Film Moje svoboda: Třicet slavných autorů připomíná výročí sametové revoluce

Podívejte se na upoutávku k filmu Moje svoboda
VIDEO: Reflex
Sdílej na facebooku
3. července  2019 
 13:20

Na filmovém festivalu v Karlových Varech dnes večer v sedm hodin proběhne premiéra unikátního projektu, který vznikl ve spolupráci časopisu Reflex a České televize. Film Moje svoboda připomíná třicáté výročí od sametové revoluce a podílelo se na něm několik desítek filmařů, známých osobností a dalších autorů.

Reflex oslovil nejrůznější slavné osobnosti s tím, že každá z nich by měla vytvořit minutový film o tom, co pro ně znamená svoboda. Každý autor se svého díla zhostil zcela osobitým způsobem, a tím pádem vzniklo třicetiminutové pásmo miniatur sahajících od hraného dramatického tvaru přes hudební klip, kreslený film, publicistiku až po prosté "vyznání na kameru“. Volba snímací techniky byla také na samotném autorovi, takže se točilo na profesionální kamery, ale i na telefon.

Výzva Reflexu měla mezi filmaři velký ohlas a během pěti měsíců vzniklo téměř padesát filmů. Finální verze, která bude mít premiéru na festivalu v Karlových Varech, má nakonec třicet minut. Film bude vysílat také Česká televize, do této verze se však nevešlo třináct příspěvků, které jsou extrémního charakteru. Během festivalu budou i tato díla k vidění jako bonus pod názvem Svoboda: ještě svobodnější.

Mezi jmény, která se do projektu zapojila, jsou například Martin Bartkovský, Jan Bártek, Oliver Beaujard & Nino Zardalishvili, bratři Cabani, Miřenka Čechová, Petr Čtvrtníček, Karel Dlabač, Adam Ernest, Adam Forman, Eliáš Gaydečka, Ester Geislerová, Jan Hřebejk, Jakub Jahn, Václav Marhoul, Tomáš Mašín, Dominik Miškovský, Petra Nesvačilová, Karolína Nováková, Libor Pešek, Theodora Remundová, Jitka Rudolfová, Tono Stano, Zdeněk Suchý, Zdeněk Svěrák, Milan Tesař, Thomas Ruhller, Štěpán FOK Vodrážka, Vosto5, Kamila Zlatušková, Marek Brožek & Dominik Dolejší...

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku