Díky, mami, za prázdniny! Děti osamělých matek mohou mít hezké léto i díky vám

Díky, mami, za prázdniny! Kampaň pomáhá dětem osamělých matek
Foto: Bonami
Sdílej na facebooku
19. května  2019 
 06:00

Po úspěšné vánoční kampani #dikymamizavanoce, ve které se vybralo přes půl milionu korun pro matky samoživitelky a jejich děti, spustil e-shop Bonami.cz kampaň #dikymamizaprazdniny. V ní si lidé můžou od 12. května do 1. června koupit virtuální stany, holinky, pláštěnky a další táborovou výbavu. 

Výtěžek kampaně #dikymamizaprazdniny půjde na letní aktivity dětí samoživitelek, z nichž některé dokonce musí o prázdninách dávat výpověď z práce, aby se mohly starat o děti. Stránky kampaně najdete ZDE

"Z průzkumu mezi našimi maminkami samoživitelkami vyplývá, že skoro polovina z nich si nemůže dovolit poslat děti o letních prázdninách na tábor. Ve většině případů mají téměř celé léto děti doma, takže si musí brát dovolenou, která na letních devět  týdnů nestačí, nebo v krajním případě dávají výpověď z práce, aby se mohly o děti postarat,” vysvětluje Dana Pavlousková z neziskové organizace Klub svobodných matek.

Potvrzeno! Matky si musí aspoň jednou ročně odpočinout od dětí! Co jinak hrozí?

Potvrzeno! Matky si musí aspoň jednou ročně odpočinout od dětí! Co jinak hrozí?

Popravdě, k tomuto závěru nepotřebuji žádné vědecké důkazy či studie. Jako matka tří dětí, dnes již odrostlejších, moc dobře vím, že bez toho, že bych…celý článek

Podle ní je léto pro ženy v podobné situaci nevděčné z ekonomických důvodů, ale především dětem je navíc těžké vysvětlit, proč všichni jejich kamarádi a spolužáci na tábor jedou, a oni ne.

Proto společnost Bonami.cz spustila v neděli na Den matek 12. května kampaň #dikymamizaprazdniny, ve které si zákazníci mohou kupovat virtuální tábornické potřeby. Výtěžek půjde právě organizaci Klub svobodných matek, která peníze přidělí samoživitelkám, které si nemohou dovolit poslat své děti na tábor. Kampaň končí symbolicky na Den dětí v sobotu 1. června.

A tohle jste věděli? 

  • 90 procent rodičů samoživitelů jsou ženy.
  • Pouze každá druhá samoživitelka dostává výživné pravidelně.
  • A i pokud tomu tak je, nemá vyhráno  průměrná částka je přibližně 2 000 korun.
  • Jsou časté i případy, kdy je výživné ve výši pouhých 500 Kč.
  • Pouze každá čtvrtá samoživitelka může pravidelně kupovat ovoce a zeleninu či si dovolit zaplatit kroužky nebo jiné aktivity.
  • Některé maminky jsou okolnostmi donuceny dát během letních prázdnin výpověď v práci, aby se mohly postarat o své děti, což ovšem přináší další komplikace.

Open House Praha 2019 má skvělý doprovodný program pro děti

Open House Praha 2019 má skvělý doprovodný program pro děti

Již popáté se v Praze uskuteční víkendový festival Open House Praha, během kterého se otevřou brány 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. Ani letos…celý článek

Cena práce v domácnosti? Přes 50 000 korun měsíčně! Realita? 10 korun za hodinu

Cena práce v domácnosti? Přes 50 000 korun měsíčně! Realita? 10 korun za hodinu

Rodina má cenu! O tom, jak důležitá je práce, kterou rodiče doma odvádí, a jak se v české společnosti podceňuje, se bude muvit v rámci letošního Týdne…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku