10 způsobů, jak projevit svým dětem lásku každý den. Znáte je taky?

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  29. srpna  2018 
   06:00

  Co jako rodiče ze všeho nejvíc chceme? Aby byly naše děti zdravé a cítily se bezpečně. A hlavně aby se cítily milované. Umíte jim to ale dávat najevo? Každý den? Tyhle věty nebo činnosti byste měli vůči nim uplatňovat pořád, bez ohledu na to, jak moc vás zrovna děti naštvaly.

 • Dívejte se jim do očí

  Autor: iStock

   

  Když se s vámi děti snaží mluvit nebo se jim snažíte říct něco vy, zastavte se, přestaňte míchat polévku nebo sledovat telefon a zaměřte se jen na ně. Klidně si k nim klekněte a dívejte se jim do očí, aby měly pocit, že je skutečně vnímáte. Věnujte jim co nejvíc pozornosti.

   

  Tohle nikdy neříkejte dětem, když pláčou! Proč a co se může stát?

  Tohle nikdy neříkejte dětem, když pláčou! Proč a co se může stát?

  Děti brečí, to je přirozené. A někdy brečí dost a dlouho, takže snaha pláč zastavit bývá jednou z nejčastějších aktivit, které rodiče musí umět zvládnout.…celý článek

 • Dotýkejte se jich

  Autor: iStock

   

  Mazlení není rozmazlování. Takže se dětí dotýkejte, hlaďte je, držte je za ruku, seďte s nimi na gauči, ležte s nimi, buďte jim nablízku. Dejte jim vědět, že jste skutečně fyzicky přítomní, a dovolte jim, aby s vámi sdílely náklonnost. Objetí a polibky jsou nenahraditelné.

 • Chvalte je, když se jim něco podaří

  Autor: iStock

   

  Dejte jim najevo, že udělaly dobrou práci. Že jsou úžasné. Nepřehánějte to ale s komplimenty, když není za co. Vytvářejte jejich sebevědomí a učte je, aby se měly rády.

   

  Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

  Děti potřebují hranice. 5 tipů, jak je nastavit a neříkat přitom jenom "ne"

  Nedupej, nekřič, nemlať sestru. Jako rodič máte někdy pocit, že neustále dětem něco zakazujete, a jakmile přestanou dělat jednu hloupost, začnou dělat…celý článek

 • Poděkujte jim

  Autor: iStock

   

  Děkujte svým dětem i za to, že vás poslechly, nebo tehdy, když se chovají přátelsky ke svým sourozencům či jiným dětem.

 • Čtěte a vyprávějte si s nimi

  Autor: Shutterstock.com

   

  Nechte je, aby si vybraly libovolnou knihu, kterou chtějí číst. Povídejte si s nimi o příběhu, který jste přečetli. Ptejte se jich, jaká postava je jim sympatická nebo co se jim líbilo nejvíc. Vždy hledejte příležitost k lepšímu poznání.

   

  Děti si vyrábějí sliz z gelu na praní a lepidel. Je to bezpečné?

  Děti si vyrábějí sliz z gelu na praní a lepidel. Je to bezpečné?

  Táhnoucí se sliz je u dnešních školáků včetně teenagerů hitem číslo jedna. Doslova po něm šílí! A přišli na to, jak si ho mohou udělat sami doma. Na…celý článek

 • Vytvářejte spánkový rituál

  Autor: iStock

   

  Udělejte si vždycky čas, když jdou vaše děti spát. Zeptejte se jich, jaký měly den, co se jim líbilo a co jim udělalo radost. Buďte s nimi, než usnou. Tohle pomůže, aby děti věděly, že s vámi můžou mluvit o všem a kdykoli.

 • Dovolte jim, aby vám pomáhaly

  Autor: iStock

   

  Díky úkolům se děti cítí důležitě. Jistě, je těžké dívat se na to, jak jsou nemotorné, ale snažte se to akceptovat. Nechte je, aby míchaly polévku, aby krájely zeleninu nebo cokoli jiného. Může se to zdát jako maličkost, ale pro ně to je něco obrovského.

   

  7 nejhorších věcí, které matky dělají svým synům. Neděláte je náhodou taky?

  7 nejhorších věcí, které matky dělají svým synům. Neděláte je náhodou taky?

  Být mámou je někdy pořádná dřina. A někdy v dobré víře děláme to, co bychom neměly dělat nebo bychom měly dělat méně často. Zvláště pak tehdy, máme-li…celý článek

 • Udělejte pro ně něco mimořádného

   

  Autor: iStock

   

  Rodiče často dětem říkají „ne“, „nemám čas“. Ale někdy byste mohli říct "ano" a věnovat jim více času. Můžete taky udělat něco mimořádného, co obvykle neděláte, v pátek jim třeba k večeři dovolte něco, co normálně nedovolujete. Překvapte je a rozjasněte jejich den.

 • Povzbuzujte je

  Autor: iStock

   

  Nechte své děti snít, poslouchejte je a povzbuzujte, aby měly šanci plnit si své sny. Je jedno, jestli se chtějí stát astronautem nebo napsat knihu. Když jim budete říkat, že je to nesmysl a že se to nepodaří, nepodaří se to. Děti by měly věřit, že dosáhnou všeho, co chtějí, protože jim věříte.

   

  5 prohřešků v chování, které by rodiče neměli nikdy přehlížet

  5 prohřešků v chování, které by rodiče neměli nikdy přehlížet

  Něco svým dětem odpustit můžeme, něco můžeme dokonce i přehlédnout, ovšem následujících pět prohřešků bychom prominout neměli. Protože by z nich do…celý článek

 • Vytvářejte tradice

  Autor: iStock

   

  A zvyky, rutinu. To vše dítěti pomůže, aby se cítilo milované. Speciální rodinné tradice vytvářejí vzpomínky, které mu zůstanou po celý život. Jsou vzácné a nedají se ničím nahradit.

   

  Proč by děti měly pomáhat s domácími pracemi? Podívejte se na VIDEO:

  Proč by měly děti pomáhat s domácími pracemi? • VIDEO: 

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku