Kdy konečně bude princ George smět nosit dlouhé kalhoty? Ještě si počká!

Vidět prince jinak než v kraťasech zatím není skoro možné
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
22. července  2018 
 06:00

Nejsme si úplně jistí tím, co na sobě nosí princ George v opravdu velké zimě, takové fotky se v podstatě nevyskytují. Ale jinak ho celoročně neuvidíte jinak než v kalhotách nad kolena. Přesně tak, jak se na malého muže jeho společenského postavení sluší. 

Zatím nastala jedna jediná oficiální příležitost, na níž byl princ George k vidění v dlouhých kalhotách. Na svatbu svého strýčka Harryho měl, stejně jako ostatní kluci z družiny pážat, speciální uniformu. 

Ale jinak? Šortky a zase šortky, jak velí tradice pro horní společenské vrstvy, šlechtu a královskou rodinu. Dát Georgeovi normální dlouhé kalhoty, aby vypadal jako obyčejný kluk někde z periferie? Neexistuje. 

Královská rodina se sešla na křtinách Louise, Charlotte má nový účes

Královská rodina se sešla na křtinách Louise, Charlotte má nový účes

Dnes ve čtyři odpoledne londýnského času začaly křtiny nejmladšího potomka Kate a Williama. Canterburský arcibiskup Justin Welby pokřtil prince Louise…celý článek

"Malí chlapci v šortkách? To je typicky anglické," vysvětlil odborník na etiketu William Hanson. Kalhoty jsou zkrátka v některých společenských kruzích určeny až pro starší chlapce a muže, zatímco šortky na chlapečcích jsou jedním z tichých, ale výmluvných signálů ukazujících okolí, jak se věci mají. 

Oficiální narozeninová fotka prince George, který slaví páté narozeniny.
Oficiální narozeninová fotka prince George, který slaví páté narozeniny.

Samozřejmě, i v těchto ohledech se spousta věcí změnila a dále mění, ale tady se zatím tradice drží hodně pevně. Ostatně, Georgeův otec a jeho bratr v dětství do určitého věku taky nenosili  nic jiného. 

Malá Charlotte je posedlá módou, říká o své dceři princ William

Malá Charlotte je posedlá módou, říká o své dceři princ William

Princezna Charlotte už nějaký čas patří mezi dětské módní ikony, ale teď se navíc ukázalo, že nejen proto, jak ji matka Kate strojí. Holčička sama…celý článek

"Dlouhé kalhoty obvykle začnou nosit kolem osmi let věku," říká Hanson na adresu kluků z bohatých a urozených rodin. Podle něj to do jisté míry navazuje na tradici, která se ve šlechtických rodinách zrodila někdy v šestnáctém století. Podle ní se chlapci první roky života oblékali do šatů stejně jako dívky a klučičí oblečení dostávali někde ve dvou, ale někde také až v osmi letech. 

Podkolenky odložil už vloni

Tak proč zrovna na svatbě Harryho s Meghan neměl George šortky, když loni na svatbu Pippy Middleton dorazil v pumpkách? Tentokrát padla volba na miniverzi uniforem regimentu Blues and Royals, jejichž plnohodnotné verze na sobě měli Harry a jeho bratr. Černé chlapecké uniformy s červeným lampasem na kalhotách byly ušity na zakázku firmou Savile Row Tailors Dege & Skinner. 

Mimochodem – jedna změna princova oblečení proběhla před rokem. Když mu byly čtyři roky, začal se na veřejnosti objevovat v ponožkách, které vystřídaly do té doby obvyklé podkolenky. Zdá se, že v královské rodině chtějí podobné změny zkrátka čas. 

Lulu, Milena, Axl, River... Jaká zvláštní jména daly celebrity dětem a proč?

Lulu, Milena, Axl, River... Jaká zvláštní jména daly celebrity dětem a proč?

River, přesněji řečeno River Rocket. Nebo Řeka Raketa. Přesně takhle se jmenuje nejmladší pátý potomek kuchařské hvězdy Jamieho Olivera a jeho ženy…celý článek

Branky, body, kokoti: Madonnina prsa a řeči bývalé ministryně. Danielo, nemluv!

Branky, body, kokoti: Madonnina prsa a řeči bývalé ministryně. Danielo, nemluv!

Muži mě obtěžují celý život a doufám, že budou obtěžovat i nadále. Kdopak asi řekl tohle moudro a vysloužil si i za něj titul prasáka týdne? Jedna…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku