Běžte na Podolskou a vezměte tam děti na výtvarnou dílnu | Supermámy

Běžte na Podolskou a vezměte tam děti na výtvarnou dílnu

Hana Podolská, legenda české módy
Foto: UPM
Sdílej na facebooku
19. září  2018 
 05:55

Ještě nevíte, co s blížícím se víkendem? Pokud jste z Prahy nebo okolí, rozhodně doporučujeme výstavu věnovanou Haně Podolské. Přenese  vás do prostředí módního salonu první republiky a představí pět desítek originálních modelů s řadou doplňků. Tuto sobotu můžete návštěvu spojit s výtvarnou dílnou.

Výstava připomene nejznámější a nejoblíbenější módní salon v meziválečné české společnosti – salon Hany Podolské. Kurátorkou výstavy je PhDr. Eva Uchalová, která se módou v období první republiky dlouhodobě zabývá a napsala již mnoho publikací na toto téma, mimo jiné Pražské módní salony 1900—1948, Modelový dům: Arnoštka Roubíčková Praha 1909–1943 či Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce.

Na výstavě si prohlédnete modely, které v salonu vznikly, a zjistíte, jak to v salonu chodilo, kdo v něm pracoval, z jakých materiálů se tehdy šilo a jak Hana Podolská salon vedla. V ateliéru si pak vytvoříte manekýnu s garderobou pro nadcházející sezónu.

Muž vybral své ženě oblečení na každý den. Výsledek vás překvapí!

Muž vybral své ženě oblečení na každý den. Výsledek vás překvapí!

Pokud byste požádala svého manžela, aby vám z vašeho šatníku vybral jakékoliv oblečení, co myslíte, že by to bylo? Dlouhé červené šaty? Džíny, tričko…celý článek

Fenomén Podolská. Rodinná výtvarná dílna spojená s komentovanou návštěvou výstavy Hana Podolská, legenda české módy v sobotu 22. září 15–18 hodin v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Pro děti od zhruba čtyř let. 

PRO KOHO: rodiče a prarodiče s dětmi (kapacita 1016 účastníků, nutná rezervace)

KDY: sobota 22. 9. 2018 15–18 hodin

KDE: budova UPM v Praze, sraz účastníků v pokladně muzea

KDO: lektorka Dana Havlová Rovenská

KOLIK: příplatek 60 Kč ke vstupence do výstavy

OBJEDNÁNÍ: do 20. 9. 2018 emailem na adresu havlova@upm.cz

K výstavě vyjde v průběhu podzimu 2018 nová monografie Hany Podolské, v níž autorka Eva Uchalová představí výsledky svého dlouholetého bádání o Modelovém domě Podolská.

Branky, body, kokoti: Pozor na levný pivo, krásný holky a kecy o alimentech!

Branky, body, kokoti: Pozor na levný pivo, krásný holky a kecy o alimentech!

Až někde narazíte na ženu, která se svými dětmi žije tak trochu z ruky do huby, protože otec se někam ztratil a i kdyby ne, neplatí alimenty, nelitujte…celý článek

Střední škola v 80. letech a dnes: Tohle všechno se změnilo!

Střední škola v 80. letech a dnes: Tohle všechno se změnilo!

Můj syn je v deváté třídě a před námi se ze dne na den vynořila noční můra. Kam půjde dál? Jakou střední školu vybereme? Zvládne vůbec přijímací zkoušky…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle vědí sociální sítě o vašich dětech! Úplně je to šokovalo

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku