Plzeň děti baví: Vyzkoušejte tsunami, loutky nebo podzemí v zoo

Plzeňské Muzeum loutek
Foto: Muzeum loutek Plzeň
Sdílej na facebooku
23. března  2018 
 06:00

Pro Plzeň máme zvláštní slabost. Každopádně je tam toho hodně k vidění a navštívení, ať už jde o stálé expozice nebo krátkodobé akce. Posuďte sami! 

Už tuto sobotu 24. března můžete do Pivovarského muzea dorazit na oblíbené kreativní dílny a vytvořit si vlastní jarní drobnosti. Na letošních druhých kreativních dílnách v prostorách historické Valečky si účastníci budou moci vyrobit tradiční pomlázku z čerstvého českého vrbového proutí, jarní barevné ptáčky vystřižené z kartonu a vzorovaných plátýnek s knoflíčkem jako očkem na dřevěném kolíčku nebo podobně nápaditého velikonočního zajíčka. Ve vrbové ohrádce si vysejete velikonoční travičku. Program je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. A to vše za 50 korun na osobu. 

Kdy na stezku v korunách stromů, když ne v zimě? Pak si ještě zasáňkujete

Kdy na stezku v korunách stromů, když ne v zimě? Pak si ještě zasáňkujete

Když jsem přemýšleli, jak strávit s malými dětmi pár dní na horách, volba padla  na Janské Lázně v Krkonoších. Vyhovovalo nám to tam hned z několika…celý článek

Naším dalším oblíbeným cílem je kulturní centrum DEPO2015 – tamní výstavy nás ještě nikdy nezklamaly, navíc nás baví celý tenhle industriální areál. Teď zrovna tam běží interaktivní výstava Jak se točí peníze pro děti od sedmi let. V simulované herně dostanou platební kartu s virtuálními penězi a budou trénovat, jak s nimi zacházet v reálném životě. Mohou nakupovat, plněním úkolů vydělat další peníze a ty investovat nebo třeba darovat na prospěšnou věc. Unikátní expozice je otevřena do 18. dubna. 

Vytvořte si své vlastní tsunami

Klasikou už se stala Techmania, novinkou v ní je dobrodružná expozice Pod hladinou. Jaké to asi je vytvářet vlny, vodní víry nebo tsunami, řídit loď plavebními komorami či utéct z potápějící se lodi? Prostřednictvím 14 interaktivních exponátů umístěných ve velkých přepravních kontejnerech zjistíte, jaké síly na moři působí, kde a jak vznikají, jak ovlivnily námořní historii a mnoho dalšího.

Nové zpestření programu hlásí také plzeňská zoo. Nás tam hodně bavil pavilon Království jedu – nečekali jsme, že uvidíme šíleně jedovatou žábu pralesničku strašnou, aniž bychom museli cestovat do Jižní Ameriky. A super je také tamní expozice Svět v podzemí – nenápadný vchod nedává nic tušit o jeho rozlehlosti, natož o pěkném zpracování. 

Zajít můžete také na návštěvu k Spejblovi a Hurvínkovi do Muzea loutek, které sídlí v jednom z historických domů na náměstí. Skvělé je, že exponáty si nemusíte jenom prohlížet ve vitrínách, ale děti mohou i dát průchod fantazii a zahrát si vlastní divadlo. Nebo se spolu s tatínky či dědečky v rámci programu Expedice na niti vypravit na loutkovou osmitisícovku a společně překonat nejrůznější úkoly.

Více na www.plzenprodeti.cz a www.visitplzen.eu

A ještě jeden tip navíc! Tentokrát zejména pro rodiče. Je to možnost prohlédnout si několik bytů, které v Plzni vytvořil slavný archtekt Adolf Loos. Každý z nich je jiný, za návštěvu ale rozhodně stojí všechny: byt manželů Krausových, byt doktora Vogla, Brummelův dům i Semlerova rezidence – ta však bude od dubna na dva roky kvůli rekonstrukci uzavřena. Více na Adolf Loos v Plzni. 

 

Jako z pohádky! Kouzelné fotky ze zimního lesa, které nafotila matka dvou dcer

Jako z pohádky! Kouzelné fotky ze zimního lesa, které nafotila matka dvou dcer

Švédka Maria Lindberg se fotografováním živí, ale fotí i sama sobě a své rodině pro radost. Třeba tyhle krásné snímky, na kterých zachytila své dvě…celý článek

Cestování s dětmi: Jak je zabavit, když jedete autem?

Cestování s dětmi: Jak je zabavit, když jedete autem?

Cestování s dětmi je vždy trochu nepředvídatelné, někdy to zvládnou v pohodě, jindy se nudí nebo je to přímo nebaví. Jak předejít tomu, aby se z vašeho…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku