Co vás čeká po porodu? Pozor, tohle je skutečná (a krvavá) realita

Se svými zkušenostmi po porodu se na webu blog.babycenter.com svěřila čerstvá maminka Becky Vieira. A poslala do světa i tuhle odvážnou fotku!
Foto: IG/Becky Vieira
Sdílej na facebooku
17. října  2017 
 06:00

V porodnici ztratíte veškeré zábrany a někdy i důstojnost, bez legrace. Sama jsem jen s jistou nadsázkou nazývala pobyt na oddělení šestinedělí porodnickým Woodstockem. Ženy na našem pokoji chodily zásadně nahoře bez, kojily děti, odsávaly mléko a větraly rány! Co na tom, že tam zrovna byly návštěvy? Nic jiného nám také nezbývalo. 

Jasně, tolik zábavy jako na festivalu jsme si tam neužily, spíš jsme to přežily. Byly tu ovšem věci, které nás jako prvorodičky trochu zaskočily. Tady je sedm z nich. Jak vypadalo sdělení personálu a jaká byla realita?

Následující text berte s nadsázkou:

1. Budete potřebovat vložky na krev a očistky

Realita: Vložky? Obléknete obří plenky pro dospělé. Sprchu budete používat současně jako záchod. A z vašeho těla bude odcházet velké množství krve. A očistky? Budete mít pocit, že se z vašeho těla odplavují snad všechny vnitřnosti. 

Stejné vložky budete nosit i na prsou, jelikož z vás neustále poteče mateřské mléko. Případně budete chodit nahoře bez, abyste větrala poraněné bradavky, které vám váš drobeček rozžvýká a "okouše"!

To chtělo odvahu! Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

To chtělo odvahu! Ženy ukázaly, jak vypadalo jejich tělo po porodu

Tyto fotografie jsou skutečné. Jsou na nich ženy, které mají po porodu nevzhledné spodní prádlo s obrovskou vložkou, na břiše jizvy nebo strie a neustále…celý článek

2. Zdravotní sestra bude kontrolovat vaši dělohu, zda se správně zavinuje

Realita: Zdravotní sestra bude provádět něco, co by se s trochou nadsázky dalo nazvat mučení. Bude vám tlačit na břicho a provádět masáž dělohy. A neradujte se ze slova masáž. Tato se hodně vzdaluje pocitům, které při masírování běžně zažíváte. Spíš se budete cítit, jako by někdo vylezl na nejvyšší budovu světa a vší silou na vaši dělohu upustil míč. Několikrát denně. 

3. Občas se u vás někdo zastaví, aby vás zkontroloval

Realita: Skupina, která má lidí asi jako celá Čínská lidová republika, pravidelně vstupuje do vašeho pokoje. Bere vám krev, měří sluch norovozence či vám provádí onu trýznivou masáž, aby zkontrolovala stav vaší dělohy. Tihle lidé se vůbec se nestydí, nečekají na vyzvání, prostě k vám vtrhnou. A třeba i brzy ráno. Rozsvítí oslepující zářivky, probudí vás, a pokud náhodou zrovna kojíte, koukají na vás, abyste co nejrychleji skončila. A ukázkové koupání novorozence? Co na tom, že dítě zrovna usnulo? Probudit, svléknout a šup do vany. Jindy už sestra nebude mít čas to prvorodičce ukázat. 

4. Nenechte se rušit při kojení

Realita: Když kojíte, přijdou za vámi snad všechny možné návštěvy. V porodnici snad není nikdo, kdo ještě neviděl vaše prsa. Možná jen vrátný. I když, kdo ví? Může vás uklidnit jediné: tady se opravdu nikdo hloupě nedívá. A pokud ano, může vám to být jedno! Vlastně je to docela osvobozující. Já sama jsem si nikdy nemyslela, že budu chodit beze studu nahoře bez. 

5. Můžete mít nepříjemné pocity při močení

Realita: Nepříjemné pocity? Většina žen měla pocit, že jim z vagíny vytéká žhavá láva. Jedna dobrá rada: abyste si ulevila, použijte stříkačku nebo takzvanou peri láhev současně s močením. Opláchněte se tam dole vždy "před" a "po". A tuto pomůcku už nedejte z ruky. Vezměte si ji s sebou domů a mějte ji pořád při sobě! Je to jediná spása!

Tohle však za to stojí! První setkání miminka s rodiči: Podívejte se na neuvěřitelné záběry!

První setkání miminka s rodiči: Podívejte se na neuvěřitelné záběry! • VIDEO: 

6. Už jste byla na velké? 

Realita: Neustále se někdo zajímá o vaši stolici. Je jedno, jestli jste rodila přirozeně nebo císařem. Stolice je v porodnici prostě téma! Jako by nestačilo, že už jste tlačila dost. Prostě, dokud to nepřijde, domů vás nepustí. Některé ženy dokonce trochu zalžou, aby mohly jít domů. (ale zase chápeme, že je to důležité).

7. V prvních dnech bude stolice vašeho dítěte hodně tmavá

Realita: Obsah plenky vašeho dítěte bude vypadat jak čerstvý asfalt. Nebo černý pastel, který někdo roztavil. Určitě vás to vyděsí, ale je to prý normální. Říká se tomu "smolka" a je to vlastně potvrzení průchodnosti střev. Nebojte, vaše dítě nepozřelo uhlí nebo něco, co vyrobili v Koh-i-nooru.

Zdroj: babycenter.com a vlastní zkušenosti z porodnic.

A co překvapilo v porodnici vás? Napiště nám své zkušenosti do diskuse.

Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

Velké díky sestrám a porodním asistentkám. Takhle pečují o rodící ženy

První hodiny po porodu nebývají nejjednodušší. Euforii střídá vyčerpání. Žena je unavená, často i zraněná, zároveň se musí postarat nejen o sebe, ale…celý článek

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Skutečné břicho tři týdny po porodu! Matka se nafotila, aby povzbudila ostatní

Kristen Sullivan je štíhlá žena. Ale ani její břicho se po těhotenství a porodu nevrátilo hned do původní velikosti a navíc na něm zůstaly patrné stopy…celý článek

Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

Drsná realita těhotenství! Fotografka přesně zachytila nevolnosti, trapasy a vyčerpání

Ano. Těhotenství může být tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy, ale co si budeme nalhávat, často je tomu právě naopak. A proto se fotografka Danielle…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku