7 důvodů, proč jsou víkendy pro single rodiče tak těžké

 • 7 důvodů, proč jsou víkendy pro single rodiče tak těžké
  Osamělí rodiče mohou jen těžko vypnout
  Foto: istock.cz
  Sdílej na facebooku
  26. října  2018 
   06:00

  Rodiče, kteří žijí s dětmi sami, to mají v mnoha ohledech náročné. A zvláště patrné je to o víkendech, kdy je člověk musí sám zabavit, nebo naopak musí nějak naložit s časem, kdy jsou děti u druhého rodiče. Co všechno činí situaci nečekaně těžkou? 

  Proč jsou vlastně víkendy těžší než jiné dny? Je přece fajn, že člověk nemusí ráno s dětmi vstávat do školky a školy, spěchat tam s nimi a odpoledne ukázat zvládnutí vyšší logistické při jejich vyzvedávání a přesunu do kroužků či domů. 

  Je přece volno. Jenže čas bez pevných hranic a jasně daných povinností je zrádný. Přečtěte si, co během volných dnů trápí osamělé rodiče. Znáte to taky? 

 • Je to čas pro rodinu

  Když na vás dopadne samota a máte pocit, že by bylo fajn vyrazit někam nejen s vlastním potomkem, ale i s nějakými dalšími rodiči a jejich dětmi, přijde vám vlastně hloupé obtěžovat ostatní úplné rodiny. Protože víkend je přece čas pro rodinu. 

  Stejně tak pro vás bude o víkendu těžké zavolat nějaké kamarádce a probrat s ní cokoli, protože ona je přece s rodinou. Na rozdíl od vás, která jste s dětmi sama. 

 • Není kam jít

  Zatímco ve všední den míváte problém s dětmi všechno stihnout, o víkendu občas prostě není co dělat. Samozřejmě konají se všelijaké akce, ale v praxi je spousta z nich daleko, jsou drahé nebo vám prostě nevyhovují a klidná místa, jako jsou třeba knihovny či herny, bývají zavřená. A už vůbec nenajdete místa, kde byste si normálně popovídali s dospělými lidmi. 

 • Všude vidíte rodiny

  Je jedno, kam se hnete, všude potkáváte úplné a nejspíš šťastné rodiny. Jsou všude, ať je to park, muzeum, bazén nebo kino. Možná se doma hádají nebo si už roky lezou na nervy, ale každopádně víkend se snaží trávit společně s dětmi. To jednoho zrovna nerozveselí.

 • Padáte na ústa únavou

  Jsou týdny, kdy toho máte už od čtvrtka dost a nemůžete se dočkat víkendu. Jenže stejně nemáte šanci, že si odpočinete – nebo že byste dokonce mohli alespoň jeden den vstávat později než obvykle! Popravdě řečeno – děti budou nejspíš vstávat dřív než ve všední dny, kdy je občas makačka je vzbudit. 

 • Večery jsou osamělé

  Osamělí rodiče mohou jen těžko vypnout

  A asi se taky – jako většina rodičů – nemůžete dočkat, až večer děti konečně zalehnou a usnou. Jenže co pak? Večery jsou přesně tou dobou, kdy to všechno na osamělého rodiče dopadne nejvíce. Samozřejmě – pokud nepadnete únavou hned po dětech, což se celkem často stává. Ve všední dny se můžete zabývat něčím praktickým, víkendy jsou ale zkrátka emočně náročnější. A filmy s happy endem to moc nevylepší. 

 • Bez dětí? Nic moc

  Autor: Profimedia

  A pak jsou tu víkendy, kdy jsou děti u druhého rodiče. Jasně, jsou páry, kde to nedopadlo, bývalý partner si potomky nebere vůbec, a tak ten, kdo má děti v péči, nezná oddechu. Ale i když to funguje, není to vždycky snadné. Najednou je doma prázdno a je tak divné někam jít bez dětí. A těžko zavoláte kamarádům, ať vás zabaví, že se nudíte. 

 • Animátor na druhou

  ...

  Děti jsou náročné a čekají, že rodič bude tak trochu animátor. Když jsou na to dva, je to rozhodně snazší, než když je veškerá zábava na jednom člověku. Nehledě na to, že na něm jsou i veškerá zodpovědnost a výchova, takže musí hrát najednou roli hodného i zlého policajta. 

   

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku