Retro domečky pro panenky, které prostě musíte vidět. Jsou báječné!

Domeček Hopkinsonových (80. léta 20. století). Vnitřní vybavení pokojíčků pečlivě replikuje i nejmenší detaily. Jsou tu miniaturní přídělové sešitky, plynové masky i figurka slepice.
Foto: archiv Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
Sdílej na facebooku
25. února  2018 
 06:00

Měli jste domeček pro panenky, když jste byli malí? Možná ano, ale obáváme se, že tak krásný jako ty, které jsou teď k vidění v Praze, nebyl. Schválně se běžte podívat na výstavu nazvanou Small Worlds: Domečky pro panenky ze sbírek V&A Museum of Childhood v Londýně. Probíhá v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze a potrvá až do 17. června!

Výstava domečků pro panenky patří mezi tipy redakce. Pochází ze sbírek Victoria&Albert Museum of Childhood a tenhle úžasný miniaturní svět je pro nás mimořádnou událostí! V 17. a 18. století u nás podobné domečky pro panenky nebyly známé, ovšem ve Velké Británii a západní Evropě byly velmi populární. Výstava představí dvanáct exponátů, které přibližují způsob bydlení a každodenní život rodin z různých společenských vrstev od 18. století až do současnosti.

Dětem stačí třetina hraček. Podívejte se, s čím si hrají ve světě

Dětem stačí třetina hraček. Podívejte se, s čím si hrají ve světě

Prosím tě, proč si nehraješ, vždyť máš tolik hraček. Věta, kterou rodiče čas od času vypustí z úst, je vlastně velmi výstižná. Ukazuje, že naše děti…celý článek

Domečky krásně ilustrují vývoj architektury a designu, najdete mezi nimi venkovské sídlo i městský dům v gregoriánském stylu, předměstskou vilu či moderní byt z 60. let dvacátého století. Putovní výstavu tvoří sbírky, které se vytvářely od roku 1872 při South Kensington Museum a o sto let později z nich vzniklo muzeum dětského světa a hraček s největší sbírkou svého druhu ve Velké Británii.

Součástí výstavy je aktivní zóna s edukačním programem. Cyklus komentovaných prohlídek je 6. března, 24. dubna a 29. května vždy v 17 hodin. Více informací na www.upm.cz, výstava je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Cena vstupenek: Plné: 100/150/200 Kč, snížené: 60/80/120 Kč pro studenty od 15 do 26 let a seniory nad 65 let.

Struny dětem: Nepropásněte jarní festival hudby a divadla pro děti

Struny dětem: Nepropásněte jarní festival hudby a divadla pro děti

Milují vaše děti divadlo, hudbu, zpěv, tanec, výtvarné dílny? Pak je nejspíše nadchne rodinný festival Struny dětem, jehož jarní část proběhne poslední…celý článek

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku