Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů

Máte s dětmi co číst? Z Knihozemě dorazila dvanáctka krásných titulů
Foto: Albatros
Sdílej na facebooku
23. května  2019 
 06:00

Pokud dětem aspoň občas kupujete knížky, nejspíše víte, že nabídka je široká. Někdy až moc. Najít v záplavě titulů nově vydanou dobrou knihu bývá těžké. I proto rodiče často pořizují knížky prověřené roky  na jednu stranu jsou fajn, na druhou je to škoda. Naštěstí existují akce jako Knihozemě, v jejímž rámci vychází tento týden dvanáctka knih pro děti od batolat do zhruba dvanácti let, které můžeme jedině doporučit. 

Můj skoro osmiletý syn se na zásilku z Knihozemě těšil už nějaký čas, protože si v ní dopředu vyhlédl jednu knížku  velkoformátový Atlas vyhubených živočichů. Čekání stálo za to, kniha je to moc pěkná, jak co se textu týče, tak pokud jde o ilustrace. 

Alespoň některá vyhynulá zvířata můžete poznat díky výpravné knize, která mapuje příběhy vyhynulých druhů a hledá příčiny jejich smutného konce. Celostránkové ilustrace jsou skvělé. 

Zásilku samozřejmě nemusíte kupovat celou  je na vás, kolik knih z ní pořídíte a které to budou. Můžete ji brát například jako tipy. Mezi dvanácti knížkami najdete krom zmíněného atlasu tituly různých žánrů, pro kluky i holky, beletrie, encyklopedie, obrázkové knížky pro nejmenší děti, ale také  nově zpracované vydání Malého prince. 

Dinosaurium, Příběh života a krásná kniha Řeky. Tři skvělé tipy pro vaši knihovnu

Dinosaurium, Příběh života a krásná kniha Řeky. Tři skvělé tipy pro vaši knihovnu

Miluje vaše dítě zvířata, především ta vyhynulá a obří, o kterých vlastně úplně s jistotou nevíme, jak doopravdy vyhynula? Tedy dinosaury? Pak tu pro…celý článek

Kniha, která v českém překladu vyšla poprvé v roce 1959, ohromuje výjimečným zpracováním. Nové vydání totiž doprovází fotoilustrace Elišky Podzimkové, které vznikly až na Islandu. „Od začátku jsem na sto procent věděla, že bych chtěla fotky k ilustracím fotit právě na Islandu. Příběh Malého prince je krásně melancholický, čistý a tajemný, stejně jako tenhle severský drsný ostrov plný mýtů a rozlehlých mechových polí. Vypadá to tam trochu jako na jiné planetě. Nebo na asteroidu B6012?“ vysvětluje autorka snímků. 

Vilma běží o život! A dál? 

Pro starší děti nabízí zásilka z Knihozemě například dobrodružný příběh s nádhernými ilustracemi dua Tomski & Polanski Vilma běží o život. U nás doma zase na první pohled slavila úspěch  i díky pěkné obálce s perforovanými okénky  kniha Hotel Winterhouse, coby první díl trilogie plné záhad. Hlavní hrdinkou je osiřelá Alžběta. 

Malé děti by mohl okouzlit půvabně ilustrovaný příběh o síle přátelství Myšák jménem Julian. Nám se hodně líbí i netradiční hravé zpracování knihy Strom, kde si děti mohou rozebrat a seskládat z jednotlivých listů velký košatý strom, a poznat tak tajemný svět, který se skrývá v kořenech, pod kůrou i v korunách stromů. Listy jsou pevné a desky ještě pevnější a navíc opatřené gumičkou, která rozebranou knihu pěkně udrží pohromadě. Nechybí leporelo pro nejmenší děti s pohyblivými obrázky Medvídek na farmě. 

Akce Zásilka z Knihozemě je součástí projektu Knihozem, jehož cílem je pomoci rodičům orientovat se v široké nabídce dětských knih a rozvíjet čtenářství u dětí. Nabízí rodičům, prarodičům, učitelům i knihovnám prostor, kde najdou doporučení na dětské knihy různého zaměření pro různé typy dětí. Společně zde můžou diskutovat a sdílet své zážitky.

Seznamte se: Atlas představuje zvířata, jaká už na Zemi nepotkáte

Seznamte se: Atlas představuje zvířata, jaká už na Zemi nepotkáte • VIDEO: 

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací

Botanicum vás potěší ilustracemi i množstvím informací

Tahle kniha se může stát jednou z hvězd vaší knihovny. Vypadá jako ilustrovaný atlas z dávných časů, informace jsou přitom jasné a srozumitelné i dnešním…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku