Kluk, nebo holka? Jak to díky babským radám zjistit dřív než ultrazvuk

Kluk, nebo holka? Jak to zjistit dříve, než ultrazvuk?
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
13. října  2017 
 06:00

Myšlenka na pohlaví očekávaného děťátka je asi ta druhá nejdůležitější, co budoucím rodičům v hlavě běhá. Ta první je, aby bylo zdravé, samozřejmě. Od dvou proužků na testu uběhne ale pěkná doba, než se na ultrazvuku spolehlivě ukáže jasná odpověď. A tak se mnohé těhotné baví starými babskými radami, jak zaručeně poznat pohlaví dítěte ještě před narozením. Znáte je všechny?

Říká se, že pokud je ženě na začátku těhotenství hodně špatně, čeká děvče. Tady se asi většina z nás jen pousměje, protože každá známe někoho, kdo zvracel skoro celé těhotenství a porodil chlapce. Vůbec, dívkám je přisuzováno jaksi větší potrápení matky během těhotenství. Prý zůstávají v břiše přes datum předpokládaného porodu (děvče se strojí, aby bylo krásné) a krásu také matce ubírají. Na rovinu – ani my, co jsme čekaly kluky, jsme nebyly žádné Krasomily. A pozor – holky se vyřádí i na tatíncích. Pokud totiž během partnerčina těhotenství přibírají i oni, na cestě je určitě holka.

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Stejně tak tvar břicha. Když je do špičky, má to být kluk, když je žena zakulacena hezky po celém obvodě, má to být děvče. Tvar břicha je ale dán více geneticky a svalovou dispozicí než pohlavím dítěte lebedícím si uvnitř. Ještě zajímavější je teorie s prsy. Pokud je trochu větší vaše pravé prso, čekáte kluka. Pokud vyhrává levé, budete mít spíš holčičku.

Tak to je zajímavé! 

Jsme v 21. století, tak by to možná chtělo věděčtější přístup. Jde o tlukot srdíčka vašeho nenarozeného miminka. Chlapci prý ho mají nižší, jen 140 úderů za minutu, dívky vyšší.Tak až vám příště gynekolog při prohlídce nechá poslechnout ozvy, zkuste si počítat.Ovšem počítejte také s tím, že lékaři tuto metodu zkoumali. A nepotvrdili.

Podívejte se, jak se proměňuje ženské tělo v těhotenství

Jak se proměňuje ženské tělo v těhotenství • VIDEO: 

Když nepomůže věda, pomůže čarodějnictví. S oblibou se na matčin vlas přivazuje snubní prsten a nechá se chvíli viset nad břichem těhotné. Pokud se prstýnek začne kývat sem a tam, značí to, že pod ní spí chlapec. Pokud opisuje kruhy, měla by se narodit holka.

V Americe tvrdí, že žena, která spí více na pravém boku, bude mít dívku a naopak. Má také mnohem tmavší moč, zatímco budoucí matky chlapců ji mají světlejší. Když poprosí těhotnou, aby jim ukázala ruce, některé ženy je natáhnou dlaněmi nahoru, jiné dolů. Ty, co mají dlaně nahoře, čekají kluka, dlaně otočené směrem na zem značí dívku. A když podáte těhotné klíč, dívejte se, jak ho vezme. Pokud za kulatou část – "držátko", bude to kluk. Pokud klíč vezme za kovovou, špičatou část, bude to holka.

Jak rostou děti českých i zahraničních celebrit: Podívejte se, komu jsou podobné

Jak rostou děti českých i zahraničních celebrit: Podívejte se, komu jsou podobné

Ačkoli slavná zpěvačka Beyoncé přivedla očekávaná dvojčata na svět už v červnu, světu je představila až teď. Na sociální síti zveřejnila stylizovanou…celý článek

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku