Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

Vypadají jako maminčiny oblíbené lodičky, jen v miniaturním provedení.
Foto: PeeWeePumps
Sdílej na facebooku
23. července  2017 
 06:00

Holčičky rády napodobují maminky, to je známá věc. Chtějí mít nalakované nehty, namalovanou pusu i boty na podpatku – i má čtyřletá dcera chce "botičky na tyčince". Kdy jí to ale dovolit? Asi se shodneme, že nejdříve v pubertě. Jedna americká firma však přišla s hitem: nabízí botičky s podpatkem už pro kojence a batolata. Jste v šoku? Někteří rodiče také. Minilodičky jsou podle nich "nechutné"!

Ne, není to vtip. Američanka Michele Holbrook to myslí s botičkami na podpatku pro nejmenší holčičky zcela vážně. Nemohla sehnat lodičky pro svou vlastní dcerku, a tak vznikl nápad botky s podpatkem vyrábět.

Založila firmu Pee Wee Pumps, která sídlí v Greensburgu v Pensylvánii a nabízí hned několik druhů obuvi: sehnat zde můžete lodičky s názvy Diva, Swanky (Elegantní) či Wild Child (Divoška). Stojí okolo dvaceti dolarů. 

"Vypadají jako maminčiny oblíbené lodičky, jen v miniaturním provedení," píše se na internetových stránkách firmy. "Střevíčky budou prvním módním kouskem vaší dcery," stojí tam také. Podpatek je ohebný a obuv není určena na chůzi. I tak ale vzbudila řadu kontroverzí. 

Odkaz na webovou stránku Pee Wee Pumps totiž nedávno zveřejnili na facebookové stránce Let Clothes Be Clothes a diskutující byli šokováni, jak někdo z rodičů může vůbec uvažovat o tom, že by dítěti pořídil podpatky. "Promiňte, ale tohle je ujeté. Děti by měly vypadat jako děti, a ne být oblečené jako šlapky," píše jeden z diskutujících. 

Michele Holbrook vysvětluje, proč vaše dítě potřebuje boty na podpatku:

"Co mě znepokojuje, není to, že někdo vyrobil naprosto nevhodnou obuv pro děti, ale to, že mnoho maminek se na to chytí, svým dcerkám lodičky koupí, a malé princezničky se tak budou stavět na podpatky," píše se v dalším komentáři. 

Mnoho diskutujících vyjádřilo obavu, že boty na podpatku sexualizují malé děti. Jejich autorka Michele Holbrook ale tvrdí, že by nic takového nedopustila. Sama je přece matka. "Nikdy bych záměrně neohrožovala děti. Většina lidí lodičky považuje za doplněk vhodný k fotografování. Stejně jako sukénky, čelenky nebo krajky, kterými rodiče zdobí své děti," vysvětlila serveru Daily Mail. "Lidé mají právo na názor. Buď je budou milovat, nebo nenávidět," dodala. 

Co vy? Jaký máte názor na botičky na podpatku pro nejmenší slečny? Napište nám do komentářů. Budeme rádi za váš názor.

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku