Tipy na víkend: Plzeňské dvorky, dobříšské panenky a samozřejmě Open House

Plzeňské dvorky už tuto sobotu 19. května!
Foto: Plzeňské dvorky
Sdílej na facebooku
18. května  2018 
 11:46

Kam dřív? Máme pro vás pár víkendových tipů, které by mohly bavit vás i vaše děti. Vyberte si podle nátury. 

My rozhodně nebudeme chybět na dalším ročníku Open House Praha – na festivalu, v jehož rámci můžete v Praze navštívit desítky budov, kam se normálně nedostanete. Jen počítejte s tím, že na těch nejznámějších nebo nejzajímavějších bude hodně lidí, takže doporučujeme zaměřit se na ty méně nápadné, protože  tam to stojí za to. Ověřili jsme si to opakovaně včetně toho, že se to dá absolvovat i s dětmi. 

Chcete-li aspoň trochu vyrazit z města, nabízejí se třeba Dobříšské májové slavnosti, kam se navíc dá dojet z pražského Braníku parním vlakem. Zaujalo nás tam třeba tohle: na dětském hřišti bude mít svůj prostor Loutkoviště, což je pět originálních konstrukcí pro loutkové divadlo s výměnnými kulisami a sadou loutek určených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Nebude chybět ani loutková pohádka. Svůj program dále nabídnou RC Dobříšek, skautské oddíly a spolek Provas.

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu…celý článek

Když už budete na Dobříši, doporučujeme tamní zámek a momentálně také s výstavou více než stovky historických panenek z celého světa. Nejstarší pocházejí z období kolem roku 1910. Nechybějí ani skvostné panenkovské doplňky jako například několik kočárků.

„Panenky nám na výstavu zapůjčila paní Soukupová z Příbrami, která za uplynulých deset let vytvořila sbírku čítající kolem pěti set kusů. Na zámek nám zapůjčila necelých sto exponátů, které zakoupila převážně na aukcích,“ říká Tereza Vyhlasová ze zámku Dobříš. Mezi exponáty nechybějí vzácné panenky látkové, miminka či budoárové panenky, které v minulosti fungovaly jako dekorace dámských ložnic a šaten.

Dětské chování: Co je v 5 či 10 letech normální a co už ne?

Dětské chování: Co je v 5 či 10 letech normální a co už ne?

Zapomeňte na to, že cílem výchovy je tvor, který ve všem poslechne na první dobrou. To vlastně nechcete, ale zároveň existují určité hranice – pokud…celý článek

A co takhle Plzeňské dvorky? Rádi objevujete skrytá místa mimo oficiální turistické trasy? Pak zažijte dvorky! Netradiční festival Plzeňské dvorky 2018 v sobotu 19. května zpřístupní 18 známých i méně známých dvorků v centru západočeské metropole, a to spolu s jejich poutavými příběhy a historií.

Věděli jste například, že je v Plzni dvorek Kinetický nebo že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec a na jiném se skrývá studna? Poučení i zábava, včetně možnosti občerstvit se v přilehlém Pivovarském šenku Na Parkánu, vás čekají při návštěvě dvorku Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici. 

A jeden tip na závěr! Čím jsou děti starší, tím méně s námi chtějí vyrážet na výlety. Takže to udělejte tak, aby se na společný čas strávený venku s rodiči a sourozenci těšily, a ještě vám ušetřily spoustu práce.

„Zapojte do organizování výletu všechny členy domácnosti. Mile vás překvapí, že pokud se děti budou moct aktivně účastnit plánování, bude je výlet bavit víc, než když jsou jen na výlet nasměrovány jako loutky,“ dělí se o vlastní zkušenost Štěpánka Štrougalová, maminka čtyř dětí a majitelka Baby Clubu Juklík. 

Páni kluci: Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC

Páni kluci: Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC

Už teď se můžete těšit na víkend plný zážitků, technologií a her. Festival Páni kluci doslova stvořený pro děti a celé rodiny přichystala redakce časopisu…celý článek

Knihozemě přinese dvanáctku povedených knih pro malé i velké děti

Knihozemě přinese dvanáctku povedených knih pro malé i velké děti

Rodič, který chce vybrat co nejlepší knihy pro své potomky, to nemá snadné. Výběr je totiž obrovský – ročně v Česku vyjdou více než dva tisíce knih…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku