Velký knižní čtvrtek: 15 novinek pro děti i dospělé!

Co přináší březnový Velký knižní čtvrtek?
Foto: Velký knižní čtvrtek
Sdílej na facebooku
15. března  2018 
 06:00

Možná už si nepamatujete na dobu, kdy se na knižní novinky stály vždycky ve čtvrtek dlouhé fronty. Ale i tak si můžete tenhle den v týdnu spojit s novou zásobou pro svou knihovnu, protože právě dnes vypukl už třináctý Velký knižní čtvrtek. 

Právě dnes se v českých knihkupectvích objevily vybrané tituly světové beletrie, krimi, najdete zde také novou populárně naučnou literaturu i literaturu faktu, memoáry, poutavé knížky pro děti a mládež. Organizátoři slibují, že z nabídky Velkého knižního čtvrtku si tradičně vybere každý – bez ohledu na věk či žánrové preference.

Oblíbenou součástí Velkého knižního čtvrtku je tematický doprovodný program: 15. března od pěti odpoledne v Městské knihovně v Praze a následující týden 22. března taktéž od pěti v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. V autentickém, inspirativním prostředí se čtenáři mohou osobně setkat s některými autory, poslechnout si čtení z jejich knih, dozvědět se mnoho zajímavého a na závěr získat vlastnoruční podpis. Účast v doprovodném programu Velkého knižního čtvrtku 2018 přislíbili: Lisa McInerneyová, Dagmar Pecková, Václava Jandečková, Gene Deitch, Daniel Petr, Martin Vopěnka, Tomáš Boukal, Aleš Palán, Lukáš Kuta a Tomáš Macek.

Už máte Atlas monster? A víte, proč se ryby neutopí? Pikola přináší skvělé knihy

Už máte Atlas monster? A víte, proč se ryby neutopí? Pikola přináší skvělé knihy

Miluju knížky, které si můžeme číst společně s dětmi a všechny nás baví. Protože jsou hezké nebo se z nich dozvíme něco nového, ideálně obojí. Přesně…celý článek

Jaké novinky vás čekají? Podívejte se DO NAŠÍ GALERIE. A tady alespoň namátkou: světovou literaturu ve svěží jarní nadílce Velkého knižního čtvrtku reprezentuje román Mezi krásou a ošklivostí vyprávějící příběh osmileté Wavy, která je po nečekané tragédii okolnostmi přinucena bojovat za svou rodinu. Strhující děj je dílem Bryn Greenwoodové, která sama je dcerou napraveného drogového dealera.

Plný napětí je také závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně 4 – Příběh ztracené holčičky. Tetralogie graduje záhadným zmizením Lily a rozhodnutím Eleny sepsat příběh jejich přátelství. Tajemství ostatně obestírá i autorku – či autora – Geniální přítelkyně a dalších úspěšných románů publikovaných pod jménem Elena Ferrante. Nad její skutečnou identitou se stále vznášejí otazníky. 

Český thriller a biblické příběhy pro nevěřící děti

Velký knižní čtvrtek 15. března potěší příznivce domácích autorů a obzvláště žánru krimi! Český etnolog Tomáš Boukal zasadil napínavý děj své knížky Hřbitov nevěst do zapomenuté trestanecké osady v sibiřské tajze, kde mizí mladé dívky a není, kdo by je hledal… Oproti tomu thriller Daniela Petra Sestra smrt se odehrává u nás, konkrétně v severních Čechách, a je inspirován skutečnými událostmi. Mezi novinkami je také Stín scenáristy Jiřího Křižana, autora předloh k filmům Signum laudis, Stíny horkého léta či Je třeba zabít Sekala a také někdejšího poradce prezidenta Václava Havla. Křižan náhle zemřel v roce 2010.

S mimořádně podnětnou knihou, která navzdory názvu není určena jen dětem, přichází spisovatel, publicista, nakladatel a cestovatel Martin Vopěnka. Biblické příběhy pro nevěřící děti nemají věkové omezení. Vopěnka přistupuje k dědictví Bible moderně, neváhá použít odkazy k současnosti, poukázat na biblické protimluvy nebo připomenout současné vědecké poznání. Biblické příběhy v jeho podání jsou tím minimem, které by měl znát každý Evropan, aby porozuměl sám sobě, svým evropským kořenům. 

Rodičovská selhání: Tohle jsem nikdy nechtěla, a už je to tady!

Rodičovská selhání: Tohle jsem nikdy nechtěla, a už je to tady!

Teorie je tak snadná! Samozřejmě, že jsem si říkala, jak nebudu neustále říkat ne, jak nebudu křičet a jak moje dítě nebude znát televizi, minimálně…celý článek

Jak se stát lepším rodičem? Návod měsíc po měsíci

Jak se stát lepším rodičem? Návod měsíc po měsíci

Ze všech pracovních pozic, které jste kdy zastávali, je rodičovství ta nejtěžší. Co si budeme povídat – žádná dovolená a zápřah na plný výkon. Ale…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku