Čtyřnásobná máma to dokázala. Bojovala s nadváhou, teď je z ní trenérka!

Tara před svou proměnou v roce 2014 a po dvou letech, rozdíl je neuvěřitelný!
Foto: Profimedia
Sdílej na facebooku
23. března  2020 
 20:00

Motto "slovo nejde neexistuje" dobře zná sedmatřicetiletá Tara, která hrdě ukazuje, že nic není nemožné, pokud má člověk chuť a správnou motivaci. Po porodu čtvrtého potomka se odhodlala a během dvou let kompletně změnila své tělo i život! Jak se jí to povedlo?

Se svou úžasnou proměnou se pochlubila na sociálních sítích a sklidila zasloužený obdiv desetitisíců lidí. Tara Garrison, akční máma čtyř ratolestí z amerického Salt Lake City, bojovala s lehkou nadváhou už od základní školy a během svého života si vyslechla spousty nevybíravých narážek na silnější stehna.

„Občas utrousil netaktní poznámku také můj bývalý manžel, táta si zase neodpustil žerty o mém pozadí, které je prý nejspíš dědičné, a mě to všechno zraňovalo. Cítila jsem se neatraktivní, moje sebedůvěra dostávala na frak. Je pravda, že s výkyvy váhy jsem se potýkala v podstatě od nějakých devíti let. Vyrůstala jsem v rodině, kde si na zdravou výživu nikdo moc nepotrpěl, u nás doma se razilo heslo: Pořádně se najez, jsi ve vývinu,“ říká Tara.

 

Vzpomíná, že dostat svou hmotnost pod kontrolu se jí částečně podařilo až na střední škole. Tehdy si začala dávat pozor na to, co jí, počítala kalorie a začala běhat. Podařilo se jí něco shodit, přesto toužila být ještě štíhlejší a hlavně něco udělat se svými „proklatými stehny". První impulz přišel, když porodila nejmladšího syna.

Začala se znovu věnovat běhu, vyrážela trénovat až pětkrát týdně, účastnila se různých běžeckých maratonů, propadla kardio cvičení. „Jenže jsem to dost přeháněla. Byla jsem posedlá tím, že musím hubnout, a nedovolila jsem tělu, aby si odpočinulo. Totálně jsem se vyčerpávala sportem a k tomu nevhodně jedla. Pět jídel denně, ale špatně rozložených. Nedařilo se mi shodit a cítila jsem se úplně poražená. K tomu se začaly hromadit problémy v manželství, což byl další důvod, proč se mi nedařilo se sebou něco dělat,“ prozrazuje Tara.

Manželské potíže skončily rozvodem, ten ale u Tary odstartoval kompletní změnu životního stylu. Přestala přepínat své síly, přepnula na „low carb“, neboli nízkosacharidovou stravu, a skoncovala s každodenním běháním. Pod dohledem fitness instruktora začala několikrát týdně posilovat ve fitcentru, postupně se dopracovala ke zvedání opravdu těžkých závaží (až 70 kg) a najednou to šlo. Nejenže se kila ztrácela před očima, ale během dvou let se jí podařilo kompletně přeměnit a vytvarovat celou postavu. „Jsem v životní formě,“ pyšně říká maminka Makenzie (14), Jaroma (12), Kylea (9) a Micaha (7), která dnes pracuje jako trenérka a poradkyně v oblasti výživy a osobně i on-line na internetu motivuje tisíce svých příznivců.

 

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Video se připravuje ...
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku