Tahle žena drží rekord! Porodila dítě nejrychleji na světě! | Supermámy

Tahle žena drží rekord! Porodila dítě nejrychleji na světě!

Rekordně rychle se narodil Brody, na druhém snímku měsíční, dnes čtyřletý
Foto: Instagram
Sdílej na facebooku
20. června  2019 
 06:00

Australanka Mary přivedla svého syna na svět během pouhých dvou minut! Jde o vůbec nejrychlejší a nejkratší porod, jaký byl kdy lékaři zaznamenán! Jak se to stalo?

Snad každá nastávající maminka sní o tom, že její porod proběhne lehce, bez komplikací a hlavně rychle! Někdy se ale vše tak trochu vymkne kontrole! Své o tom ví Mary Gorgensová, která své páté dítě přivedla na svět za pouhé dvě minuty. Byla překvapena? Údajně vůbec ne, nikdy prý nerodila déle než dvě hodiny.

Dvě děti porodila v autě

Dva dny před vypočítaným termínem porodu byla Mary zrovna v koupelně, když najednou zničehonic pocítila, že se její syn Brody zřejmě dere na svět. Rychle proto zavolala na svého manžela, který už vedle v ložnici spal, jenže než stihl doběhnout za ní do koupelny (nijak zvláště nespěchal, myslel si, že má přece jen trochu času), bylo už pozdě.

Mamince a chlapečkovi stačilo 120 vteřin! Dnes už šestinásobná maminka se později svěřila, že vůbec necítila žádnou bolest ani děložní stahy, proto ji ani ve snu nenapadlo, že se právě v ten den syn rozhodne narodit se.

Čím dál odvážnější! Podívejte se na nejlepší porodní fotky roku 2019

Čím dál odvážnější! Podívejte se na nejlepší porodní fotky roku 2019

Tak jako každý rok vyhlásila Mezinárodní asociace profesionálních porodních fotografů, neboli International Association of Professional …celý článek

Vůbec nic nenasvědčovalo blížícímu se porodu! Její přátelé ale od té doby rádi vtipkují, že „u Gorgensových stačí, aby se kýchlo, a miminko samo vyskočí“. Jejich první dítě se narodilo pouhých dvanáct minut poté, co Mary dorazila do porodnice, druhé pak za hodinu a půl.

Další dva potomky statečná maminka porodila dokonce v autě cestou do nemocnice. „Nikdy jsem neměla předem žádné bolesti. Přišly pokaždé jen na krátkou chvíli, zato velmi intenzivní, takže děti byly bleskurychle na světě,“ říká Mary. I šesté dítě přivedla na svět podobně, i když taková rychlovka to nebyla. 

Tahle máma porodila doma bez jakékoli pomoci a je hvězdou internetu!

Tahle máma porodila doma bez jakékoli pomoci a je hvězdou internetu!

Před třemi lety Marissa Heckel z Columbus Grove porodila svou první dceru v porodnici. Byla to pro ni hrozná zkušenost! Šikanovali ji kvůli tomu, že…celý článek

Co je překotný porod?

Lékaři varují, že v některých případech může jít o situaci, která se může vyvinout až v život ohrožující stav, a to pro matku i dítě! Jako překotný porod se označuje takový, který trvá méně než dvě hodiny a probíhá spontánně – zkracuje se první doba porodní. Stává se tak tehdy, když měkké porodní cesty tělíčku dítěte, prodírajícímu se na svět, nekladou žádný odpor. Nejčastěji k tomu dochází u vícerodiček, které už přivedly na svět jedno nebo více dětí. A příčiny? Můžou to být nedostatečnost děložního hrdla, velmi silné děložní stahy či příliš malý plod.

Překotný porod má řadu rizik, často při něm dojde k poranění děložního hrdla, pochvy i hráze a k tvorbě krevních výronů. Na hlavičku dítěte je při něm vyvíjen extrémně silný tlak, který ho ohrožuje vznikem nitrolebního krvácení.

Hlavička je totiž nejprve pod silným tlakem, a když projde příliš rychle porodním kanálem, tlak zase rychle ustoupí. Při tak náhlé tlakové změně může dojít k přetržení cév v mozku. Podobně při překotném porodu hrozí přetržení pupečníku a vykrvácení miminka. Proto když taková situace nastane a mamince začnou intenzivní, velmi silné kontrakce v rychlém sledu, které ji nutí tlačit, je třeba na nic nečekat a dítě porodit. Vždy je ale nutné volat co nejrychleji rychlou lékařskou záchrannou službu.

A tady zase něco jiného: tahle matka odmítla porod za asistence lékařů. Syn přišel na svět v přírodě:

Odmítla porod za asistence lékařů. Syn přišel na svět v přírodě • VIDEO: 

Matka nafotila, jak rodí svou dceru. Dojme to i vás?

Matka nafotila, jak rodí svou dceru. Dojme to i vás?

Když Lisa poprvé pomyslela na to, že nafotí porod svého vlastního dítěte, myslela to spíše jako vtip. Ale nakonec to tahle profesionální fotografka…celý článek

Minimální bezpečná doba mezi porodem a dalším těhotenstvím? Jeden rok!

Minimální bezpečná doba mezi porodem a dalším těhotenstvím? Jeden rok!

Čím kratší doba mezi dvěma těhotenstvími, tím vyšší rizika pro matku i dítě. Jaký tedy je bezpečný rozestup mezi dvěma sourozenci? Vlastně skoro dva…celý článek

Žena porodila na sedadle v autě. Byla to jízda! Vše zachytila fotografka

Žena porodila na sedadle v autě. Byla to jízda! Vše zachytila fotografka

Porod zkrátka nenaplánujete. Vždycky vás něčím překvapí. A tohle bylo vskutku šokující překvapení. Dvojnásobná maminka Paula D'Amore totiž nestihla…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle všechno vědí sociální sítě o vašich dětech! Šokovalo to i je …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku