30 chyb, které dělají rodiče při výchově dětí. Napadlo by vás to?

Nedáváme jim možnost, aby pocítily důsledky svého chování. Je rozdíl mezi nehodou a chybou. Nehoda je, když jednou vylije dítě sklenici vody, chyba je, když ji rozlije pětkrát, přestože jste mu říkali, že ji nemá dávat na kraj stolu.
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
8. října  2018 
 06:00

Vychovávat děti není jednoduché. A během výchovy se rodiče čas od času dopouštějí nejrůznějších chyb. Někdy nechtě, jindy záměrně. Některý rodič se dětem věnuje až moc, jiný vůbec. Někdo své potomky často kritizuje, jiný je přehnaně chválí. Jakých chyb se dopouštíte vy?

Tátové a mámy se při výchově dopouštějí chyb, které mohou do budoucna nadělat velké škody. Záleží na nás, jestli z našich dětí vychováme sebevědomé bytosti, nebo uzlíčky nervů, které se bojí udělat krok. Myslete na to, že rodiče jsou pro své děti těmi nejdůležitějšími osobami v jejich životech a to, jak se k nim chovají, ovlivňuje jejich vývoj. Kterých chyb se rodiče nejčastěji dopouštějí? Podívejte se do naší FOTOGALERIE.

 

Proč by děti měly pomáhat s domácími pracemi? Podívejte se na VIDEO:

Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku