Páni kluci s abíčkem už tenhle víkend! Vezměte děti a doražte

Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC
VIDEO: Časopis ABC
Sdílej na facebooku
26. května  2018 
 18:00

Kdo by neznal legendární „abíčko“, časopis, jenž už několik generací baví všechny, kteří se chtějí dozvědět něco zajímavého o světě kolem nás! Redakce ABC teď přichystala skvělou akci, kde se o věcech, které vás zajímají, nejen dočtete, ale můžete si je se svými dětmi vyzkoušet na vlastní kůži!

Na akci nazvanou Páni kluci mohou všichni, nejen kluci staršího věku, ale samozřejmě i holky! Víkend plný zážitků, technologií a her je totiž stvořený nejen pro děti, ale doslova celé rodiny.

Z témat časopisu za poslední roky pro něj redakce časopisu ABC vybrala ty nejzajímavější české osobnosti a společnosti a sezvala je na jedno místo, abyste se s nimi i vy mohli setkat naživo. Dvoudenní rodinný festival se odehraje v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.

S dronem za superhrdiny

Na pódiu ABC se vystřídají dobrodruzi, herní vývojáři, konstruktéři 3D tiskáren, vědci, piloti dronů a mnozí další. Na stáncích si vyzkoušíte všechny dostupné brýle virtuální reality, dozvíte se, jak nejlépe „vytunit“ počítač, jak postavit robota či jak se řídí dakarský speciál.

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu…celý článek

Čeká na vás také komiksový workshop s uznávaným kreslířem Petrem Koplem a komiksovým scenáristou Petrem Mackem, tedy tvůrci populárního dětského komiksu o prvním českém superhrdinovi Dechberoucí Zázrak, a jako první se setkáte s jejich připravovaným novým komiksem o legendárním Pérákovi.

Zkusíte si i odlévání trilobita s paleontology, archeologický výzkum, tradiční lukostřelba, dabingové studio nebo pokusy s youtuberem Martinem Rotou. Ať už vás zajímá pravěk nebo technologie budoucnosti, přijdete si na své!

Festival pro všechny

Program je opravdu nabitý, a přestože má akce název Páni kluci, určitě nepřijdou zkrátka ani holky a matky. A nezapomíná se ani na nejmenší, pro které bude připraveno patro se skákacími hrady, soutěžním úkoly pro nejmenší a koutek s časopisy Sluníčko, Mateřídouška a Maminka.

Páteří programu festivalu bude pódium ABC, kde se vystřídají zajímaví hosté s krátkými přednáškami. Zároveň se s nimi budete moct setkat na jejich stáncích ve vnitřních prostorách muzea i před muzeem. Na akci budou také stánky s občerstvením. Děti se mohou zapojit do soutěže o ceny, v níž proběhnou každičký kout muzea. A kromě toho se třikrát denně bude losovat tombola. Vzhledem k tomu, že děti mají vstup zdarma a dospělí zaplatí jen snížené vstupné do muzea za 50 Kč, můžete si svou návštěvu naplánovat na oba dva víkendové dny.

Všechny potřebné informace najdete ZDE

Když je máma poblíž, chovají se děti jako spratci. Proč?

Když je máma poblíž, chovají se děti jako spratci. Proč?

Všimli jste si, že děti se chovají hůř ve společnosti matky? S babičkou, s tatínkem, prostě s kýmkoliv jiným jsou zlaté. Nekňourají, nestěžují si,…celý článek

BOX: Kam a kdy?

  • Národní zemědělské muzeum (Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7-Holešovice)
  • Víkend 26. a 27. května 2018
  • Oba dny v čase od 10.00 do 17.00
  • Vstup pro děti zdarma, pro dospělé zvýhodněné vstupné 50 Kč

Z programu

*Objevte svět virtuální reality
*Postavte si robota nebo počítač
*Proleťte se s nejmodernějšími drony
*Změřte své síly se závodními simulátory
*Ovládněte 3D tiskárny
*Staňte se dabérem oblíbených pohádek
*Zajezděte si s elektromobilem
*Staňte se archeologem
*Vyrobte si tužku jeskynního pračlověka
*Zastřílejte si s lukostřelci
*Vyzkoušejte vědecké experimenty se zvědátorem Martinem Rotou
*Hledejte dinosaury a odlijte si trilobita s paleontology
*Zažijte pokusy v chemické laboratoři
*Objevte obrazy starých mistrů
*Naučte se kreslit komiksové hrdiny
*Prozkoumejte závodní auto z Rallye Dakar
*Vyzkoušejte si horolezeckou výbavu
*Poznejte adrenalin z letu balónem
*Zajezděte si traktorem
*Zjistěte jaké to je objet svět stopem
*Seznamte se s pilotem Red Bull Air Race
*Chyťte si svou rybu

Princezna Charlotte neuvěřitelně vyrostla! Kdo ji naučil pukrle?

Princezna Charlotte neuvěřitelně vyrostla! Kdo ji naučil pukrle?

Když spolu s ostatními družičkami a mládenci stoupala ke vchodu kaple svatého Jiří na svatbě strýčka Harryho, byla prostě dokonalá. Princezna Charlotte…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Petr Macek, Nedělní Blesk

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku