Mám tři syny! Důvody, proč nelituji, že nemám ani jednu dceru

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  29. listopadu  2017 
   06:00

  V některých zemích se kluci těší větší oblibě než holky, jinde naopak. Indiáni preferují syny, matky z indického kmene Khásiů jsou zase zklamané, když porodí syna. Holt všude to je jinak. Kdysi jsem byla taky trochu zklamaná, když jsem potřetí porodila opět kluka. Dnes bych neměnila, i když špetka touhy po růžové se čas od času objeví. Proč je fajn mít samé syny?

 • Odchod kamkoli je jednodušší

  Autor: iStock

  Když mi vykládají kamarádky o tom, jak vypadají jejich rána, musím děkovat těm nahoře, že mi dopřáli jen samé kluky. Žádné punčocháčky. Žádný vlasový styling a splétání copánků. Žádné mašličky. Žádná dilemata před skříní plnou svetýrků a sukniček. Do určitého věku bylo těm mým chlapům šumafuk, co měli na sobě, a už vůbec neřešili, že stejné tenisky má i jejich kamarád ze školky.

 • Nevadilo jim veřejné WC

  Autor: iStock

  Má kamarádka se smíchem vzpomíná, jak nikdy svou dceru nepřinutila, aby šla na dámské WC v čekárně u lékaře. I když otřela prkýnko dezinfekčním ubrouskem, i když s sebou v kabelce nosila hygienické speciální sedátko – ne a ne. Já to s kluky měla v pohodě, nejenže se vymočili na toaletě, kdekoli jsme byli, ale i se bez problémů vyčurali do křoví.

 • Poznala jsem místa, kam bych se s dcerami nedostala

  Autor: iStock

  Samozřejmě, že ne všechny holky jsou víly, které tančí po bytě a hrají si s mrkacími panenkami, ale většina kluků jsou prostě milovníci sanitek, náklaďáků, vlaků, nádraží, požárních vozů, letadel a aut. Ať chcete nebo ne, je to tak. Kdybych měla zpětně spočítat, kolik jsem za jejich rané dětství navštívila nádražních hal, letišť, autobusových či tramvajových dep, asi by mi prsty jedné ruky nestačily. A byla to zábava! 

  Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

  Největší chyby, které děláme při výchově našich dětí!

  Kolikrát už jste dítěti dali nějaké ultimátum, aby udělalo to, co po něm chcete? Určitě mnohokrát! Některé naše dobře míněné výchovné metody jsou ale…celý článek

 • Nejsou milovníci dramat

  Autor: iStock

  Znám spoustu holek, které už od narození dokážou vydolovat i z jalové krávy tele. Chovají se jako královny dramatu (ne vždy, samozřejmě), které skáčou z dobré nálady do špatné. Jistě, i mí tři synové se dokázali pořádně namíchnout, ale nikdy jsem nezažila, že by se vydrželi durdit a zlobit déle než deset minut. Obvykle si všechno vyřešili mezi sebou, a třeba i pěstičkami. No a co, problém se má řešit hned, ne ho zakopat hluboko dovnitř. Děkuji synům, že mě to naučili. Hlavně klid a žádné drama. Svět se nezboří.

 • Vím, co je to ofsajd

   

  Autor: iStock

  Dámy, jejichž dcery hrají fotbal, prominou. Ale moc jich není. Všichni naši tři synové fotbal hráli a jeden stále hraje. Vozila jsem je na tréninky, chodila a chodím na zápasy. Trvalo to sice dlouho, ale díky tomu vím, co je to nejen ofsajd, ale taky velké vápno, desítka (ne, není to pivo), šajtle, zeď nebo krtek. Pravda, krtka uvidíte spíše jen v Okresním přeboru, ale je dobré vědět, že krtek je druh kopu, při kterém hráč odkopne drn trávy.

  Vzkaz pro babičky: Jaké vánoční dárky nekupovat a jak zjistit ty pravé

  Vzkaz pro babičky: Jaké vánoční dárky nekupovat a jak zjistit ty pravé

  Chcete pod stromeček udělat radost vnoučatům, ale vůbec se v těch dnešních hračkách nevyznáte? Zkusíme vám poradit, jak se trapasům příště vyhnout.…celý článek

 • I když jsou tři, každý je jiný

  Autor: iStock

  Být mámou tří zástupců stejného druhu mi ukázalo, že i když jsou to všichni chlapi, jsou naprosto rozdílní. Nejstarší je bohém, kterému je všechno jedno – však ono to nějak dopadne – přitom je velmi inteligentní, prostřední je introvert, který promluví jen tehdy, když je to opravdu nezbytně nutné, a nerad se objímá, no a ten třetí pořád kecá a vyžaduje dotyky. Jsou jako den a noc, oheň a led a tyhle rozdíly mě naplňují láskou. No a taky mě naučily, abych nikdy nezobecňovala.

 • Rozumím si s jinými matkami synů

  Autor: iStock

  Má nejlepší kamarádka má dvojčata, kluka a holku. Naši synové jsou skoro jako přes kopírák – v dobrém i ve zlém. Když se potkáme, naskočíme na stejnou vlnovou délku a dokážeme během chvíle probrat jejich pětky za práci v hodině, zapomenuté žákovské, neustálé poznámky za nevhodné chování či třídní důtky za cokoli. Chápeme se. Jsme speciální plemeno. Matky synů vědí, o čem je řeč. A největší strach? Že budeme jednou odsouzené k obávané roli tchyně.

  Bratr a sestra: Od jakého věku by měli mít svůj vlastní pokoj?

  Bratr a sestra: Od jakého věku by měli mít svůj vlastní pokoj?

  Vzhledem k tomu, že asi osmdesát procent českých rodin žije v bytech o velikosti do pětaosmdesáti metrů čtverečních, o samostatném pokojíčku pro každého…celý článek

 • Milují mě zvláštním způsobem

  Autor: iStock

  No ano, kluci toho moc nenamluví, málokdy z nich vydolujete: Mám tě rád. A když to řeknou, fakt to stojí za to. Jednou mi někdo řekl, že láska synů je jednodušší, a nemyslel to nijak špatně. Je jiná a já jsem hrdá na to, že mám tři syny, pro které jsem pořád svým způsobem královna. I když vyrostou, pořád to budou ti zablácení kluci, kteří milují požární auto.

   

  Máte dceru? Podívejte se na tohle VIDEO, dozvíte se v něm, co je dobré vědět o výchově holčiček:

  10 věcí, které je dobré vědět, když máte holčičku • VIDEO: 

  Tohle dělají puberťáci! 12 nebezpečných věcí, o kterých nemáte ani tušení

  Tohle dělají puberťáci! 12 nebezpečných věcí, o kterých nemáte ani tušení

  Když jste mladí, myslíte si, že jste neporazitelní a že se vám nemůže vůbec nic stát. Jenže to je právě ten důvod, proč teenageři dělají spoustu hloupých…celý článek

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku