tehdy se svým manželem a novorozencem ve dveřích nemocnice, kde se pozdravila s poddanými a pak odjeli autem domů. V obou případech byla perfektně nalíčená a učesaná. Po porodu syna měla modré puntíkované šaty, podobné jako kdysi Diana, po porodu dcery žluté. V obou případech byla jejich autorkou Jenny Packham a česala ji Amanda Cook-Tucker.

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Vévodkyně přivedla syna na svět v soukromém křídle londýnské nemocnice St. Mary, zde se také narodil princ George i princezna Charlotte. V roce 1982 i jejich tatínek, princ William.

Pro královský porod je přichystáno 20 lékařů, kteří nesmí 3 měsíce pít alkohol, nesmí opouštět město - přímo u porodu byli už tradičně porodník Guy Thorpe-Beest a gynekolog Alan Farthing – stejně jako u narození prince George v roce 2013 a princezny Charlotte v roce 2015.

Jméno? Zatím se neví!  

Jak se bude jmenovat bratr prince George a princezny Charlotte zatím není jasné. Veřejnost se to zřejmě dozví v následujících dnech, podobně jako u starších dětí královského páru. Jméno starších dětí bylo oznámeno po dvou dnech, ale je to pokrok - u Williama se čekalo týden a u jeho otce Charlese dokonce měsíc. Je také pravděpodobné, že potomek dostane více jmen, jako jeho sourozenc, kteří se jmenují princ George Alexander Louis z Cambridge a princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge. Tak jako tak, na počest novorozence už v Londýně vypálili 62 salv z děl. 

Podívejte se na rodinu Kate a dva starší potomky v naší galerii

Média spekulují o jménech už dlouho. Sázkové kanceláře nejvíc favorizují tato jména: Mary (3/1), Alice (8/1), Arthur (8/1), Henry (10/1) a Victoria (10/1).  Novorozené dítěje pátý následník trůnu za dědečkem princem Charlesem, otcem Williamem, bratrem Georgem a sestrou Charlotte. Dosud byl pátý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry.

VIDEO: Je to kluk! Buckinhamský palác oznámil narození dítěte

Je to kluk! Buckinhamský palác oznámil narození dítěte • VIDEO: 

A jaký chlapeček dostane titul? Stejný fiktivní titul jako jeho starší sourozenci. Jelikož Kate nepochází z urozené rodiny, její děti pravý královský titul získat nemohou. Proto se používá čistě jenom titul "princ/princezna".

Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko

Královští sourozenci se přijeli podívat na miminko • VIDEO: 

Co se jako rodiče můžeme naučit od Kate a Williama? Jejich výchovné fígle!

Co se jako rodiče můžeme naučit od Kate a Williama? Jejich výchovné fígle!

Sice je sleduje celý svět, ale jinak jsou úplně normální rodina. Kate a William se stejně jako jiní rodiče snaží se svými dětmi trávit co nejvíce času.…celý článek

Maminčina holka! Kate a Charlotte jsou si čím dál víc podobné

Maminčina holka! Kate a Charlotte jsou si čím dál víc podobné

Když se narodila, mnoho lidí tvrdilo, že je podobná své prababičce Alžbětě II. Ale čím je starší, tím víc je jasné, že svou maminku Kate v sobě nezapře.…celý článek

Kate a William čekají třetí dítě. Jak by se mohlo jmenovat?

Kate a William čekají třetí dítě. Jak by se mohlo jmenovat?

Vévodkyně Kate a princ William oznámili světu radostnou novinu: Čekají další miminko. Princ George a princezna Charlotte se tak dočkají třetího sourozence.…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku