7 frází, které říkejte dětem každý den. Zlepší to váš vztah!

 • Povídáte si? A co jim říkáte?
  Povídáte si? A co jim říkáte?
  Foto: istock.cz
  Sdílej na facebooku
  9. září  2018 
   06:00

  Mnohokrát přemýšlíme o tom, co dětem neříkat a co by neměly slyšet, ovšem mnohem důležitější často je, co jim říkat v různých situacích, abychom zlepšili vzájemné vztahy. Na které fráze bychom jako rodiče neměli zapomínat?

 • Co pro tebe můžu udělat, aby ses cítil lépe?

  Autor: iStock

   

  Touto frází dítěti sdělujete, že vás zajímá, jak se cítí, a že mu můžete pomoct, aby se jeho pocity zlepšily. Nikdy mu nevyčítejte, že brečí nebo se něčeho bojí. Naopak mu trpělivě vysvětlujte, že žádný jeho pocit není nedůležitý a že není potřeba se za něj stydět.

   

  Máte nadané nebo geniální dítě? Takhle to zjistíte! Jak ho vychovávat?

  Máte nadané nebo geniální dítě? Takhle to zjistíte! Jak ho vychovávat?

  Co si budeme povídat, každý rodič je hrdý na to, když se jeho dítěti daří. Ve škole, ve sportu, kdekoli. Ten neuvěřitelný pocit štěstí, že právě vy…celý článek

 • Můžeš se vždycky chytnout mé ruky

  Autor: iStock

   

  Touhle větou sdělujete dítěti, že se nikdy nebude cítit jako kůl v plotě a že jste tady vždycky, když bude potřebovat. Držet dítě za ruku není ostuda ani známka slabosti, naopak to dítěti přináší pocit bezpečí. Vaše ruka je kotva, která mu dodá sílu a odvahu. A taky pocit, že ho milujete.

   

 • Jsem ráda, když to uděláš takhle, děkuji

  Autor: iStock

   

  Je důležité mluvit s dětmi pozitivně i o činnostech, které dítě nemá moc rádo a nechce se mu je dělat. Když dítě uslyší, že ho nenutíte křikem nebo negativním přístupem, udělá to snadněji a nebude ho to stát tolik energie. A možná to nebude ani tak dlouho trvat.

   

  20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

  20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy

  Jaká je první otázka, kterou položíte svému dítěti, když se vrátí ze školy? Jestli je to obligátní "jak to dnes šlo?", jen těžko můžete očekávat jinou…celý článek

 • Jsem tady pro tebe, řekni mi, až mě budeš potřebovat

  Autor: iStock

   

  Tahle fráze vyjadřuje bezpodmínečnou lásku, kterou dítě potřebuje cítit. Je důležité ji dětem říkat každý den. Je jedno, jestli si zamaže kalhoty nebo rozlije hrnek s čajem, rodičovská láska by vždy měla být bez podmínek.

   

   

 • Víš, že se na mě můžeš spolehnout

  Autor: iStock

   

  Přidejte tuhle větu k té předchozí, protože symbolizuje bezpodmínečnou podporu a zlepšuje komunikaci mezi rodiči a dítětem. Ať už je dítě malé nebo větší, vždy potřebuje vědět, že se na vás může spolehnout. Že ho vytáhnete z bryndy, že mu pomůžete napsat úkol nebo že ho podpoříte v čemkoli.

   

  Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

  Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

  Nedupej, nekřič, nemlať sestru. Jako rodič máte někdy pocit, že neustále dětem něco zakazujete, a jakmile přestanou dělat jednu hloupost, začnou dělat…celý článek

   

 • Můžeš mi pomoct? Spolu to zvládneme rychleji

  Autor: iStock

   

  Tahle věta učí dítě, že úkoly, které jsou zdlouhavé ale nezbytné, zvládnete rychleji, když si vzájemně pomůžete. Můžete spolu uklízet hračky, uklízet nádobí z myčky nebo vyndávat prádlo z pračky. Učit dítě solidaritě a spolupráci se jednou bude v životě hodit.

   

   

 • Jsi pro mě nejdůležitější

  Autor: iStock

   

  Fráze, která dítěti sděluje, že je vaší prioritou, je jednou z nejdůležitějších, pokud jste se rozhodli být mámou nebo tátou. Musíte jim to říkat a mít na paměti, že není nic důležitějšího. Ani práce, kariéra nebo kamarádky. Ne že byste se jako rodiče měli obětovat, ale nikdy byste neměli zapomenout na to, že jste rodiče a že jste si tuhle roli vybrali.

   

  Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? Podívejte se na naše VIDEO:

  Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? • VIDEO: 

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku