Žena porodila na sedadle v autě. Byla to jízda! Vše zachytila fotografka

Porod Pauly nabral rychlý spád. Na sál nestihli dojet, miminko porodila v autě před nemocnicí.
Foto: Paulina Splechta
Sdílej na facebooku
15. května  2018 
 06:00

Porod zkrátka nenaplánujete. Vždycky vás něčím překvapí. A tohle bylo vskutku šokující překvapení. Dvojnásobná maminka Paula D'Amore totiž nestihla dojet do porodnice a miminko porodila na zadním sedadle auta. Vše zachytila fotografka, která měla být u porodu. A že to byla vskutku jízda, je patrné z následujících snímků. 

Paula se připravovala na svůj třetí porod doma. Vyčkávala, až kontrakce zesílí, a pak teprve chtěla jet do nemocnice v Boca Raton na Floridě. Celou dobu měla k ruce porodní asistentku a přizvala si i fotografku Paulinu Splechtu. Když už šlo do tuhého, nasedli všichni do auta – fotografka do svého – a jeli. Tak rychlý spád ale asi nikdo z nich nečekal. 

Když zaparkovali před nemocnicí, šla jim fotografka na pomoc. V tu chvíli zjistila šokující skutečnost, že na porod na sále už je pozdě: "Běžela jsem k jejich autu s fotoaparátem v ruce, když jsem spatřila Joea, manžela Pauly, jak v rukou drží hlavu Danielly." Tak popsala serveru Popsugar.com dramatickou situaci fotografka.

Skutečné tělo po porodu: Žena se nechala vyfotit, aby povzbudila ostatní matky

Skutečné tělo po porodu: Žena se nechala vyfotit, aby povzbudila ostatní matky

Budoucí matky se často bojí nejen porodu, ale také toho, co těhotenství udělá s jejich postavou. Protože realisticky tuší, že tělo už nemusí být stejné…celý článek

Vypadá to jako drama, ale podle Pauliny byly rodička, její manžel i dula v naprostém klidu. "Dula Lindsey Ripley dávala mamince pokyny, tatínek držel hlavičku dítěte a Paula tlačila, aby konečně na svět přivítala své dítě. Poté přiběhly zdravotní sestra a porodní asistentka a pomohly Paule dokončit porod a přiložit miminko na hruď," vypráví Paulina, která neváhala a celou situaci dokumentovala. 

Neuvěříte, jak se tvářil tenhle otec u porodu. Neudržíte se smíchy:

Neuvěříte, jak se tvářil tenhle otec u porodu. Neudržíte se smíchy • VIDEO: 

Zajímavostí je, že Paulino první dítě přišlo na svět císařským řezem, další dvě děti už přišly na svět přirozeně. Vaginální porod po císařském řezu se označuje písmeny VBAC (Vaginal Birth After Caesarean) a není zase tak obvyklý. I když mnoho žen si jej přeje. Záleží však na doporučení lékaře. 

To, že Paulino třetí dítě přijde na svět takto rychle (skoro by se dalo říci, že šlo o překotný porod), zřejmě nikdo nečekal. "Zvolte si ke svému porodu tým, který důvěřuje vašemu mateřskému instinktu a respektuje vaše přání, a můžete prožít krásný a šťastný okamžik zrození, i když zrovna nejde podle plánu," vzkazuje ženám fotografka Paulina. 

Fotografie dokumentující tenhle netradiční porod si můžete prohlédnout v naší GALERII. 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Osmiletá pomáhala u narození své sestry! Dokonce přestřihla šňůru

Osmiletá pomáhala u narození své sestry! Dokonce přestřihla šňůru

Osmiletá Brooke prožila něco, co by její vrstevníci možná zvládli stěží. Byla u porodu svých mladších sester. Poprvé jen přihlížela, napodruhé dokonce…celý článek

Fotograf a děti u porodu? V Česku spíše rarita

Fotograf a děti u porodu? V Česku spíše rarita

Dříve naprosto nepředstavitelné, dnes stále častější. Přítomnost fotografa u porodu, předporodní tanečky a třeba mladší sourozenec na sále. Jaké trendy…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku