Super doktor! Tohle vzkázal dětský lékař všem bojácným matkám

Dobré podněty k zamyšlení, co říkáte?
Dobré podněty k zamyšlení, co říkáte?
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
11. května  2020 
 06:00

Dětský lékař Sam Hay má ordinaci v australském Sydney a jako doktor pracuje od roku 2005. Svou kariéru zahájil jako armádní lékař a šestkrát byl nasazen v Afghánistánu. V současnosti se stará jako lékař především o dětské pacienty. A ani trochu mu nevadí, když mu matky neustále volají a navštěvují ho se svými potomky i tehdy, když se zdá, že o nic nejde. Na svém blogu a Facebooku uveřejnil tenhle krásný dopis, který věnoval právě matkám!

Kolikrát vám už někdo nehezky naznačil, že jste hysterická matka, když s každou prkotinou vystartujete k dětskému lékaři? Nebo mu zavoláte? Nebo zavoláte pohotovost? Nebo se prostě milionkrát zeptáte na totéž? No a co! Jste matka a bojíte se. A doktor Sam Hay to dobře ví a chápe to. Je totiž otec tří dětí a vedle toho má armádní výcvik a taky postgraduál ze sportovní medicíny. Co napsal „bojácným“ matkám na svém facebookovém profilu, který následně převzal portál kidspot.com.au?

Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

Tipů a triků na utišení plačícího dítěte jste jistě vyzkoušela a vyslechla mnoho. Podívejte se na to, jak si s miminky poradí Robert Hamilton, americký…celý článek

Drahé maminky,

jako otec vím, jak je stresující, když vám onemocní vlastní dítě. Svůj doktorský diář mám zaplněný na každý den jmény maminek a dětí různých věkových kategorií.

Každý máme jiné zaměstnání, pocházíme z různých rodin a prostředí, dokonce i různých kultur. Ale ve finále jsme všichni stejní.

Chceme pro naše děti to nejlepší. A nechceme vidět, když je jim zle a jsou nemocné.

Pokaždé, když se vaše jméno objeví v mém diáři nebo ke mně prostě přijdete s něčím akutním, chci, abyste věděly, že je to v pořádku. I kdyby to vypadalo jako banalita, s čím přicházíte.

Je to v pořádku, že si chcete být jistá. Je to v pořádku, že si to chcete zkontrolovat „jen pro jistotu“. Je v pořádku, že mě chcete vidět a všechno chcete slyšet ode mě. Doktor Google, příspěvky od kamarádek na Facebooku a vtipy v uzavřených mateřských skupinách můžou být někdy děsivé a matoucí. Je v pořádku, že chcete odpověď od lékaře. Nejste lékař, jste maminka a zatraceně dobrá.

 

5 rozdílů ve výchově kluků a holek: V tomhle se liší, nejsou to jen mýty!

5 rozdílů ve výchově kluků a holek: V tomhle se liší, nejsou to jen mýty!

I když bychom si to možná přáli, aby žádné rozdíly neexistovaly, věda nás přesvědčuje o tom, že vývoj mozku u chlapců a dívek probíhá odlišně. Kluci…celý článek

Je to v pořádku, když se mě stokrát zeptáte „ale jak to víte, tak jistě“? Protože vím, že nechcete riskovat s tím malým človíčkem, který pro vás znamená celý svět.

Jestli jsem někdy frustrovaný? Někdy, ale nikdy ne ve chvíli, kdy za mnou přijdete s dítětem. Někdy, když přivedete celou rodinu, ale já mám čas jen pro jednoho pacienta, kterému chci dát radu, kterou potřebuje. Zároveň jsem ale vděčný za to, že jste mě požádali o pomoc.

Nikdy vás nebudu soudit. Protože jsem nejen lékař, ale taky táta. A každá chvíle, kterou strávím se svými dětmi, mi připomíná právě to, co každá matka potřebuje slyšet, když je znepokojená zdravím svého dítěte. Obdivuji vás, matky, když v noci pláčete a potřebujete ujištění, že je vše v pořádku.

Takže, když to budete potřebovat, zvedněte telefon a zavolejte mi. Nebo přijeďte, nebuďte v rozpacích, ani se nebojte, že bych vás soudil nebo kritizoval.

Váš Dr. Sam Hay

 

Co si myslí šestiletá holčička o mateřství? Podívejte se na VIDEO:

Šestiletá holčička vypráví, jak je těžké být matkou • VIDEO: 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku