Dětem ve školce vytrhali obočí. Jejich matky zuří a ptají se proč

Holčička před a po zásahu. Ve školce jí někdo pomocí vosku depiloval obočí.
Foto: FB Alyssa Salgado
Sdílej na facebooku
1. března  2018 
 06:00

Představte si, že dáte ráno dítě do školky a odpoledne se vám vrátí s vytrhaným obočím. Nechápete? Dvě matky ze státu Washington se z toho také nemohou vzpamatovat. Přesně to se totiž stalo jejich dětem v mateřském denním centru Columbia Basin College. A ony se ptají proč. A jak si to vůbec můžou učitelky dovolit? 

Jedna ze dvou zmíněných maminek Alyssa Salgado napsala na svůj facebookový profil, že si všimla červené skvrny mezi očima své dcery. Po bližším ohledání nevěřila vlastním očím. Srostlé obočí její malé holčičky někdo vytrhal pomocí vosku. Alyssa byla v šoku. 

"Dávám svou dceru přes den do školky, aby mi ji pohlídali, zatímco já studuji a připravuji se na závěrečné zkoušky. Včera jsem ji vyzvedla a všimla si, že má mezi očima červenou skvrnu. Nejprve jsem si myslela, že jde o malé škrábnutí, ale hned jak jsme se dostaly domů, podívala jsem se blíž – ty ženy se rozhodly, že vytrhají mojí holčičce chloupky mezi očima pomocí vosku," píše zděšená máma na Facebook.

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Pravdivé fotografie: Jak skutečně vypadá život s dětmi

Rodičovství je skvělá věc. Ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Je to pěkná dřina, i když všechno běží hladce. Taky to u vás doma někdy…celý článek

Rozhodla se, že to nenechá jen tak: "Okamžitě jsem kontaktovala ředitelku denní školky, ta se zkoušela všelijak vymlouvat, a tak jsem ráno dceru vzala rovnou k ní," pokračuje rozhořčeně Alyssa. "Ředitelka se mi vysmála do tváře a řekla mi několik lží. Jsem tak naštvaná," zuří.

Podle jejího názoru nemají na tohle právo. "Já jsem matka, nic takového se vůbec nemělo stát a oni nemají vůbec právo sahat na mou dceru. Porodila jsem ji a miluju na ní každičkou věc," píše a ptá se, jak se vůbec opovažují rozhodovat o tom, jak má její dítě vypadat. Navíc se obává, že použití vosku mohlo dívenku hodně bolet, určitě volala maminku, a ta tam nebyla. "Odmítám to nechat bez povšimnutí," píše. 

Nejen dívence, ale i chlapci se vychovatelky rozhodly upravit obočí

Bohužel není sama. Stejnou zkušenost má i Glenda Maria Cruz. Také jejího syna se rozhodly pečovatelky v mateřském centru zkrášlit bez jejího vědomí. A také ona napsala na sociální sítě: "Nechtěla jsem to nějak zveličovat, ale nikdy jsem nemyslela, že by se něco takového mohlo přihodit mému synovi. Jisté dámy ve školce se rozhodly, že pomocí vosku upraví mému chlapečkovi obočí. Totéž se stalo dceři mé kamarádky. Vím, že většina z vás mi řekne, že o nic nejde... Ale upřímně – pro mě to velké téma je. Kůže dětí je tak jemná a žádná ženská nemá právo tohle udělat," rozčiluje se na Facebooku. 

Stejný případ, stejná školka. Chlapci někdo v mateřském centru upravil obočí pomocí vosku. Proč?
Stejný případ, stejná školka. Chlapci někdo v mateřském centru upravil obočí pomocí vosku. Proč?

Ani ona se nedočkala žádného vysvětlení nebo omluvy. Ředitelka jí tvrdila, že mluvila se svými zaměstnanci a ti tvrdí, že to neudělali. "S úsměvem na tváři se mě ptala, co po nich chci, a řekla, že syn nemusí jejich zařízení navštěvovat. Jenže já platím za to, aby se o něj vychovatelky hezky staraly, a ne aby mu depilovaly obočí pomocí vosku," píše dál Glenda. Podle ní je to o to horší, že její syn ještě neumí mluvit a ani se bránit, protože mu ještě nebyly ani dva roky. "A já se teď cítím jako špatná máma, protože jsem ho neochránila, a to je hodně špatný pocit," dodává s patřičným rozhořčením. 

Příspěvek komentovalo několik stovek lidí. Většinou všichni souhlasili s maminkami poškozených dětí. Nic takového si učitelky nemohou dovolit! Jeden příspěvek za všechny, který napsala mamince dívky jistá Brenda Pearce-Workman: "Neudělala jste jako máma žádnou chybu. Naopak jste udělala vše správně. Nemají vůbec žádnou pravomoc tohle provést. Je to úplně mimo jejich kompetence. Ty učitelky by měl někdo potrestat. Nemluvě o tom, že dětem podsouvají názor, že tohle musí udělat pro svou krásu. Vaše dcera je přece krásná taková, jaká je. Hanba, hanba, hanba jim!" 

Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

Holčičky rády napodobují maminky, to je známá věc. Chtějí mít nalakované nehty, namalovanou pusu i boty na podpatku – i má čtyřletá dcera chce "botičky…celý článek

Nový trend: Kojenci a batolata v černém oblečení. Jak se vám líbí?

Nový trend: Kojenci a batolata v černém oblečení. Jak se vám líbí?

Zapomeňte na dobu, kdy nejmenší miminka nosila jen bílou, případně světlounké odstíny žluté, růžové, zelené nebo modré. Dneska děti, včetně kojenců…celý článek


Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku