Nový hit: Boty na podpatku pro mimina. Nezbláznily se některé matky?

Vypadají jako maminčiny oblíbené lodičky, jen v miniaturním provedení.
Foto: PeeWeePumps
Sdílej na facebooku
23. července  2017 
 06:00

Holčičky rády napodobují maminky, to je známá věc. Chtějí mít nalakované nehty, namalovanou pusu i boty na podpatku – i má čtyřletá dcera chce "botičky na tyčince". Kdy jí to ale dovolit? Asi se shodneme, že nejdříve v pubertě. Jedna americká firma však přišla s hitem: nabízí botičky s podpatkem už pro kojence a batolata. Jste v šoku? Někteří rodiče také. Minilodičky jsou podle nich "nechutné"!

Ne, není to vtip. Američanka Michele Holbrook to myslí s botičkami na podpatku pro nejmenší holčičky zcela vážně. Nemohla sehnat lodičky pro svou vlastní dcerku, a tak vznikl nápad botky s podpatkem vyrábět.

Založila firmu Pee Wee Pumps, která sídlí v Greensburgu v Pensylvánii a nabízí hned několik druhů obuvi: sehnat zde můžete lodičky s názvy Diva, Swanky (Elegantní) či Wild Child (Divoška). Stojí okolo dvaceti dolarů. 

"Vypadají jako maminčiny oblíbené lodičky, jen v miniaturním provedení," píše se na internetových stránkách firmy. "Střevíčky budou prvním módním kouskem vaší dcery," stojí tam také. Podpatek je ohebný a obuv není určena na chůzi. I tak ale vzbudila řadu kontroverzí. 

Matka obarvila dvouleté holčičce vlasy narůžovo. Proč to udělala?

Matka obarvila dvouleté holčičce vlasy narůžovo. Proč to udělala?

Pestré barvy na vlasech jsou letos hitem. Ovšem nejsme sami, kdo takovou barvu na vlasy chce. Naše děti taky touží po barevné hřívě. Ostatně podívejte…celý článek

Odkaz na webovou stránku Pee Wee Pumps totiž nedávno zveřejnili na facebookové stránce Let Clothes Be Clothes a diskutující byli šokováni, jak někdo z rodičů může vůbec uvažovat o tom, že by dítěti pořídil podpatky. "Promiňte, ale tohle je ujeté. Děti by měly vypadat jako děti, a ne být oblečené jako šlapky," píše jeden z diskutujících. 

Michele Holbrook vysvětluje, proč vaše dítě potřebuje boty na podpatku:

Nový hit: boty na podpatku pro batolata • VIDEO: 

"Co mě znepokojuje, není to, že někdo vyrobil naprosto nevhodnou obuv pro děti, ale to, že mnoho maminek se na to chytí, svým dcerkám lodičky koupí, a malé princezničky se tak budou stavět na podpatky," píše se v dalším komentáři. 

Mnoho diskutujících vyjádřilo obavu, že boty na podpatku sexualizují malé děti. Jejich autorka Michele Holbrook ale tvrdí, že by nic takového nedopustila. Sama je přece matka. "Nikdy bych záměrně neohrožovala děti. Většina lidí lodičky považuje za doplněk vhodný k fotografování. Stejně jako sukénky, čelenky nebo krajky, kterými rodiče zdobí své děti," vysvětlila serveru Daily Mail. "Lidé mají právo na názor. Buď je budou milovat, nebo nenávidět," dodala. 

Co vy? Jaký máte názor na botičky na podpatku pro nejmenší slečny? Napište nám do komentářů. Budeme rádi za váš názor.

Pubertální dcera? 9 věcí, na které si raději zvykněte. Bez nich by to nešlo

Pubertální dcera? 9 věcí, na které si raději zvykněte. Bez nich by to nešlo

Máte dceru v pubertě? Pak to nejspíše znáte. Pokud vás to teprve čeká, přečtěte si našich devět typických projevů, abyste věděli, co vás čeká. A nemine,…celý článek

Albíni: Jedinečná krása dětí a mladých lidí s porcelánovou pletí

Albíni: Jedinečná krása dětí a mladých lidí s porcelánovou pletí

Fotografka Julia Taits nafotila sérii fotek s lidmi, kteří trpí albinismem.  Je to vlastně vrozená nemoc, porucha, kvůli níž se lidem nevytváří melanin.…celý článek

Tahle matka se nestydí za svoje tělo a hrdě ho ukazuje světu! Není úžasná?

Tahle matka se nestydí za svoje tělo a hrdě ho ukazuje světu! Není úžasná?

Sympatická Allison Kimmey bývala štíhlá. Neustále držela diety a věřila, že jedině když bude hubená, zaslouží si lásku a uznání. Polykala pilulky na…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku